Autors: Labi [249]     Raksta ID=382    
Raksta garums: 6589 simboli
QR kods

ECDREAM GT08 - ļoti labs, lai saprastu, ka viedpulksteņi nav domāti tev


      Šķiet, ka Latvijā nav pārāk daudz cilvēku, kas aizraujas ar viedpulksteņiem. Ne tikai tāpēc, ka vajag ļoti pacensties, lai atrastu tiem lietderību, bet arī tāpēc, ka tie maksā dārgi, tāpēc negribas pirkt ", lai vienkārši paspēlētos". Šajā ziņā situāciju glābj lētie ķīniešu pakaļdarinājumi, kas ir pietiekoši funkcionāli, lai varētu izmēģināt panēsāt sev uz rokas viedo nastu un saprast, vai tas ir tā vērts. Tāpēc pasūtīju vienu no daudzajiem Apple Watch kloniem - ECDREAM GT08 (nejaukt ar GT08+). Interneta lielveikalā Aliexpress ir vairākas šī produkta modifikācijas ar dažādām cenām, es pirku šeit - http://bit.ly/1nZbu6I .
      Neliels ieskats viedpulksteņu pasaulē - pulkteņiem ir dažas funkcijas, kuras darbojas neatkarīgi no tā vai tas ir vai nav savienots (caur bluetooth) ar telefonu, pārējās (gribas teikt - viedākās) funkcijas darbojas tikai ciešā sadarbībā ar mobilo telefonu (t.i. visu informāciju apstrādā telefons un nosūta gala rezultātu uz pulksteni caur bluetooth). Kā arī eksistē viedpulksteņi, kuri paši par sevi var veikt telefona pamatfunkcijas (zvanīt/sūtīt SMS/pārlūkot internetu) t.i. tiem ir iespēja ievietot SIM karti un tiem ir iebūvēts radio modulis. GT08 var izmantot abos veidos t.i. ja ir ievietota SIM karte (atbalsta tikai microSIM), tad var zvanīt/sūtīt SMS bez viedtelefona starpniecības, pretējā gadījumā to ir iespējams izdarīt caur bluetooth, ja telefons atrodas netālu. Ja izmanto SIM karti, telefonā jāuzstāda "Company mode" (Flight mode), bet ja izmanto savienojumu caur bluetooth, tad jāuzstāda "Network mode" (Normal mode)

