Autors: Labi [249]     Raksta ID=291    
Raksta garums: 4889 simboli
QR kods

Android emulatora izmantošana aplikāciju testēšanai


Android emulatora izmantošana aplikāciju testēšanai      Mobilā interneta taupības nolūkos, parasti es Android aplikācijas lejuplādēju izmantojot Wi-fi, taču ko darīt ja "pie rokas" nav Wi-fi? Var sākumā aplikācijās ielādēt datorā un tad ar USB vada palīdzību "pārmest" vajadzīgos failus uz telefonu, bet tas ir ilgi un nevar zināt vai kārotā programmiņa attaisnos uz sevi liktās cerības un nevajadzēs to atkal dzēst. J2ME ziedu laikos, spēļu un programmu testēšanai uz datora varēja izmantot vienkāršu, bet noderīgu J2ME emulatoru - MIDP2exe compiler, kuru vēl joprojām var iegūt šeit - (WEB) http://kwyshell.myweb.hinet.net/Project/Midp2Exe/ Izrādās, ka kaut kas līdzīgs ir iespējams arī ar Android *.APK aplikācijām, tieši par to es vēlējos pastāstīšu šajā rakstā.

Android SDK Manager instalēšana.
      Sākumā jāieinstalē iepriekšējā rakstā minētais Android SDK Manager ((WEB) - http://developer.android.com/sdk/index.html). Domāju, ka tur problēmu nevajadzētu būt vienīgais, lai startējot Android emulatora nerādītu kļūdas, iesaku šo programmu instalēt vietā, kuras adrese nesatur atstarpes, piemēram, C:/android. Noklusējuma variants neder, jo tas satur atstarpi - C:/Programm Files/Android Ja gadījumā SDK Manager jau ir instalēts nevēlamā vietā (tā kā man bija), tad to var viegli pārvietot uz citu vietu, izmantojot lielisku programmu - Application Mover ((WEB) - http://www.funduc.com/app_mover.htm).

Virtuālās ierīces instalēšana/izveidošana.
      Nākamais solis ir virtuālās ierīces intsalēšana. Lai to izdarītu startējam SDK manager - nospiežot uz ikonas ar labo taustiņu un izvēloties "Palaist kā administratoram". Tālāk labajā pusē izvēlamies Available packages -> Android Respository -> SDK Platform Android 2.2 [skaitlis nozīmē Android OS versiju] Var jau instalēt visas SDK platformas, bet tas ir ļoti ilgi, tāpēc pietiks ar vienu. Lai izveidotu virtuālo ierīci, SDK Manager labajā pusē izvēlamies Virtual devices -> New... Līdz ar to parādīsies logs kurā var norādīt ADV jeb Android Virtual Device parametrus. Šeit drošivien viss ir skaidrs: Name - nosaukums, Target - virtuālās ierīces OS versija, SD card size - atmiņas kartes datu apjoms, bet sadaļā Skin iesaku izvēlēties Build in: WQVGA432 - šis parametrs norāda virtuālās ierīces izmērus (noklusējuma izmēri ir milzīgi - pa visu datora ekrānu). Beigās nospiežam "Create AVD". Līdz ar to Android virtuālā ierīce ir izveidota un to var sākt lietot.

Android aplikāciju instalēšana izveidotajā AVD.
      Lai varētu instalēt aplikācijas AVD, sākumā jāizdara tā, lai mēs varētu izmantot ADB (Android Debug Bridge) no Windows komandrindas. Tāpēc ar peles labo taustiņu nospiežam uz "Dators" saīsnes un izvēlamies Rekvizīti -> Sistēmas papildiestatījumi -> Vides mainīgie un sadaļā "Sistēmas mainīgie" atrodam mainīgo Path, uzpiežam "Rediģēt..." un beigās pievienojam Android SDK Manager mapes /tools un /platform-tools atrašanās vietu atdalītu ar semikolu , manā gadījumā - ;D:/android/tools;D:/android/platform-tools, saglabājam izmaiņas.
      Tagad var ķerties pie aplikāciju instalēšnas. Vispirms jāstartē izveidotā Android virtuālā ierīce, tad atveram Windows komandrindu Sākums->Palaist->cmd un nospiežam Enter. Tālāk izmantojot komandu CD, pārejam uz mapi, kurā atrodas *.APK fails, manā gadījumā cd C:/Users/labi/Desktop. Visbeidzot instalējam kāroto aplikāciju ar šādu komandu - adb install draugiem.apk , kur draugiem.apk ir aplikācijas nosaukums. Tas arī viss, tagad apskatamies Android emulatorā un redzam, ka draugiem.lv aplikācija tiešām ir uzinstalējusies (skat. augšējā attēlā). Dzēst aplikācijas var no emulatora iekšienes, tāpat kā reālajā ierīcē.

Ja labi padomā, tad Android virtuālās ierīces emulatoram var atrast daudz pielietojumu, daži no tiem:
      - aplikāciju izmēģināšana
      - programmētājiem aplikāciju pārbaudīšanai un Android versiju saderības testēšanai
      - vēl viens veids kā iegūt aplikāciju ekrānšāviņus
Protams, ka līdzīgu rakstu internetā ir ļoti daudz, taču es centos visu aprakstīt tā, lai Jums nevajadzētu saskarties ar daudzajām kļūdām, par kurām autori parasti noklusē. Veiksmi emulēšanā!:D   Uzrakstīts: 16:29 17-09-11 » Raksts lasīts 11438 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(1060)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12