Autors: Labi [249]     Raksta ID=306    
Raksta garums: 3854 simboli
QR kods

CMSimple - vienkārša satura pārvaldības sistēma


CMSimple - vienkārša satura pārvaldības sistēma      Ja ir nepieciešamība izveidot mājaslapu, bet nav zināšanu WEB programmēšanā, tad ir trīs iespējas - paprasīt, lai kāds cits uztaisa, piereģistrēt kādu no bezmaksas konstruktoriem, piemēram, http://ucoz.com vai http://wordpress.com vai arī izmantot kādu no daudzajām bezmaksas satura pārvaldības sistēmām jeb CMS. Pēdējais variants priekš iesācēja ir visgrūtākais, taču tas dod iespēju pilnībā kontrolēt to, kas notiek mājaslapā. Parasti vislielākās grūtības sagādā datubāzes konfigurācija [kaut gan tas nav tik sarežģīti, kā varētu likties], kas ir nepieciešama visām populārākajām satura pārvaldības sistēmām - WordPress, Joomla, Drupal, mediaWiki utt. Tomēr ir arī mazāk pazīstamas CMS, kurām nav nepieciešama datubāze [jo visi dati glabājas failos], viena no tādām satura pārvaldības sistēmām ir CMSimple.
      Jau pēc nosaukuma var saprast, ka CMSimple ir vienkārša platforma Tavai mājaslapai. CMSimple ir paredzēta vientēm, kuru apjoms ir mazāks par 2MB, kas ir apmēram 1000 lappuses ar 2000 simboliem katrā lapā, kā arī var izvietot neierobežotu daudzumu attēlu. Protams, var veidot arī lielākas mājaslapas, taču tas var ietekmēt vietnes ātrdarbību. Īstenībā 2MB ir ļoti liels teksta apjoms, ar to ir pilnīgi pietiekami, lai izveidotu blogu, informatīvu vietni, maza uzņēmuma mājaslapu vai studentu kursa darba mājaslapu. Piemēram, WAP-blogos ir apmēram 270 dažāda garuma rakstu, kas kopā ar formatēšanas kodiem aizņem tikai 0.6 MB. Pastāstīšu par dažām CMSimple iespējām:
      # Ļoti viegla uzstādīšana - vienkārši jāpārkopē faili no ZIP arhīva uz serveri un viss ir gatavs darbam (CMSimple var bezmaksas lejuplādēt - http://cmsimple.org)
      # CMSimple apjoms ir nieka 46 KB - tas ir kā puteklītis, salīdzinot ar WordPress, kura apjoms ir pāris megabaiti
      # Ir iebūvēts WYSIWYG lappušu redaktors (attēlā), kurā ir iespēja rakstīt HTML kodu, kā arī veidot lappuses grafiskā izkārtojuma režīmā (kaut kas līdzīgs MS Word)
      # Atbalsta daudzas valodas, lai pievienotu citas valodas pašam jānokopē un jāiztulko en.php fails, taču tas aizņem samērā maz laika un to var darīt no CMS vadības paneļa.
      # CMS ietilpst vadības panelis, e-pasta veidne, meklēšana mājaslapā, lapas karte (sitemap), kas noder priekš SEO un lappuses drukas versija - iesākumā ar to ir pilnīgi pietiekami, lai izveidotu vienkāršu mājaslapu
      # Ir iespēja papildināt satura pārvaldības sistēmu ar daudzajiem spraudņiem - viesu grāmatām, lejupielādēm, advancētām jaunu lapām, mājaslapas statistiku, aptaujām, lietotāju reģistrāciju, galeriju utt. (vairāk info. http://cmsimple.org/?Addons_and_plugins)
      # CMSimple var ļoti vienkārši nomainīt dizainu, jo būtībā viss dizains sastāv tikai no viena template.htm faila, kuru var rediģēt pēc patikas, kā arī vadības panelī ir CSS izkārtojumu redaktors, pietam var izmantot arī gatavos šablonus - http://cmsimple.org/?Templates
      Pirms lejuplādēšanas var sākumā paspēlēties ar CMSimple demo versiju - http://cmsimple.org/demo/ No iepriekš minētā var saprast, ka CMSimple galvenā priekšrocība ir vienkāršība. Piemēram, man šīs satura pārvaldības uzstādīšana, valodas faila tulkošana, balsošanas spraudņa uzstādīšana un neliela CSS izkārtojumu rediģēšana aizņēma tikai kādas 4 stundas, tātad iesācējam, tas prasīs ne vairāk kā vienu dienu. Iesaku izmanot CMSimple, lai iepazītos ar satura pārvaldības sistēmu lietošanu un cik man zināms, dažas augstskolās tas jau tiek darīts.:D   Uzrakstīts: 11:27 16-01-12 » Raksts lasīts 10197 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(937)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12