ECDREAM GT08 - ļoti labs, lai saprastu, ka viedpulksteņi nav domāti tev
      Palietojot šo ierīci apmēram 2 nedēļas, sapratu, ka viedpulkstenis ir interesanta rotaļlieta, kuru var parādīt draugiem un ar kuru var "paspēlēties", kad ir brīvs laiciņš, bet nevaru teikt, ka manā gadījumā tas ir lietderīgs. No daudzajām funkcijām, patiesi noderīgas (vai vismaz normāli darbojas) -
1) laiks/datums
2) kalendārs
3) info. par notifikācijām
4) SMS lasīšana
5) soļu skaitītājs (ar nosacījumu, ka atceries to ieslēgt, kad dodies pastaigā)
6)varbūt, video/foto kamera (ar nosacījumu, ka nepieciešams bildēt/filmēt vietās, kur tas nav atļauts un nav nepieciešama attēla detalizācija t.i. kamera var būt noderīga ļoti retos gadījumos)
7) telefona meklēšanas funkcija (darbojas ar nosacījumu, ka telefons ir savienots ar pulksteni)
8) kalkulators
9) diktofons, audio atskaņotājs, video atskaņotājs un foto galerija (visas funkcijas darbojas, bet kāda no tām jēga šādā ierīcē?)
10) pulkstenis citās laika joslās
11) kā arī retos gadījumos var noderēt telefona kamera.
Pārējās funkcijas vainu nedarbojas, vainu tās nav ērti izmantot, vainu tām vispār nav praktiska pielietojuma. Kopumā viedpulkstenis izskatās ļoti labi (vismaz man patīk), tas patiešām no attāluma atgādina Apple Watch, tam ir ļoti labs 2.5D ekrāns un ērta gumijas siksniņa (savienojas tieši tāpat kā Apple Watch). Pulkstenim ir 350 mAh baterija, ar to pietiek 2-3 dienām, atkarībā no tā cik atkīvi tiek izmantots pulkstenis. Baterijas darbības ilgums ir normāls, ņemot vērā to, ka viedpulkstenim ir salīdzinoši liels (1.5 collas) ekrāns. GT08 ir iespēja ievietot microSD (jeb TF) atmiņas karti līdz 32GB, bet tas drīzāk nav pluss, bet vitāla nepieciešamība, jo atšķirībā no dārgākiem viedpulksteņiem, šim pastāvīgā atmiņa ir tikai 20 KB (jā, kilobaiti nevis megabaiti vai gibabaiti).
      Trūkumu šai ierīcei ir daudz, bet par šādu cenu (~23 EUR + ~5 EUR par PVN) tas bija gaidāms. Sākšu ar nelietderīgo vai nestrādājošo funkciju sarakstu -
1) zvanu saņemšana (funkcija darbojas, bet cilvēkam, kurš atrodas "otrā galā" ir slikta dzirdamība, kā arī saņemot zvanu apkārtējie dzird to ko runā zvanītājs, vismaz man tas nepatīk, tāpēc neizmantoju šo funkciju)
2 SMS rakstīšana (funkcija darbojas, bet ir ļoti grūti trāpīt uz pareizajiem burtiem + nav iespējas uzlikt latviešu klaviatūru t.i. saņemtajās SMS latviešu rakstu zīmes parādās, bet rakstot SMS tās nav iespējams izmantot)
3) tādas funkcijas kā Facebook, Twitter un Chrome var teikt vispār nedarbojas (funkcijas var atvērt tikai "Network mode" un ar ievietotu microSIM karti, kā arī jāuzstāda interneta parametri, tikai pēc tam var atvērt šīs aplikācijas un saprast, ka visas 3 atveras miniatūrā pārlūkā, kurā neko nevar redzēt un nav iespējams lapas saturu patīt uz leju t.i. paraktiski funkcijas nedarbojas).
4) miega režīma monitorings - pirmkārt, diez vai kādām būtu ērti gulēt ar šādu pulksteni rokā, ja nu vienīgi gulēt sabiedriskajā transportā, otrkārt, funkcija darbojas ļoti primitīvi, tāpēc no tās lielas jēgas nav (t.i. ja kaut 1 reizi roka noraustās, tad miega kvalitāte uzrādās - slikta).
Lai arī poga, pulksteņa kreisajā pusē izskatās ļoti līdzīga kā Apple Watch, tomēr tā darbojas savādāk t.i. tai ir ieslēgšanas/izslēgšanas un atpakaļ funkcijas, bet ar to nevar pietuvināt un pārtīt sarakstus kā "ābolu" pulkstenī. GT08 aizmugurējais vāciņš praktiski nav atverams bez asa priekšmeta palīdzības un atmiņas kartes ievietošana/izņemšana ir diezgan sarežģīts process (šķiet, ka ar ķīniešu sīkajiem pirkstiem to nav grūti izdarīt, bet eiropiešiem ir krietni lielāki pirksti).
      Noslēgumā varu teikt, ka GT08 ir atbilstoša cena, lai to varētu iegādāties kā "paraudziņu" tie, kuri domā par dārgāka viedpulksteņa iegādi. Manā gadījumā, es pārliecinājos, ka viedpulksteņi nav domāti man, jo neredzu tiem praktisku pielietojumu, tāpēc turpinu izmantot GT08 kā parastu pulksteni un tikai pa retam ieslēdzu kādu viedo funkciju. Domāju, ka tiem, kam patīk garas pastaigas vai skriešana un/vai miega režīma kontrole, vairāk noderētu nevis viedpulkstenis, bet viedā aproce, piemēram, Xiaomi Mi Band 1S, kura ir krietni prasmīgāka šajā ziņā par lētajiem ķīniešu viedpulksteņiem, kā arī tā ir daudz retāk jāuzlādē un tā ir ūdensizturīga.Labots: 19:37 30-03-16   Uzrakstīts: 22:25 28-03-16 » Raksts lasīts 12065 reizi(es)   Komentāri(2)   Lejuplādēt PDF(903)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12