Autors: Labi [249]     Raksta ID=55    
Raksta garums: 2885 simboli
QR kods

10 interesanti fakti par Google


1) Galvenais iemesls kapēc google.com ir tik "pliks" dizains ir tas, ka Google dibinātāji sākumā nezināja HTML valodu, bet gribēja pēc iespējas ātrāk uztaisīt vienkāršu interfeisu. Viņi pat nezināja kā uztaisīt pogu "Submit", tāpēc sākumā meklētājs sastāvēja tikai no ievades loga, kuru varēja palaist nospiežot pogu "Enter" uz datora klaviatūras. Līdz ar to pirmie meklētāja testētāji ilgi skatījās uz Google lapu, jo gaidīja kamēr ielādēsies poga "Submit". Lai novērstu šo pārpratumu zem ievades loga tika ievietots Google CopyRight paziņojums. :)
2) Google ieviesa funkciju "I'm feeling lucky" ("Es ticu veiksmei"), kas uzreiz atvēra pirmo mājaslapu, kas tika atrasta, neparādot meklējuma rezultātus. Taču vēlāk izrādījās, ka to gandrīz neviens neizmanto, tomēr tā tika atstāta, jo daudziem tā patika kā izklaide.
3) Google pieder pats lielākais tulkotāju tīkls pasaulē.
4) Google pieturās noteikumam 20% / 5%. Tas nozīmē - ja kaut kādu Google funkciju izmanto 20% lietotāju, tad tā atrodas pamatinterfeisā, bet lai funkciju būtu vērts iekļaut papildfunkciju sarakstā, tad nepieciešams, lai šo funkciju izmantotu vismaz 5% lietotāju.
5) Google nosaukums tika izvēlēts kļūdas dēļ, īstenībā tā ir drukas kļūda. Jo Google dibinātāji gribēja nosaukt savu meklētāju - "googol" - tas ir skailis 10 simtajā pakāpē - tieši tik WEB lapu viņi gribēja "noskenēt". Taču viņi izvēlējās Google vainu drukas kļūdas dēļ vai tāpēc, ka domēns googol.com jau bija aizņemts (googol.com bija reģisrtēts jau 1995. gada 13. aprīlī).
6) Pirms laišanas apgrizībā e-pasta serviss gmail.com sākumā 2 gadus tika testēts Google uzņēmuma iekšienē, kur atklājās, ka ir 6 dažādi e-pasta lietotāju veidi, kuru vēlmes tika realizētas kā gmail.com.
7) Katrs Google darbinieks 20% sava darba laika drīkst pavadīt sava projekta attīstīšanai, pateicoties kam ir radies Google News, Orkut u.c.
8) 1998. gadā Google dibinātāji Sergejs Brins un Larijs Peidžs piedāvāja pārdot Google un PageRank populārajam meklētājam Yahoo! par $1000000 ,taču kompānija Yahoo! atteicās. Taču jau 2005. gadā Google maksāja 80 miljardus dollāru un Googles gada peļņa bija 1,5 miljardi dollāru.
9) Populārā Google logotipa autors ir Sergejs Brins, bet pārējos(svētku) logotipus zīmē Deniss Hvangs.
10) Google pazīst vairāk kā 100 valodas, bez tradicionālajām valodām Google pārzina arī pavāra Bork-Bork-Borka valodu no "Mapet show", ciplnētiešu rases Klingon valodu, seriāla Star Trek personāžu valodu un seno pa pusei joku valodu, kuru lieto hakeri - leet(1337).   Uzrakstīts: 19:18 14-08-10 » Raksts lasīts 6782 reizi(es)   Komentāri(1)   Lejuplādēt PDF(785)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12