Autors: Labi [249]     Raksta ID=345    
Raksta garums: 4722 simboli
QR kods

Android kļūda - nav pietiekami daudz atmiņas


Android kļūda - nav pietiekami daudz atmiņas      Ne vienmēr viss ir tā kā izskatās, tā varētu teikt par Android kļūdu, kas ziņo, ka telefonā/planšetē nav pietiekami daudz atmiņas. Ja ierīcē tik tiešām nav brīvas atmiņas, tad šāds kļūdas paziņojums ir pats par sevi saprotams, bet manā gadījumā telefona iekšējā atmiņā ir ~ 200MB brīvas vietas un SD kartes atmiņā ~400MB brīvas vietas. Tāpēc nav saprotams, kāpēc no Google Play nevaru lejupielādēt/instalēt pat nelielu (1MB) aplikāciju.

Internetā piedāvātie problēmas risinājumi, neizmantojot papildus aplikācijas:

1. Pārvietot atsevišķas aplikācijas (instalācijas) no ierīces iekšējās atmiņas uz SD karti un kā primāro aplikācijas instalāciju vietu norādīt SD karti.
2. Ierīces iestatījumos notīrīt atsevišķu aplikāciju kešatmiņu (Iestatījumi->Lietotnes->Pārvaldīt lietotnes->[Aplikācijas nosaukums]->Notīrīt kešatmiņu), tas ir parādīts augšējā attēlā (1. no kreisās puses)
3. Ierīces iestatījumos apturēt kešatmiņā ievietotos procesus (Iestatījumi->Lietotnes->Pārvaldīt lietotnes->[Cilne]Darbojas->Rādīt kešatmiņā iev. pr.), tas ir parādīts augšējā attēlā (2. no kreisās puses)
4. Tā kā dažos gadījumos tiek minēts, ka tā nav Android sistēmas problēma, bet gan Google Play veikala kļūda, tad tiek piedāvāts atinstalēt šīs aplikācijas atjauninājumus, to var izdarīt iestatījumos (Iestatījumi->Lietotnes->Pārvaldīt lietotnes->[Cilne]Visas->Google Play Veikals-> Atinst. atjauninājumus)
      Izmēģināju visu iepriekš minēto, bet tas nepalīdzēja, pareizāk sakot, palīdzēja īslaicīgi, jo bija iespēja lejupielādēt nelielu aplikāciju pēc kā atkal parādījās kļūdas paziņojums. Protams, ir arī iespēja atinstalēt nevajadzīgās aplikācijas, bet man to nav nemaz tik daudz, līdz ar to man šis risinājums neder. Tāpēc nolēmu izmantot niecīgo iespēju kaut ko lejupielādēt, lai atbrīvotos no Android kļūdas.

Internetā piedāvātie problēmas risinājumi, izmantojot papildus aplikācijas:

      Lai arī šie risinājumi praktiski ir tādi paši, kā iepriekš minētie (tikai daudz ērtāk izmantojami), tomēr nolēmu tos atdalīt, jo ļoti iespējams, ka Jums nebūs iespējams neko lejupielādēt/instalēt, līdz ar to nebūs iespējas pielietot zemāk minētās aplikācijas.
1. Brutāla visu aplikāciju instalāciju pārvietošana uz SD karti, izmantojot kādu no atrodamajām aplikācijām, piemēram, AppMgr III u.c.
2. Visu aplikāciju kešatmiņas notīrīšana, izmantojot kādu no atrodajām aplikācijām, piemēram, App Cache Cleaner vai AVG Cleaner u.c.

      Ļoti iespējams, ka kādam problēmu atrisinās kāds no visiem iepriekš piedāvātajiem risinājumiem, taču manā gadījumā tā tas nenotika. Spriežot pēc Google atrastajām forumu diskusijām, blogu ierakstiem utt., šī ir problēma ir diezgan globāla, nav tā ka man vienkārši čakarējas telefons.
      Pagūglējot nedaudz vairāk atklājās, ka Android sistēmā ir arī [lietotājam neredzamā] virutālās mašīnas (Dalvik), kas darbina instalētās aplikācijas (*.APK), kešatmiņa, tā nodrošina ātrāku aplikācijas palaišanu. Teorētiski, atinstalējot aplikācijas arī Dalvik kešatmiņai vajadzētu notīrīties, bet gadās, ka tas nenotiek, tāpēc sistēmas atmiņa tiek piedrazota ar nederīgiem datiem. Manā gadījumā sanāca tā, kas es iegādājos telefonu Ebay'ā, un man to nācās root'ot -> nomainīt ROM, jo pretējā gadījumā telefons būtu nelietojams, tā kā sāktonēji esošās aplikācijas netika atinstalētas, Dalvik kešatmiņā palika nederīgi dati, tāpēc arī parādījās kļūda "ierīcē nav brīvas atmiņas". T.i. Dalvik kešatmiņa jāatīra katru reizi, kad tiek mainīta ierīces operētājsistēma (ROM). Piemēram, ClockworkMod ROM'am to var izdarīt "Recovery mode" režīmā, bet ja tiek lietota cita operētājsistēma (kā manā gaījumā), tad var izmantot aplikāciju System Cleaner (skat. attēlā 3. un 4. no kreisās puses), kas pārnes daļu no aplikāciju datu no datu atmiņas uz sistēmas atmiņu un pēc ierīces restarta (Reboot), notīra Dalvik kešatmiņu.
      Tātad manā gadījumā problēmu atrisināja System Cleaner, ceru, ka arī Jums palīdzēs sniegtā informācija, lai atbrīvotos no škietami vienkāršās Android kļūdas.   Uzrakstīts: 22:49 31-12-14 » Raksts lasīts 15198 reizi(es)   Komentāri(1)   Lejuplādēt PDF(879)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12