Raksti sakārtoti pēc lasījumu skaita, sākot ar lasītāko
11-08-15 23:06
      Jau ir pagājušas 2 nedēļas kopš lietotāji sāka saņemt Windows 10 atjauninājumu, taču īsti neesmu lasījis atsauksmes no latviešu blogeriem par šo tēmu. Tieši tāpēc nolēmu padalīties ar savām domām, lai vismaz kaut kas paliktu vēsturei. Šoreiz neiedziļināšos tehniskos sīkumos, pastāstīšu tikai to, ko esmu ievērojis lietojot jauno operētājsistēmu (OS) kā parasts lietotājs.
       Tā kā nevēlējos gaidīt, kamēr Microsoft man oficiāli piedāvās sistēmas atjauninājumu, tad nolēmu "paņemt" jaunās OS, izmantojot šo te rīku http://bit.ly/1Sf99Cx , tas piedāvā izvēlēties OS versiju un valodu, kā arī ir iespēja izvēlēties, kur saglabāt instalāciju - USB, DVD vai ISO failā. Es "paņēmu" Windows 10 Home latviešu valodā, kas ir diezgan ekstrēmi, ja nākotnē meklēšu problēmu risinājumus angļu valodā, tad var gadīties, ka nāksies pacensties, lai atrastu pareizos iestatījumus latviešu tulkojumā....
      Klāt kārtējā pavasara sesija un daudziem studentiem, tai skaitā arī man, pēdējais laiks, lai pabeigtu savu noslēguma darbu. Iepriekš jau rakstīju par lappušu numerācijas programmēšanu MS Word 2007, šoreiz pastāstīšu, kā vēl vairāk atvieglot noslēgumu darbu rakstīšanu, izmantojot automātiskās atsauces.
      Kāds tad labums automātiskajām atsaucēm? Rakstot darbu ar vairākām lappusēm, ik pa laikam nepieciešams to papildināt, labot, pievienot jaunas atsaucas pa vidu vai gluži otrādi izdzēst kādu no atsaucēm. Šajā procesā galvenais pareizi salikt atsauču numurus, taču, lai par to nebūtu tik daudz jādomā, es iesaku izmantot automātiskās atsauces, kas ne tikai autmātiski izveidos literatūras sarakstu nepieciešamajā vietā, bet arī nomainīs atsauču numurus, ja kaut kas tiks labots.
      Kā izmantot automātiskās atsauces? Lai sāktu lietot atsauces, sākumā tās jāpievieno MS Word literatūras sarakstā,...
      Ne vienmēr viss ir tā kā izskatās, tā varētu teikt par Android kļūdu, kas ziņo, ka telefonā/planšetē nav pietiekami daudz atmiņas. Ja ierīcē tik tiešām nav brīvas atmiņas, tad šāds kļūdas paziņojums ir pats par sevi saprotams, bet manā gadījumā telefona iekšējā atmiņā ir ~ 200MB brīvas vietas un SD kartes atmiņā ~400MB brīvas vietas. Tāpēc nav saprotams, kāpēc no Google Play nevaru lejupielādēt/instalēt pat nelielu (1MB) aplikāciju.

Internetā piedāvātie problēmas risinājumi, neizmantojot papildus aplikācijas:

1. Pārvietot atsevišķas aplikācijas (instalācijas) no ierīces iekšējās atmiņas uz SD karti un kā primāro aplikācijas instalāciju vietu norādīt SD karti.
2. Ierīces iestatījumos notīrīt atsevišķu aplikāciju kešatmiņu (Iestatījumi->Lietotnes->Pārvaldīt lietotnes->[Aplikācijas nosaukums]->Notīrīt kešatmiņu), tas ir parādīts augšējā...
      Mācoties RTU, pirmais nopietnais pārbaudījums man bija augstākā matemātika, neskatoties uz to, ka vidusskolā es šo priekšmetu uzrunāju uz Tu. Veselu semestri cītīgi rēķināju dažāda veida uzdevumus, nezinādams vai esmu ieguvis pareizu galarezultātu [jo nezināju, ka sarežģītos aprēķinus ir iespējams pārbaudīt ar programmas palīdzību]. Tikai vēlāk uzzināju, ka eksistē tehniskās skaitļošanas līdzeklis - MATLAB, ar kura palīdzību iespējams aprēķināt gandrīz jebko, sākot ar matricām un beidzot ar sarežģītiem diferenciālvienādojumiem [nemaz nerunājot par MATLAB toolbox'u iesējām]. Ja Tevi interesē sīkāka informācija par šo skaitļotāju, tad vari droši ieskatīties - http://en.wikipedia.org/wiki/MATLAB

MATLAB lietošana
      MATLABa studentu versiju bezmaksas var lejuplādēt [~2GB] oficiālajā mājaslapā - (WEB) http://www.mathworks.se/products/matlab/index.html Pilnā versija ar visiem toolbox'iem...
      Šoreiz gribu pastāstīt par e-pastu problēmu, kas var gadīties tiem, kuri datorā izmanto e-pasta klientus (Outlook, Thunderbird, Windows live mail utt.). Es izmantoju Outlook, kurā man ir pievienoti gan Inbox.lv, gan Gmail e-pasti. Iepriekš nekad nav bijušas problēmas nedz ar e-pastu saņemšanu, nedz ar sūtīšanu, tāču šonedēļ ievēroju, ka izejošie e-pasti vairs nestrādā. Uz e-pastu atnāk vienīgi kļūdas paziņojums:

