Autors: Labi [249]     Raksta ID=349    
Raksta garums: 4611 simboli
QR kods

Dinamiska WEB statistika izmantojot Dynatable


Dinamiska WEB statistika izmantojot Dynatable      Iepriekšējā rakstā stāstīju par manos rakstos izmantoto vārdu statistiku, bija arī minēti biežāk izmantotie vārdi, vidējais vārda garums, kopējais vārdu skaits utt. Tad man ienāca prātā pameklēt veidu, kā var vienkārši, bet interesantā un dinamiskā veidā parādīt, piemēram, biežāk lietoto vārdu statistiku. Rezultātā tapa WAP-blogu biežāk lietoto "Vārdu tops", kuru var apskatīties un padarboties ar filtriem jebkurš interesants (sadaļa atrodas kreisās puses izvēlnē). Šī sadaļa parasti ielādējas nedaudz lēnāk nekā pārējās, jo datu apstrāde aizņem kādu laiciņu.
      Topu var aplūkot divos veidos, kā tabulu vai kā grafiku + tabulu. Abos gadījumos var izvēlēties cik vārdus rādīt, ja visi vārdi neietilpst vienā tabulā/grafikā, tad tabula tiek sadalīta un zem tās var izvēlēties kuru tabulas/grafika lappusi apskatīt. Kā arī ir pieejams meklētājs, kuru var izmantot, lai atrastu vārdus tabulā/grafikā. Lai meklētu nav jāievada pilns vārds, pietiek ievadīt tikai pirmos pāris burtus. Kā arī nospiežot uz tabulas kolonnu virsraksta ieraksti tiek sakārtoti pēc konkrētās kolonnas datiem. Man tas liekas iespaidīgi, jo iepriekš neko tamlīdzīgu nebiju redzējis, pietam, kaut ko tādu izveidot nav nemaz tik sarežģīti, pat bez jQuery zināšanām.
      Šis brīnums, kuru es saucu par dinamisko WEB statistiku, darbojas pateicoties spraudnim - DynaTable. Tas ir semantisks, interaktīvs tabulas datu apstrādes spraudnis, kas darbojas uz jQuery, HTML5 un JSON. Kā redzams "Vārdu tops" sadaļā, tad tas ir pielietojams ne tikai interaktīvai datu tabulas izveidei, bet arī grafiku zīmēšanai, dinamisku skatu veidošanai utt., tas viss ir aprakstīts un parādīts "dinozaura" mājaslapā http://www.dynatable.com/ . DynaTable pats par sevi ir vairāku citu projektu apkopojums, kurā tiek izmantotas WEB tehnoloģiju priekšrocības, lai izveidotu dinamisku un lietotājiem interesantu datu aplūkošanu. Kamēr centos ievilināt "dinozauru" WAP-blogos, atklāju, ka dinamisku tabulu ideja [visticamāk] ir paņemta no projekta http://datatables.net/ , citādi nevaru izskaidrot pārsteidzošo līdzību, lai "dinozaurs" smuki izskatītos tiek izmantots projekts http://getbootstrap.com/ , bet lai varētu zīmēt interaktīvus grafikus tiek izmantots ļoti interesants un noderīgs projekts http://www.highcharts.com/ .
      DynaTable darbojas pavisam vienkārši - tas nolasa datus no HTML tabulas un veic nepieciešamās manipulācijas - rāda visu vai tikai daļu, filtrē/kārto ierakstus, sadala datus tabulu vairākās lappusēs, no tabulas datiem zīmē grafiku utt. Tātad pamatā ir HTML tabula, un nav svarīgi kā tā ir izveidota - vai tā ir uzģenerēta no datubāzes datiem izmantojot PHP vai citu programmēšanas valodu vai tabula ir statiska (vienkārši nemainīgs HTML kods). No vienas puses tas ir liels pluss, jo var izveidot tabulu ar vienkāršām HTML zināšanām, no otras puses vienā lapā jābūt visiem datiem, rodas problēma, ja tabulai ir miljons rindiņu, tad ielāde var aizņemt kādu laiku. Šo problēmu var atrisināt ar Ajax zināšanām - padodot tikai tik daudz datu, cik lietotājs ir atfiltrējis, bez lapas pārlādes. Vēl viens trūkums, kuru pamanīju ir tāds, ka DynaTable nepareizi kārto datus. Skaitļu kolonnas, acīmredzot, tiek uztvertas kā teksta kolonnas, jo kārtojot pieaugošā secībā tiek iegūts "100,1,2,3,32 ..." t.i. sākumā visi skaitļi, kas sākas ar 1, tad skaitļi, kas sākas ar 2 utt., kaut arī kolonnai ir norādīts tips - skaitlis. Iespējams, ka šo nepilnību var labot, neesmu tik ļoti iedziļinājies. Kārtojot teksta kolonnas, ievēroju, ka vārdi, kas sākas ar latviešu valodai raksturīgiem burtiem, alfabēta secībā tiek novietoti beigās, piemēram, burts "š" ir aiz "v", tas nav pareizi. Drošivien kārtošanas algoritmā nav padomāts par latviešu valodu. Abas nepilnības var redzēt "Vārdu topā". Kaut gan http://datatables.net piemērā, vismaz ar skaitļiem problēmu nav.
      Ja kāds vēlas izveidot "Vārdu topu", kā šeit, tad būs nepieciešams ne tikai advancētais, bet ne līdz galam precīzais "dinozaurs" DynaTable, bet manis veidots skripts http://wapblogs.eu/zip/textArrayInfoFunctions.zip , par kuru es jau stāstīju iepriekšējā rakstā . Veiksmi!   Uzrakstīts: 19:48 18-01-15 » Raksts lasīts 8059 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(843)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12