Garums: 1602 simboliAutors: Labi
Bloga ID=233

Kas ir Pings?


Ieslēdz attēlus!

      Laikam nav noslēpums, ka jaunajiem datortārpiem patīk lielīties ar dažādiem dzelžu un interneta parametriem, bet nav teikts, ka viņi pilnībā saprot par ko runā. Es sevi neuzskatu par datortārpu, laikam tāpēc arī nezināju, kas īsti ir Pings, tāpēc nolēmu palasīt vikipēdiju un pastāstīt arī citiem.
      Pings ir datortīklu administrēšanas rīks ar kuru testē hosta (datora) spēju savienoties ar tīklu un saņemt atbildi no tā, izmantojot Interneta Protokolu (IP) [mērvienība ms - milisekundes]. Pingošanas laikā uz kādu attālinātu serveri tiek sūtīti Internet Control Message Protocol (ICMP) pieprasījumi un tiek gaidīta tieši tāda pati atbilde. Kad tas ir paveikts, tad tiek noskaidrots cik liels ir saņemto datu zudums un cik ilgu laiku šie dati ir bijuši "ceļā", šo laiku sauc arī par - round-trip time, kā rezultāts tiek izvadīts minimālais, maksimālais un vidējais round-trip time un datu zudumi procentos.
      Praktiski var pingot jebkuru serveri, lai to izdarītu, komandrindā jāieraksta: ping domēns.lv Attēlā redzams, wapblogs.eu un delfi.lv pingošanas salīdzinājums milisekundēs. No tā var secināt, jo mazāks pings, jo ir labāka(ātrāka) saikne starp savu datoru un attālināto serveri, kā redzams, WAP blogi atbild diezgan lēni uz pieprasījumiem, salīdzinājumā ar Delfiem:D Protams, lai kārtīgi nomērītu Interneta Lejupielādes, Augšupielādes ātrumu un Pingu labāk izmantot populāro testeri - (WEB) http://speedtest.net


Labots: 17:36 19-03-11 Uzrakstīts: 16:53 19-03-11
Raksts lasīts 5047 reizi(es)
Patīk [210+] / Nepatīk [227-]

Ielādēt PDF(473)Komentāri(9)

Raksta QR kods vai
Adrese:
« Labi blogi [248]
« WAP blogi
2010-2017, [0.1476]