Raksti sakārtoti pēc lasījumu skaita, sākot ar lasītāko
      Klāt kārtējā pavasara sesija un daudziem studentiem, tai skaitā arī man, pēdējais laiks, lai pabeigtu savu noslēguma darbu. Iepriekš jau rakstīju par lappušu numerācijas programmēšanu MS Word 2007, šoreiz pastāstīšu, kā vēl vairāk atvieglot noslēgumu darbu rakstīšanu, izmantojot automātiskās atsauces.
      Kāds tad labums automātiskajām atsaucēm? Rakstot darbu ar vairākām lappusēm, ik pa laikam nepieciešams to papildināt, labot, pievienot jaunas atsaucas pa vidu vai gluži otrādi izdzēst kādu no atsaucēm. Šajā procesā galvenais pareizi salikt atsauču numurus, taču, lai par to nebūtu tik daudz jādomā, es iesaku izmantot automātiskās atsauces, kas ne tikai autmātiski izveidos literatūras sarakstu nepieciešamajā vietā, bet arī nomainīs atsauču numurus, ja kaut kas tiks labots.
      Kā izmantot automātiskās atsauces? Lai sāktu lietot atsauces, sākumā tās jāpievieno MS Word literatūras sarakstā,...
      Preču iegāde internetā no ārzemēm nav nekas jauns, to izmanto tie kas vēlas iegūt kaut ko, kas Latvijā nav pieejams vai arī vienkārši ietaupīt naudu, jo bieži vien ārzemēs [īpaši Āzijā] daudzas preces ir lētāks nekā pie mums. Liekas, ka azarts kaut ko nopirkt mums ir tikpat liels, kā ķīniešu azarts kaut ko pārdot, tāpēc tas ir abpusēji izdevīgi. Parasti no ārzemēm tiek pasūtīti dažādi sīkumi, pa lielam ne tāpēc, ka tie ir visizdevīgākie, bet tāpēc, ka gadījumā, ja pārdevējs neko neatsūta vai atsūta skaisti noformētu ķieģeli, nebūtu iemesla pārdzīvot vai čakarēties, lai atgūtu naudu. Šoreiz gribu pastāstīt ar ko jārēķinās, ja no Ebay.com tiek pasūtīts telefons, manā gadījumā tika pasūtīts lēts budžeta klases viedtelefons Lenovo A760.
1. Izvēle/Cena
      Mūsdienu tendence ir tāda, ka tehnoloģiju "dzelži" maksā tikpat vai krietni mazāk nekā programmatūra,...
      Mācoties RTU, pirmais nopietnais pārbaudījums man bija augstākā matemātika, neskatoties uz to, ka vidusskolā es šo priekšmetu uzrunāju uz Tu. Veselu semestri cītīgi rēķināju dažāda veida uzdevumus, nezinādams vai esmu ieguvis pareizu galarezultātu [jo nezināju, ka sarežģītos aprēķinus ir iespējams pārbaudīt ar programmas palīdzību]. Tikai vēlāk uzzināju, ka eksistē tehniskās skaitļošanas līdzeklis - MATLAB, ar kura palīdzību iespējams aprēķināt gandrīz jebko, sākot ar matricām un beidzot ar sarežģītiem diferenciālvienādojumiem [nemaz nerunājot par MATLAB toolbox'u iesējām]. Ja Tevi interesē sīkāka informācija par šo skaitļotāju, tad vari droši ieskatīties - http://en.wikipedia.org/wiki/MATLAB

MATLAB lietošana
      MATLABa studentu versiju bezmaksas var lejuplādēt [~2GB] oficiālajā mājaslapā - (WEB) http://www.mathworks.se/products/matlab/index.html Pilnā versija ar visiem toolbox'iem...
      Ir pagājis mēnesis un jaunais mobilais čats ir veiksmīgi tapis. Visi, kuriem ir Twitter konts, laipni aicināti izmēģināt http://chat.wapblogs.eu ! Viss kas tev jāzina pirms čata lietošanas ir aprakstīts šeit - http://chat.wapblogs.eu/about . Kā arī atgādinu, ka nav jāuztraucas, ka ielogojoties mobilajā čatā ar Twitter lietotāja kontu, var notikt konta zādzība vai kaut kas tamlīdzīgs, jo šāda veida autorizācija ir pat drošāka nekā, ja lietotājam būtu jāveido jauns konts un jāuztic svarīgi dati "šaubīgai" vietnei. Vairāk informācijas, kā strādā Twitter konta autorizācija un cik tā ir droša var izlasīt šeit (WEB, EN) http://lifehacker.com/5918086/understanding-oauth-what-happens-when-you-log-into-a-site-with-google-twitter-or-facebook .
      Vai ir sasniegts rezultāts uz kuru cerēju? Mobilā čata programmēšanas fāzē - drīzāk jā, nekā nē. Tā kā bija paredzēts - iemācījos šo to jaunu programmēšanas jomā,...
      Šonedēļ nolēmu WAP-blogā ievietot Google Adsense reklāmas, lai pārbaudītu vai gada laikā var savāk vismaz 20EUR. Šķiet, ka tas būtu objektīvi, ņemot vērā, ka lapas apmeklētāju skaits nav pārāk liels. Ja vēl ņemt vērā to, ka progresīvākie lietotāji izmanto reklāmu bloķēšanas spraudņus kā AdBlock un uBlock, tad iespēja kaut ko nopelnīt sarūk līdz minimumam. Arī pats izmantoju AdBlock savā pārlūkā, nevis tāpēc, lai ieriebtu interneta satura veidotājiem, bet tāpēc, ka vairākās mājaslapās reklāmas "metas virsū" vietnes saturam un tas jau ir par traku. Uzskatu, ka šādos gadījumos lietotājam ir tiesības atteikties no reklāmas baneriem. Ja reklāma ir ievietota korekti, tad to var uzskatīt par neatņemamu mājaslapas sastāvdaļu ar kuru varēs pelnīt tikpat daudz vai vairāk kā ar uzbāzīgajām reklāmām.
      Kopumā WAP-blogā ir 3 (viena WEB un divas mobilajā versijā) Adsense...
      Ne vienmēr viss ir tā kā izskatās, tā varētu teikt par Android kļūdu, kas ziņo, ka telefonā/planšetē nav pietiekami daudz atmiņas. Ja ierīcē tik tiešām nav brīvas atmiņas, tad šāds kļūdas paziņojums ir pats par sevi saprotams, bet manā gadījumā telefona iekšējā atmiņā ir ~ 200MB brīvas vietas un SD kartes atmiņā ~400MB brīvas vietas. Tāpēc nav saprotams, kāpēc no Google Play nevaru lejupielādēt/instalēt pat nelielu (1MB) aplikāciju.

