Garums: 2755 simboliAutors: Labi
Bloga ID=351

Ko darīt, ja nestrādā Tele2 mobilais internets?


Ieslēdz attēlus!

      Iepriekš lietoju Bite 2 tarifu un man nebija nekādu problēmu ar mobilo internetu. Tāpēc biju ļoti izbrīnīts, ka pārejot uz Tele2 tarifu Nr. 3 secināju, ka aplikācijas, kuras izmanto internetu (draugiem.lv, ask.fm, E-pasta klients u.c.), nedarbojas, kaut gan Opera Mini pārlūkā mājaslapas veras vaļā.
      Kāda tad ir atšķirība starp aplikāciju un opera mini internetu? Izpētīju, ka aplikācijas datu apmaiņai izmanto HTTP protokolu, bet minētajā pārlūkā iestatījumos (OperaMini->Iestatījumi->Papildu->Protokols) bija izvēlēts kombinētais HTTP/Socket protokols. Šis atklājums deva pamatu domāt, ka kaut kas nav kārtībā ar interneta globālajiem (telefona) iestatījumiem. Apskatot noklusējuma iestatījumus (Iestatījumi->Bezvadu pakalpojumi un tīkli->Mobilo sakaru tīkli->Piekļuves punktu nosaukumi->[Jāizvēlas Tele2 piekļuves punkts]->Tele2 Internet LV), neko aizdomīgu nepamanīju (skat. attēlu pa kreisi). Ok, nākamais solis - nosūtīju "G" uz 8888, kā rakstīts Tele2 mājaslapā, lai saņemtu tieši manam telefonam paredzētus interneta iestatījumus. Pretī saņēmu SMS ar šādu tekstu:
      "Tavs telefons neatbalsta mobilo internetu vai MMS. Tele2 piedavajuma ir telefoni ar mobila interneta atbalstu. Interesejies www.tele2.lv vai veikalos. Tavs Tele2"
Ceru, ka tas ir tāpēc, ka es savējo Lenovo A760, iegādājos ebay un tas it kā nav gluži paredzēts Eiropas tirgum, nevis tāpēc, ka visi palīdzības vietā saņem reklāmu. Katrā ziņā man nebija nekāda labuma no šīs informācijas. Pēdējais ko izdarīju, saldzināju Tele2 mājaslapā esošos iestatījumus un telefonā esošos noklusējuma iestatījumus:
            Interneta un straumēšanas iestatījumi
            Interneta piekļuves punkts (APN): internet.tele2.lv
            Lietotājvārds (ID): wap
            Parole: wap
Par laimi, ievēroju, ka mājaslapā nav nekas teikts par starpniekserveri. Domāts, darīts - izdzēsu no telefona iestatījumiem starpniekservera IP (skat. attēlu pa labi). Tas tiešām palīdzēja. Tagad varu pilnvērtīgi izmantot Tele2 internetu gan aplikācijām, gan mobilā interneta skatīšanai.
      Bet jautājums paliek - kāpēc SIM kartes noklusējuma iestatījumos bija norādīta starpniekservera IP adrese, ja tā nav vajagdzīga? Pietam SIM karte ir pavisam svaiga (tikai 2 dienas atpakaļ piegādāta), tāpēc nevar teikt, ka iestatījumi saglabājušies no akmens laikmeta.
P.S. Tele2 pamācība priekš Android: http://www.tele2.lv/pamaciba-android-iestatijumi/


Uzrakstīts: 22:28 02-04-15
Raksts lasīts 12759 reizi(es)
Patīk [214+] / Nepatīk [436-]

Ielādēt PDF(400)Komentāri(4)

Raksta QR kods vai
Adrese:
« Labi blogi [248]
« WAP blogi
2010-2017, [0.1002]