Autors: Labi [249]     Raksta ID=258    
Raksta garums: 3399 simboli
QR kods

Aizvien vairāk latviešu WAPa


      Pagājušgad savā sūdzībrakstā stāstīju par to cik maz ir WAP blogu latviešu valodā. Vajadzētu precizēt, ka tas bija domāts par ar tehnoloģijām saistītiem blogiem, tāpēc pārējie WAP blogi netika ņemti vērā. Toreiz biju uzgājis tikai divus blogus no kuriem viens (oas.lv/mobile) jau nav starp "dzīvajiem". Šoreiz mans latviešu WAP bogu saraksts ir nedaudz garāks, tas ir ne tikai tāpēc, ka ir parādījušies jauni blogi, bet arī tāpēc, ka pirms gada mans redzesloks bija pārāk šaurs, lai pamanītu esošos emuārus. (Starpcitu, atvainojos, ja kādam liksies nepareizi, ka viņa rakstu krātuve tiks saukta par WAP blogu, jo izrādās, ka par WAPu tiek uzskatītas tās mājaslapas, kas ir veidotas WML (Wireless Markup Language) valodā, pārējās ir mobilā WEBa lapas.)
      Sākšu ar (laikam) vecāko latviešu WAP rakstu krātuvi http://datuve.lv/wap , kas ir veidota vecajā labajā WML. Datuvē parasti tiek atlasīti interesantākie raksti par tehnoloģiju jaunumiem, tāpēc tos viemēr ir patīkami lasīt. http://wap.nikains.lv/?id=raksti arī ir veidots WML un saturs ir līdzīgs kā Datuvē, vienīgi starpā parādās autora ieteikumi un pamācības programmēšanā. Tālāk manā sarakstā ir divi WEBā labi zināmie IT jaunumu portāli http://boot.lv un http://m.notepad.lv , kuru WAP versija (tāpat kā WEB versija) ir bāzēta uz WordPress (XHTML). NotePad (laikam) ir piestrādājuši pie mobilās versijas, jo ir izveidots savs WAP dizains un bildes parādās raksta beigās linku veidā nevis smuki iekļaujas rakstā kā Boot, tā ir gaumes lieta. Android ierīču īpašniekiem paredzēts tematiskais http://androids.lv bloga WAP versija, kas arī ir veidota uz WordPress (XHTML) bāzes. Šeit ir gan telefonu un aplikāciju apskati, gan Android OS jaunumi u.c. noderīga informācija. Visinteresantāk ir lasīt privātos blogus kā http://laacz.lv , http://krizdabz.lv un http://parasts.lv , visu blogu WAP versijas ir bāzētas uz WordPress (XHTML). Privātajos blogos, bieži vien var lasīt arī viedokļus par apkārtējās pasaules notikumiem, personīgos piedzīvojumums, filmu ieteikumus utt. Diezvai http://m.tvnet.lv/tehnologijas var uzskatīt par blogu, tomēr šeit tiek rakstīts par interesantām lietām, kas neparādās iepriekš minētajos blogos. Pietam TvNet'am ir ļoti ērta un simpātiska mobilā versija, tomēr tā priekš mana 220px ekrāna ir nedaudz par platu, taču ar to var samierināties.
      Bet tas nav viss, gada laikā arī visiem lielākajiem latviešu ziņu portāliem ir parādījušās (dažām ir bijušas jau agrāk) jaunas mobilā WEBa versijas - http://wap.sportacentrs.com , http://m.tvnet.lv , http://m.delfi.lv , http://m.diena.lv , http://mob.ir.lv , http://m.nra.lv un http://m.db.lv Ne velti sabiedrībā tiek runāts, ka mūsdienās jaunākās ziņas ētrāk ir lasīt tieši WAPā, jo te (pagaidām) nav uzbāzīgo reklāmu, un visa uzmanība tiek koncentrēta tieši tekstu. Tomēr WAPā var gadīties problēmas ar multimediju aplūkošanu, jo tas jau prasa lielāku datu apjomu (tātad ir dārgāk) un tam ir nepieciešama mobilā ierīce ar multimediju straumēšanas iespēju, tomēr pat budžeta klases viedtalruņos šāda iespēja ir.   Uzrakstīts: 19:47 25-07-11 » Raksts lasīts 10666 reizi(es)   Komentāri(6)   Lejuplādēt PDF(917)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12