Internetā piedāvātie problēmas risinājumi, neizmantojot papildus aplikācijas:

1. Pārvietot atsevišķas aplikācijas (instalācijas) no ierīces iekšējās atmiņas uz SD karti un kā primāro aplikācijas instalāciju vietu norādīt SD karti.
2. Ierīces iestatījumos notīrīt atsevišķu aplikāciju kešatmiņu (Iestatījumi->Lietotnes->Pārvaldīt lietotnes->[Aplikācijas nosaukums]->Notīrīt kešatmiņu), tas ir parādīts augšējā...
      Šoreiz gribu pastāstīt par e-pastu problēmu, kas var gadīties tiem, kuri datorā izmanto e-pasta klientus (Outlook, Thunderbird, Windows live mail utt.). Es izmantoju Outlook, kurā man ir pievienoti gan Inbox.lv, gan Gmail e-pasti. Iepriekš nekad nav bijušas problēmas nedz ar e-pastu saņemšanu, nedz ar sūtīšanu, tāču šonedēļ ievēroju, ka izejošie e-pasti vairs nestrādā. Uz e-pastu atnāk vienīgi kļūdas paziņojums:

The following recipient(s) cannot be reached: 'tukshums@gmail.com' on 2015. gada .22.04 20:22
554 5.7.1 Service unavailable; Client host [xx.xx.xx.xx] blocked using zen.spamhaus.org; http://www.spamhaus.org/query/bl?ip=xx.xx.xx.xx


Problēmas iemesls ir skaidrs - mana IP adrese nokuļuvis spamlistē. Kā? Kad? Kāpēc? Atbildes uz šiem jautājumiem es nezinu.
      Viens variants ir izņemt IP no spamlistes (šajā gadījumā to var izdarīt http://www.spamhaus.org/pbl/removal/), bet...
22-06-12 00:34
Lai jau jāņu ugunis Apņirdz visus mūs Un, lai smarža no papardes Apreibina Jūs. Jāņi gada svētki Domājams arī gada grēki. Ja ir alus pudele rokā Tad mašīna nebūs kokā. Visi gaida Jāņu dienu, Meitas gaida, puiši gaida, Puišiem alu, puišiem sieru, Meitām zāļu vainadziņu.
      Kādreiz jau stāstīju, kāpēc nevēlos root-ot savu telefonu, kopš tā laika jau ir pagājuši gandrīz divi gadi, tāpēc ekrperimenta pēc tomēr nolēmu root-ot savu HTC Wildfire, lai apskatītos kādas priekšorcības tas man dos.
      Pirms root-ošanas sākumā jāpanāk, lai telefonam būtu izslēgta operētājsistēmas startera (Bootloader) aizsardzība. Sākotnēji tā ir ieslēgtā stāvoklī S-ON, izslēgtā stāvoklī tai jābūt S-OFF. Internetā var atrast pāris variantus kā to izdarīt, viens no tiem dots zemāk.

S-OFF režīma ieslēgšana:
1. Lejupielādēju http://alpharev.nl/x/beta/ Windows versiju
2. Kad tiek jautāts telefona sērijas numurs, tas jāievada un jānoģenerē (Beta Key), kas būs jāievada, palaižot programmu. Lai uzzinātu telefona sērijas numuru jāienāk telefona Iestatījumos>Par tālruni jeb [green]Settings->About...
      Ļoti daudzi Android telefonu lietotāji ir root-ojuši vai vēlas root-ot savu viedtalruni. Dīvainākais ir tas, ka starp šiem cilvēkiem liela daļa ir tādi, kas īsti nesaprot ko nozīmē root-ošana un domā, ka tā dod tikai un vienīgi dažādas priekšrocības - paātrina viedtelefona darbības ātrumu, dod iespēju izmantot advancētākas aplikācijas un ļauj ātrāk atjaunot Android versiju. Taču ja iedziļināties sīkāk šajā tēmā, tad var atrast arī pretargumentus root-ošanai. Tieši par šo tēmu es vēlējos pafilozofēt savā rakstā. Jāpiebilst, ka kādreiz eksperimenta pēc es drošivien root-ošu savu telefonu, taču šobrīd man nav tādas vajadzības.
      Lai nezinātājs nepadomātu, ka root-ošana [root=sakne] ir telefona stādīšana zemē ar domu izaudzēt labākus parametrus, tad sākumā jānoskaidro, ko nozīmē root-ot telefonu. Tā kā Andorid OS ir bāzēta uz Linux, tad tai tāpat kā visām Linux sistēmām ir nepieciešamas...