Garums: 2192 simboliAutors: Labi
Bloga ID=234

Kā rīkoties, ja tev ir pāsniegta atļautā datubāzes kvota, bet reāli tas tā nav?


      Gribēju pastāstīt par kārtējo piedzīvojumu, kas man gadījās ar bezmaksas hostingu uz kura atrodas WAP blogi. Protams, tas nav īpaši interesanti, bet tā var gadīties arī tiem kuru mājaslapas atrodas uz maksas hostinga, tāpēc domāju, ka šī informācija būs noderīga.
      Tātad pirms kāda laika apmēram 2 nedēļas atpakaļ kaut kāds bots bija tik ļoti piespamojis WAP blogus, ka pārtērēja mana bezmaksas hostinga atļauto datubāzes kvotu (10MB). Es to pamanīju tikai tad, kad blogos vairs nevarēja pievienot ne jaunu blogu, ne jaunu komentāru, drošivien to pamanīja arī kāds no jums:D Domāju, ka pietiks ar vienkāršu SPAMA komentāru izdzēšanu, taču nekā, jo izrādas, ka pie MySQL kvotas pieder arī datubāzes trafiks t.i. visu INSERT, DELETE un UPDATE komandās izmantoto datu apjoms tiek saglabāts datubāzes kešā, tāpēc pēc spamkomentāru izdzēšanas mana datubāzes kvota joprojām bija pārsniegta. Ieejot phpMyAdmin, pie katras datu pievienošanas tika rādīta kļūda:
#1142 - INSERT command denied to user ...
Tas nozīmē, ka datu pievienošana un datubāzes optimizācija nav iespējama. Hostinga supports varēja tikai ieteikt pilnīgu datubāzes izdzēšanu (eksportēt datus *.sql failā, likvidēt datubāzi un nojauna importēt šos datus datubāzē), taču es rīkojos nedaudz gudrāk. Tā kā es biju pārliecināts, ka datubāzē esošie dati ne tuvu nepārsniedz atļautos 10MB, es izdzēsu tikai kādus 20kB nevajadzīgo datu un veicu tabulu optimizāciju izmantojot SQL vaicājumu - OPTIMIZE TABLE (Optimizācija izdzēš datubāzes kešu).
      Līdz ar to, neveicot nekādas "sarežģītas" datubāzes eksporta/importa operācijas, es atbrīvojos no MySQL keša un pārliecinājos, ka datubāzē esošie dati aizņem nepilnus 2MB nevis 10MB kā man apgalvoja hostinga supports. Tā bija kā mākslīgā elpināšana WAP blogiem, kas tos atkal atgrieza pie dzīvības.:D Domāju, ka kādam šī informācija noteikti noderēs, jo nedaudz pagūglējot es pārliecinājos, ka neesmu vienīgais, kam bija šāda problēma.


Labots: 23:23 09-04-11 Uzrakstīts: 23:22 09-04-11
Raksts lasīts 4511 reizi(es)
Patīk [179+] / Nepatīk [462-]

Ielādēt PDF(324)Komentāri(2)

Raksta QR kods vai
Adrese:
« Labi blogi [248]
« WAP blogi
2010-2017, [0.1127]