Autors: Labi [249]     Raksta ID=265    
Raksta garums: 2920 simboli
QR kods

Bezmaksas tērpi tavai mājaslapai


Bezmaksas tērpi tavai mājaslapai      Sen jau pagājuši tie laiki, kad visas WAP lapas izskatījās tik vienkāršoti kā attēlā redzamā Datuves WAP versija. Protams, agrāk, kad dominēja WML veidotās mājaslapas neko īpašu nemaz nevarēja izveidot, jo WML standartos neietilpst ne dažādu objektu krāsas ne arī citu efektu rediģēšana. "Veco WAPu" varēja padarīt īpašāku tikai ar attēliem, tabulām, tekstu formēšanu (bold, italic un underline) un dažādiem ASCII simbolu izkārtojumiem. Tomēr viss mainījās, kad mobilie pārlūki ( http://en.m.wikipedia.org/wiki/Mobile_browser ) sāka atbalstīt HTML, XHTML un CSS. Sākumā izbrīnu radīja fona un tekstu iekrāsošana citos toņos. Atceros kā visi WAP meistari spēlējās liekot savās mirkolapās dažādus tekstu un linku efektus, toreiz mirgojošs vai slīdošs teksts bija WAP dizaina augstākā pakāpe, bet tagad tas liekas smieklīgi:D Tad WAP dizaineri sāka spēlēties ar tabulu un DIV tagu formatēšanas un kombinēšanas iespējām, un visbeidzot mobilajā WEBā sāka izmantot fona attēlus (background-image) un nopietnas CSS kaskādes, līdz ar to šobrīd daudzi mazā WEBa dizaini neatpliek no lielā WEBa, vienīgi vēl netiek plaši izmantotas JavaScript iespējas, jo mikropārlūki nespēj tos pietiekami labi apstrādāt.
      Lai arī es pats līdz šim nebiju pievērsis lielu uzmanību WEB/WAP dizaina lietām (to var redzēt vienkāršotajā WAP blogu izskatā), tomēr mobilā WEBa dizainēšana strauji kustās uz priekšu. Tas ir redzams arī latviešu ziņu portālu mobilajās versijās (starpcitu, vakar parādījās Delfu jaunā WAP versija http://m.delfi.lv ). Jau labu laiku WAP dizaini tiek zīmēti PhotoShop vai arī kādā citā nopietnā grafikas apstrādes programmā, tomēr domāju, ka neesmu vienīgais, kas nav daudz strādājis ar šo programmu, tāpēc vēl nemāku uzzīmēt normālu dizainu savai mājaslapai. Tāpēc sameklēju dažas krievu mikrolapas, kas piedāvā bezmaksas dizainus, ikonas u.c. noderīgas lietas (ir arī daudz mājaslapu, kas piedāvā kvalitatīvus maksas dizainus) Mans saraksts izskatās šādi:

      1] http://7art.org.ua
      2] http://diz4wap.ru
      3] http://palbu.ru
      4] http://dizion.ru
      5] http://wapdiz.ru
      6] http://kreodiz.ru

Protams ir arī ļoti daudz citu līdzīgu mājaslapu vajag tikai meklēt.
      Ceru kādam noderēs bezmaksas dizaini, jo cik es zinu, pēdējā laikā arī latviešu mazajā WEBā notiek jaunu dizainu "cepšana" fotošopā (privātlapu īpašnieku vidū) , varbūt kāds no gatavajiem bezmaksas dizainiem būs labs piemērs savu ideju realizēšanā. Iespējams, ja nebūs slinkums, es arī pamēģināšu kaut ko "uzcept" vai aizņemties no Krievzemes kolēģiem.          Uzrakstīts: 13:07 30-07-11 » Raksts lasīts 9797 reizi(es)   Komentāri(9)   Lejuplādēt PDF(791)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12