The following recipient(s) cannot be reached: 'tukshums@gmail.com' on 2015. gada .22.04 20:22
554 5.7.1 Service unavailable; Client host [xx.xx.xx.xx] blocked using zen.spamhaus.org; http://www.spamhaus.org/query/bl?ip=xx.xx.xx.xx


Problēmas iemesls ir skaidrs - mana IP adrese nokuļuvis spamlistē. Kā? Kad? Kāpēc? Atbildes uz šiem jautājumiem es nezinu.
      Viens variants ir izņemt IP no spamlistes (šajā gadījumā to var izdarīt http://www.spamhaus.org/pbl/removal/), bet...
      Šonedēļ nolēmu WAP-blogā ievietot Google Adsense reklāmas, lai pārbaudītu vai gada laikā var savāk vismaz 20EUR. Šķiet, ka tas būtu objektīvi, ņemot vērā, ka lapas apmeklētāju skaits nav pārāk liels. Ja vēl ņemt vērā to, ka progresīvākie lietotāji izmanto reklāmu bloķēšanas spraudņus kā AdBlock un uBlock, tad iespēja kaut ko nopelnīt sarūk līdz minimumam. Arī pats izmantoju AdBlock savā pārlūkā, nevis tāpēc, lai ieriebtu interneta satura veidotājiem, bet tāpēc, ka vairākās mājaslapās reklāmas "metas virsū" vietnes saturam un tas jau ir par traku. Uzskatu, ka šādos gadījumos lietotājam ir tiesības atteikties no reklāmas baneriem. Ja reklāma ir ievietota korekti, tad to var uzskatīt par neatņemamu mājaslapas sastāvdaļu ar kuru varēs pelnīt tikpat daudz vai vairāk kā ar uzbāzīgajām reklāmām.
      Kopumā WAP-blogā ir 3 (viena WEB un divas mobilajā versijā) Adsense...
      Lai arī šobrīd latviešu WAPā ir vismaz 2-3 pietiekami labi apmeklēti čati, tomēr kādam ar to izrādījās par maz, tāpēc pimrs pāris dienām parādījās jauns WAP čats - http://lecats.lv Oktobra sākumā jau rakstīju par Oto WAP čata apstāšanos. Kā galvenos čata aizklapēšanas iemeslus minēju tehniskās problēmas un īpašnieku vienaldzību, izskatās, ka LeCatā šīs lietas ir sakārtotas, jo vizuāli viss izskatās patiešām smuki (Skat. augšējo attēlu)
      Pagaidām nav skaidrs, kas ir čata īpašnieks un ar kādiem mērķiem tas izveidots, bet apmeklētāju piesaistīšanas plāns ir tiešām oriģināls - tiek teikts, ka tas ir Oto WAP čata klons, tādā veidā "tiek saukti mājās" pa citiem čatiem izkaisītie Oto čatotāji.
      [i]"LeCats.lv ir veidots pēc viena no Latvijas populārākā telefončata slēgšanas, kā tā klons. Tagad bijušais Oto čats ir pārtapis par jaunu un uzlabotu...
      Kādreiz jau stāstīju, kāpēc nevēlos root-ot savu telefonu, kopš tā laika jau ir pagājuši gandrīz divi gadi, tāpēc ekrperimenta pēc tomēr nolēmu root-ot savu HTC Wildfire, lai apskatītos kādas priekšorcības tas man dos.
      Pirms root-ošanas sākumā jāpanāk, lai telefonam būtu izslēgta operētājsistēmas startera (Bootloader) aizsardzība. Sākotnēji tā ir ieslēgtā stāvoklī S-ON, izslēgtā stāvoklī tai jābūt S-OFF. Internetā var atrast pāris variantus kā to izdarīt, viens no tiem dots zemāk.

S-OFF režīma ieslēgšana:
1. Lejupielādēju http://alpharev.nl/x/beta/ Windows versiju
2. Kad tiek jautāts telefona sērijas numurs, tas jāievada un jānoģenerē (Beta Key), kas būs jāievada, palaižot programmu. Lai uzzinātu telefona sērijas numuru jāienāk telefona Iestatījumos>Par tālruni jeb [green]Settings->About...
22-06-12 00:34
Lai jau jāņu ugunis Apņirdz visus mūs Un, lai smarža no papardes Apreibina Jūs. Jāņi gada svētki Domājams arī gada grēki. Ja ir alus pudele rokā Tad mašīna nebūs kokā. Visi gaida Jāņu dienu, Meitas gaida, puiši gaida, Puišiem alu, puišiem sieru, Meitām zāļu vainadziņu.
      Ļoti daudzi Android telefonu lietotāji ir root-ojuši vai vēlas root-ot savu viedtalruni. Dīvainākais ir tas, ka starp šiem cilvēkiem liela daļa ir tādi, kas īsti nesaprot ko nozīmē root-ošana un domā, ka tā dod tikai un vienīgi dažādas priekšrocības - paātrina viedtelefona darbības ātrumu, dod iespēju izmantot advancētākas aplikācijas un ļauj ātrāk atjaunot Android versiju. Taču ja iedziļināties sīkāk šajā tēmā, tad var atrast arī pretargumentus root-ošanai. Tieši par šo tēmu es vēlējos pafilozofēt savā rakstā. Jāpiebilst, ka kādreiz eksperimenta pēc es drošivien root-ošu savu telefonu, taču šobrīd man nav tādas vajadzības.
      Lai nezinātājs nepadomātu, ka root-ošana [root=sakne] ir telefona stādīšana zemē ar domu izaudzēt labākus parametrus, tad sākumā jānoskaidro, ko nozīmē root-ot telefonu. Tā kā Andorid OS ir bāzēta uz Linux, tad tai tāpat kā visām Linux sistēmām ir nepieciešamas...