Autors: Labi [249]     Raksta ID=312    
Raksta garums: 3084 simboli
QR kods

E-talona papildināšana, pārbaudīšana internetā


E-talona papildināšana, pārbaudīšana internetā      Vakar no agri no rīta man vajadzēja nopirkt braucienus, bet diemžēl ap 8:00 [gandrīz] neviens kiosks nestrādā, izņemot Origo, bet dzelzceļa stacija no manis atrodas tikpat tālu kā Parīze:D , tāpēc sāku meklēt iespēju papildināt e-talonu internetā. Zilo braucienu viedkarti lietoju jau trešo gadu, taču līdz šim nezināju, ka internetā ir iespējams apskatīties tās saturu un nopirkt papildus braucienus.
      Interesanti, ka šī iespēja tiek nodrošināta jau no pašiem e-talonu izmantošanas pirmsākumiem [2009. gada], taču līdz šai dienai Rīgas Satiksmes mājaslapā (WEB - http://rigassatiksme.lv) par to nav nekādas informācijas. Pateicoties Gūglei, atradu 2009. gada rakstu par to kā uztaisīt personizēto e-talonu un kā to papildināt internetā (WEB) - http://sapnis123.wordpress.com/2009/09/24/ka-papildinat-e-talonu-interneta-pirma-dala/ Tātad jārīkojas šādi:

1. Ejam uz (WEB) http://etalons.rigassatiksme.lv/ , spiežam uz "Atgādināt paroli", ierakstam e-pastu, kuru norādījāt reģistrējot personizēto viedkarti un nosūtam sev paroli.
2. Ja reģistrācijas brīdī nenorādīji e-pastu vai arī esi to aizmirsis, tad uz etalons@rigassatiksme.lv jānosūta vārds, uzvārds un e-talona numurs, dienas laikā tev atsūtīs paroli.
3. Kad parole ir rokā, var atkal doties uz (WEB) http://etalons.rigassatiksme.lv/ un ielogoties sistēmā.

      Augšējā attēlā redzamas izmantošanas iespējas: Mans profils, Mainīt paroli, Jautājumi, iesniegumu, E-talona saturs un Pirkt biļeti. Patīkami, ka arī šeit braucienus var nopirkt ar atlaidēm [manā gadījumā studenta atlaidi], vienīgais, ka nevar iegādāties mazāk par 4 braucieniem, bet tas ir sīkums. Tomēr ne viss ir tik skaisti kā varētu likties, jo pēc papildināšanas jāgaida 36h-48h līdz braucieni tiks ieskaitīti e-talona kontā, tas nozīmē, ka braucieni jāiegādājas laikus. Samaksāt par biļeti var, izmantojot VISA, Maestro vai Mastercard. Pārbaudot braucienu atlikumu, jāatceras, ka tur ir norādīts atlikušo braucienu skaits iepriekšējā dienā. Šajā dienā veiktie braucieni sistēmā tiks ielādēti un kļūs redzami pēc datu apmaiņas ar sabiedriskā transporta līdzekļiem, ar kuriem braukts šodien. Jau kādu laiku eksistē vēl vienu iespēja pārbaudīt e-talona saturu - izmantojot Android aplikāciju un NFC tehnoloģiju (vairāk info (WEB) http://www.janhouse.lv/blog/kodesana/dzeltena-e-talona-atlikums-android-telefona/ ) Tomēr ne katram ir pieejams viedtalrunis ar Android OS >= 2.3.3 un NFC (Near Field Communication), tāpēc iepriekš minētā iespēja liekas ērtāka un pieejamāka.
      Noslēgumā gribas noskaidrot, cik daudzi no Jums jau zināja par iespēju papildināt e-talonu internetā? Un cik daudzi šo iespēju reāli izmanto?
P.S. izskatās, ka šobrīd links ir nomainīts uz http://www.rigassatiksme.lv/lv/mans-e-talons/autorizacija/Labots: 09:28 02-04-13   Uzrakstīts: 19:29 13-02-12 » Raksts lasīts 42555 reizi(es)   Komentāri(2)   Lejuplādēt PDF(1375)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12