Autors: Labi [249]     Raksta ID=362    
Raksta garums: 3258 simboli
QR kods

Džokondas vecums pirms un pēc pusdienām...


      Tā vien šķiet, ka Microsoft inženieri vēlējās pielikt punktu sieviešu spējai slēpt savu vecumu, tāpēc radīja online vecuma un dzimuma noteikšanas servisu http://how-old.net , kas nosaka minētos parametrus no "iebarotā" attēla. Tas ir ļoti jauki, bet uzreiz rodas jautājums - vai mēs paši "uz aci" to nevarētu noteikt? Šķiet, ka nē, tāpēc šī lieta tiek nodota mākslīgā intelekta rokās. Attēla "iebarošana" var tikt realizēta divos veidos - atrodot attēlu Bing meklētājā vai augšuplādējot savu attēlu no cietā diska. Otrajā gadījumā attēls netiek saglabāts, tāpēc [it kā] nav jāuztraucas, ka tas varētu sākt klejot internetā, saglabāts tiek tikai attēla analīzes rezultāts (noteiktais dzimums, vecums, informācija par ierīci no kuras tika augšuplādēts attēls un laiks).       Lai izmēģinātu jaunievedumu, izvēlējos divus Džokondas (jeb Monas Lizas) attēlus, viens ir gleznots pirms, bet otrs pēc pusdienām. Džokondas vecums pirms un pēc pusdienām... No attēliem redzams, ka pirms pusdienām Džokonda izskatījusies ievērjami jaunāka (26 gadi), nekā pēc pusdienām (38 gadi). Pārsteidzoši, ka abos gadījumos dzimums tika noteikts pareizi, jo otrajā attēlā Lizas sejas kontūra maigi sakot ir izplūdusi, tāpēc nav skaidrs kādā veidā māklīgais intelekts uzminēja dzimumu. Džokondas vecums pirms un pēc pusdienām... Tas, protams, ir joks, jo vecuma noteikšana nav īsti paredzēta gleznotiem un mākslīgi koriģētiem (fotošopētiem) attēliem.
      Testējot servisu ar reālām bildēm, secināju, ka vecuma noteikšana klibo, jo atkarībā no apgaismojuma un sejas izteiksmes vecums var mainīties plašā dizapazonā (+/-15 gadi). Ar šādu precizitāti cilvēks spēj noteikt vecumu arī bez palīglīdzekļu palīdzības, kaut gan dzimums visos gadījumos tika noteits absolūti pareizi (neesmu mēģinājis kā tas darbojas uz transseksuāļiem). Interesanti, ka dzīvnieku vecumu/dzimumu serviss atsakās noteikt, jo dzīvnieku bildēs neatrod cilvēcisku seju, šajā ziņā algoritms ir nostrādāts labā līmenī, jo man neizdevās atrast dzīvnieka attēlu, kuru How-Old uztvertu kā cilvēka seju.
      Tātad kopumā varu teikt, ka šajā stadijā, vecuma noteicējs ir vairāk piemērots izklaidei, tāpēc to nevajadzētu uztvert un izmantot nopietnos nolūkos. Mans ideju ģenerators iesaka izmantot How-Old draugu kompānijā, lai veidotu dažādus izaicinājumus, piemēram, kurš spēj saviebt seju tā, lai izskatītos visvecākais/visjaunākais, kurš spēj izskatīties tā, ka mākslīgais intelekts nespēj pareizi noteikt dzimumu utt. Pēc servisa "burvības" skaidrojošās lappuses http://how-old.net/themagic var noprast, ka arī pats Microsoft to neuzver īpaši nopietni, jo http://how-old.net tiek izmantots kā statistikas datu avots priekš biznesa produkta "Azure Machine Learning" . Lai parādītu, ka "Azure Machine Learning" spēj ātri un viegli savāk datus no tamlīdzīgām mājaslapām un attēlot tos reāllaika grafikos un diagrammās, kas palīdz atvieglot biznesa analīzi (arī mobilajās ierīcēs). Bet tas ir pavisam cits stāsts.Labots: 18:41 17-05-15   Uzrakstīts: 18:02 17-05-15 » Raksts lasīts 11342 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(880)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12