Autors: Labi [249]     Raksta ID=350    
Raksta garums: 4115 simboli
QR kods

4-funkcionāls bluetooth cepumizmēra skaļrunis


4-funkcionāls bluetooth cepumizmēra skaļrunis      Pirms vairākiem gadiem, Nokia ziedu laikos, ne tiem viedākajiem mobilajiem telefoniem austiņu vietā bija iespēja pievienot nelielu skaļruni. Tādā veidā parasts telefons pārtapa par pietiekami skaļu un viegli transportējamu magnetolas aizstājēju. Laiks [un ķīnieši] iet uz priekšu, tāpēc jau kādu laiku ebay'ā var iegādāties dažāda veida bezvadu skaļruņus.
      Interesanti, ka šāda veida mantiņu tiešām ir daudz, bet gandrīz nevienai nav konkrēta brenda (kaut vai uzņēmuma nosaukuma), kas tos ražo. Ir tikai modelis, tāpēc, lai skaļruni atrastu, pietiek ebay meklētājā ierakstīt vispārīgu frāzi "bluetooth mini speaker". Uz attēlā redzamā skaļruņa kastes rakstīts, ka tā modelis ir ZM25, bet uz paša skaļruņa rakstīts, ka modelis ir SK-S10, tāpēc grūti pateikt, kurš ir īstais. Ierīces tehniskie parametri ir:

      Bluetooth versija: 3.0 + EDR
      Frekvence: 2.4 GHz
      Pārraidītā jauda: Class2
      Darbības rādiuss: ~10m
      Baterija: 500mA
      Darības ilgums sarunas režīmā (bez jokiem): ~7h
      Darbības ilgums atskaņošanas režīmā: ~5h
      Diametrs/augstums: aptuveni Selgas cepuma izmērs

      Ierīcei ir AUX (DC5V) izeja, kurai (ar komplektā esošo vadu) var pievienot datoru vai USB uzgali, lai uzlādētu skaļruni vai antenu priekš radio režīma. Blakus atrodas vieta TF (micro SD) kartei, tālāk seko vadības slēdzis kuram ir 3 rezīmi (Bluetooth, MP3, Off). Kā arī ir atskaņošanas kontroles slēdzis. Fiziski, tas ir viens slēdzis, kas veic vairākas funkcijas - dziesmu/radiostaciju pārslēgšanu, skaļuma regulēšanu, play/pause un telefona sarunas uzsākšanu. Šis slēdzis nav diezcik ērts, jo dziesmu pārslēgšana (ātra pārslēgšana uz sānu) var sajukt ar skaļuma regulēšanu (ilga pārslēgšana uz sānu).
      Ņemot vērā, ka šis skaļrunis maksā tikai $10, tad tam ir vienīgi plusi, grūti sasktīt trūkumus lietai, kas neko nemaksā. Skaļrunis var sapārot praktiski ar jebkuru ierīci, kam ir attiecīgās versijas bluetooth un, kas spēj padot skaņu pa gaisu. Tātad skaļrunis ir savietojams ar mobilajiem telefoniem, planšetēm, datoriem, MP3 atskaņotājiem utt. Visas vadības slēdža pārslēgšanas , izņemot izslēgšanu tiek paziņotas ar audio signālu. Kā tas darbojas? Lai sapārotu, sākumā jāieslēdz skaļrunis, tad, piemēram, telefons un bluetooth ierīču sarakstā jāizvēlas skaļrunis (manā gadījumā Bluetooth nosaukums ir S-10), tas arī viss, tagad visas skaņas, kuras jāizdveš telefonam (mūzika, video skaņas, spēļu skaņas utt.) ies caur mazo skaļruni. Kā jau minēts virsrakstā skaļrunim ir 4 funkcijas, bez bluetooth režīma vēl ir iespēja nolasīt audio no micro SD kartes, ja nav ievietota karte, tad darbojas radio režīms (tam nepieciešams AUX izejā pievienot vadu, kuram galā ir kāds metāls, kas darbojas kā antena), kā arī ir iespējams izmantot skaļruni telefona sarunas režīmā. Esmu izmēģinājis pirmos 3 režīmus - viss tiešām darbojas lieliski, nav kur piesieties, bet sarunas režīmu nav bijusi vajadzība lietot, tāpēc nezinu kas un kā.
      Kopējais secinājums ir tāds - bluetooth cepumizmēra skaļrunis ir lieliska mantiņa, kuru var visur paņemt līdzi, tā ir pietiekami jaudīga(skaļa), lai varētu sarīkot tusiņu nelielam bariņam. Joku "Pēteri" varētu izmantot šādu skaļruni, lai izjokotu radus, draugus, kaimiņus vai garāmgājējus, jo tas ir tik maz, ka to var piekārt kokā, ielikt skapī paslēpt atvilktnē un tad ieslēgt tieši vajadzīgajā brīdī. (Līdz 1. aprīlim var paspēt pasūtīt:D) Tā kā ir šāda veida skaļruņiem ir arī ūdensizturīgās versijas, tad tās var paņemt līdzi dušā, lai nebūtu jādzied pašam. Skaņas kvalitāte ir atbilstoša ierīces cenai un izmēriem. Lieta, kas būtu jāizmēģina - vai var vairākus skaļruņus savienot ar 1 telefonu, tas būtu ļoti noderīgi.    Uzrakstīts: 22:57 09-03-15 » Raksts lasīts 12597 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(926)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12