Autors: Labi [249]     Raksta ID=217    
Raksta garums: 2618 simboli
QR kods

E-komercija no mobilā telefona


E-komercija no mobilā telefonaPašreiz ir samērā maz iespēju WAPā ērti apmaksāt dažādus pakalpojumus vai samaksāt par preci. Cik man zināms, eksistē tikai WAP tarifikācija, kas atskaita naudu no lietotāja telefona kredīta, bet to parasti izmanto tikai, piemēram, lai samaksātu par java spēlēm, melodijām un attēliem, bet ja gribi iegādāties skapi tev drošivien nepietiks kredīta.=) Pietam tas nav droši. Protams, ir arī cita samērā ērta norēķināšanās sistēma - WebMoney (WEB) http://webmoney.ru, kuru ieviesuši krievi. Ir pat izveidota speciāla mobilā aplikācija (http://wap.telepat.ru), no kuras var piereģistrēt sev virtuālos maciņus, taču arī šeit rodas dažas problēmas. Pirmkārt virtuālo maciņu papildināšana ir diezgan sarežģīta, otrkārt ar webmoney var norēķināties tikai krievu WAP/WEB mājaslapās, tāpēc sākumā vajadzētu popularizēt WebMoney ārpus Krievijas robežām. Vēl pastāv arī tradicionālais apmaksas veids - ar kredītkarti, izmantojot ibankas vai mobilās internetbankas (vai arī kā viņas tur sauc), taču par to pagaidām nav īpaši padomāts, pietam tas ir tikpat ilgi un neeērti kā maksājos WEBā, jo tāpat jāzina kaut kāds papildus kods no kartes, toties tas ir droši. Tā kā pēdējā laikā sanāca apmaksāt dažādas preces un pakalpojumus ar PayPal, iedomājos vai ar šādā veidā var maksāt arī WAPā. Izrādījās, ka var. Jau kopš 2009. gada PayPal sākuši ieviest drošu norēķinu sistēmu WAPā jeb mobilajā internetā - Mobile Checkout. Izmantojot Mobile Checkout mobilajā interneta lietotājs varēs (un pašreiz jau dažās vietās tas ir realizēts) apmaksāt dažādus pakalpojumus tieši no sava mobilā telefona. Norēķināšanās notiek līdzīgi kā tas ir WEBā (jāzina tikai e-pasts un parole), attēlā jūs varat apskatīt piemēru. Mobilais PayPal ir pieejams http://mobile.paypal.com un pašlaik tajā ir tikai divas nepieciešamākās funkcijas - konta bilance un naudas pārskaitīšana. Mobile Checkout izstrādātāji apgalvo, ka tas ir drošs naudas pārskaitīšanas veids. Lai varētu izmantot šo pakalpojumu, mobilai ierīcei jāatbalsta:
1) WAP 2.0
2) xHTML vai HTML
3) SSL savienojumi
4) Cookies
Tātad viss ir gatavs PayPal izmantošanai mobilajā internetā, vienīgais šķērslis - ir jāgaida kamēr WAPā tiks izveidoti pakalpojumi kurus varēs apmaksāt ar mobilo PayPal. Drošivien ārzemēs tādu jau ir pietiekoši daudz, bet Latvijas "mazajā internetā" neko tādu es vēl neesmu redzējis, bet gan jau drīz parādīsies.Labots: 15:10 01-01-11   Uzrakstīts: 17:11 29-12-10 » Raksts lasīts 9361 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(794)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12