Autors: Labi [249]     Raksta ID=337    
Raksta garums: 4108 simboli
QR kods

Automātisko atsauču izmantošana MS Word 2007


Automātisko atsauču izmantošana MS Word 2007      Klāt kārtējā pavasara sesija un daudziem studentiem, tai skaitā arī man, pēdējais laiks, lai pabeigtu savu noslēguma darbu. Iepriekš jau rakstīju par lappušu numerācijas programmēšanu MS Word 2007, šoreiz pastāstīšu, kā vēl vairāk atvieglot noslēgumu darbu rakstīšanu, izmantojot automātiskās atsauces.
      Kāds tad labums automātiskajām atsaucēm? Rakstot darbu ar vairākām lappusēm, ik pa laikam nepieciešams to papildināt, labot, pievienot jaunas atsaucas pa vidu vai gluži otrādi izdzēst kādu no atsaucēm. Šajā procesā galvenais pareizi salikt atsauču numurus, taču, lai par to nebūtu tik daudz jādomā, es iesaku izmantot automātiskās atsauces, kas ne tikai autmātiski izveidos literatūras sarakstu nepieciešamajā vietā, bet arī nomainīs atsauču numurus, ja kaut kas tiks labots.
      Kā izmantot automātiskās atsauces? Lai sāktu lietot atsauces, sākumā tās jāpievieno MS Word literatūras sarakstā, to var izdarīt cilnē References->Insert Citation->Add new source skat. augšējo attēlu. Var pievienot visas uzreiz vai pakāpenisi, rakstot darbu. Ja vēlāk nepieciešams pielabot atsauci, tad to var izdarīt References->Manage Sources . Lai pievienotu atsauci, tekstā vajadzīgajā vietā jānovieto kursors, jānospiež References->Insert Citation, tur parādīsies viss pievienotais literatūras saraksts, vienkārši jāizvēlas nepieciešamo atsauci un jāuzklikšķina virsū. Darba beigās parasti nepieciešams norādīt izmantotās literatūras sarakstu, to var izdarīt, vajadzīgajā vietā novietojot kursoru un nospiežot References->Bibliography->Insert bibliography. Tas kā tiek noformētas atsauces un literatūras saraksts ir atkarīgs no izvēlētā noformējuma stila, to var nomainīt References->Style. Pēc tam, kad tiek pievienota jauna atsauce vai tiek izdzēsta kāda no vecajām nepieciešams atjaunot atsauču numerāciju un literatūras sarakstu, lai to izdarītu jāiezīmē jebkura atsauce vai literatūras saraksts un izvēlnē jānospiež Update citations and Bibliography. Jāņem vērā, ka noformējuma stila nomaiņa un atsauču/literatūras saraksta atjaunošana aizņemt kādu laiku (no pāris sekundēm līdz minūtei), tāpēc nevajag domāt, ka words ir uzkāries.
      Drošivien, tie kas jau ir izmantojuši automātiskās atsauces, pamanīja, ka tās netiek sakārtotas alfabēta secībā, vismaz IEEE 2006 noformējumā tas tā ir. Taču, ja ļoti nepieciešams, tad šo problēmu var novērst.
1. Nepieciešams lejupielādēt papildus noformējuma stilus, kuri ir paredzēti kārtošanai alfabēta secībā. To var izdarīt šeit http://bibword.codeplex.com/downloads/get/40238 un programmu, kas veic atsauču kārtošanu BibWord Extender 2.0 http://bibword.codeplex.com/downloads/get/62136
2. Jāatrod mapi, kurā tiek saglabāti noformējuma stili, ceļš līdz mapei ir aptuveni tāds C:Program Files (x86)Microsoft OfficeOffice12BibliographyStyle, un jāpārkopē lejupielādētie noformējuma stili uz šo mapi.
3. Savā darbā noformējuma stils jānomaina uz kādu no lejielādētajiem, manā gadījumā, tas ir no IEEE 2006 uz IEEE 2006 Alphabetical order*, šajā brīdī atsauces tiek sakārtotas alfabēta secībā, bet atsauču numuru vietā parādās [OB], tālāk šis dokuments jāsaglabā un jāaizver.
4. Tagad ir jāpalaiž programma "BibWord Extender", tajā jānorāda mape, kurā glabājas noformējuma stili (skat. 2 punktu) un dokuments ar atsaucēm un jānospiež Extend.
5. Pēdējais solis - jāatver dokuments un vēlreiz jāizvēlās tas pats lejuielādētais noformējuma stils, lai tas tiktu pārāldēts. Līdz ar to [OB] tiks aizvietots ar numuriem un beidzot tiks iegūtas numurēts literatūras saraksts alfabēta secībā, kas arī bija šīs ķēpas mērķis. Labots: 10:01 25-05-14   Uzrakstīts: 22:40 24-05-14 » Raksts lasīts 16504 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(1990)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12