Autors: Labi [249]     Raksta ID=277    
Raksta garums: 7224 simboli
QR kods

IeSEOjam WAP-blogus priekš Googles


      Katrs mājaslapas īpašnieks vēlas, lai viņa lapa būtu labi apmeklēta. Taču kā to izdarīt bez lieliem naudas ieguldījumiem un nemitīgās interneta vides piespamošanas? - jāizdara tā, lai apmeklētāji paši atrastu tavu mājaslapu, tātad jāizdara tā, lai Gūgle strādātu tavā labā (es pieņemu, ka meklēšanas ziņā Googlei nav konkurentu, jo Bing un Yahoo man liekas krietni atpalikuši šajā ziņā). Līdzīgi kā Feng Šui rūpējas par apkārtējās vides harmoniju ar cilvēkiem, tāpat meklēšanas biznesā aizvien biežāk mājaslapas tiek "sapucētas" pēc SEO ieteikumiem.

Kas ir SEO?
      SEO (Search engine optimization) ir process, kura laikā mājaslapai tiek veikti dažāda veida uzlabojumi ar mērķi padarīt konkrēto mājaslapu redzamāku t.i. vieglāk atrodamu meklētājos (parasti runa iet par Gūgli). Viens no galvenajiem parametriem, kas tiek uzlabots ar SEO mahināciju palīdzību ir Google PageRank jeb PR. PageRank nosaka cik augstu Googles atrasto WEB lapu sarakstā atradīsies tava mājaslapa. Lai savāktu pēc iespējas vairāk apmeklētāju, ir jārūpējas, lai tava lapa atrastos "Googles atradumu" pirmajā lappusē, jo klīst baumas, ka 90% no visiem interneta lietotājiem netiek tālāk par pirmajiem 10 meklējuma rezultātiem. Latvijā par SEO plaši sāka runāt no 2007. gada (skat. izmantotos avotus), bet neesmu atradis nevienu SEOšanas veiksmes stāstu, tāpēc nav skaidrs vai latvieši ir tikuši tālāk par runāšanu. Tomēr esmu pietiekami naivs, tāpēc nolēmu izmēģināt laimi SEOšanā un "izmēģinājuma trusītis", protams, būs wapblogs.eu

Ko nozīmē PageRank skaitlis?
      Pirms uzsākt WAP blogu "pucēšanu", nolēmu noskaidrot sīkāk, kāda nozīme Google PageRank skaitlim? Jo katram pterodaktilam skaidrs, ka pasaulē ir ļoti daudz mājaslapu ar vienādiem PR, tāpēc nekad nebūs tā ka visas miljons WEB lapas salīdīs Googles pirmajā lapā. Zināju tikai to, ka PR varbūt robežās 0-10 un, jo lielāks skaitlis, jo labāk. Nedaudz pagūglējot, sameklēju PR skaitļu skaidrojumu (http://selfsagacity.com/2010/02/google-page-rank-1-2-3-what-does-it.html?m=1), kuru mēģināju iztulkot:
0 - tu praktiski neesi Google meklētāja sarkstā
1 - ļoti vāji, taču tu esi Googles meklētāja sarakstā
2 - vāji, taču tev ir potenciāls uzlabot savu PageRank
3 - viduvēji, lapas saturs ir apmierinošs, taču līdzīgu mājaslapu ir samērā daudz
4 - virs vidējā, tu esi atrāvies no vairuma viduvējību
5 - labi, ar šādu PR var cerēt nokļūt meklētāju pirmajā lapā
6 - lieliski, tu esi smagi strādājis un sarūpējis noderīgu informāciju
7 - mājaslapa ir "seksīga", tava mājaslapa ir viena no labākajām
8 - mājaslapa ir ļoti "seksīga", tavu mājaslapu var pielīdzināt Ebay, Bing u.c. līdzīgām lapām
9 - mājaslapa ir vajadzīga pilnīgi visiem, tava mājaslapa ir pielīdzināma Yahoo, YouTube, Apple un Facebook
10 - šī mājaslapa ir ļoti pieprasīta un tu pats drošivien esi miljonārs, līdzīgas mājaslapas ir tikai Google, CNN un AddThis.

WAPblogs.EU izejas pozīcija.
      Pirms sākt kaut ko uzlabot, jānoskaidro kāds ir pašreizējais stāvoklis, lai zinātu vai kaut kas būs uzlabojies. Lai noskaidrotu savu PR, es izmantoju krievu mobilo SEO analizatoru - http://seometer.ru , biju ļoti izbrīnīts, kad ieraudzīju pašreizējo WAP blogu PR - 4 , tas ir pat ļoti daudz priekš tik necila bloga, tāpēc biju ļoti apmierināts ar šo rezultātu. Salīdzinājumam http://visiem.myartsonline.com , kas atrodas uz tā paša hostinga accounta PR ir 0. Tālāk sāku skatīties no kurienes nāk bloga apmeklētāji, izmantojot HTTP_REFERER. Izrādījās, ka arī šeit situācija ir pat ļoti patīkama - katru dienu no Google's WAP blogos ienāk vidēji 4 apmeklētāji, tātad 365*4=1460 apmeklētāji gadā. Ja varētu kaut piekto daļu padarīt par patstāvīgajiem apmeklētājiem, tad jau būtu ļoti labi, taču vienmēr gribās vēl vairāk, tāpēc ķēros pie WAP blogu ieSEOšanas.

Kas tika izdarīts?
      Protams, var mēģināt aizsūtīt Googlei vēstuli, kurā palūgt paaugstināt savas mājaslapas PR, taču tas ir nerāli un stulbi:D Tāpēc, iedvesmojies no web.hc.lv SEO pamācības, es veicu nelielus uzlabojumus:
1] Rakstu virsrakstus izcēlu ar <h3> tagu
2] WAP versijā tagā <title></title> ievietoju virsrakstus
3] Galvenajā lapā pievienoju <meta name="description" content="..." /> tagu ar īsu bloga aprakstu
4] svarīgākajās bloga lapās ievietoju <meta name="keywords" content="..." /> tagu kurā atradīsies 4 atslēgvārdi, kas raksturo WAP blogu saturu, pietam nezinu vai tas ir pareizi vai nē, bet pēc katras lapas atjaunošanas šie 4 atslegvārdi mainīsies pēc nejaušības principa, kopā datubāzē ir apmēram 50 atslēgvārdi.

Mērķi un nobeigums.
      Ja kaut kas tiek darīts, tad jāizvirza arī kaut kādi mērķi, lai būtu stimuls virzīties uz priekšu. Tātad mani mēŗki ir:
- noskaidrot vai atslēgvārdu rotēšana dod kaut kādus rezultātus, jo izskatās, ka pirms manis neviens neko tādu nav darījis, pietam visās SEO pamācībās ir rakstīts, ka Google ignorē atslēgvārdu META taga lietošanu
- pārliecināties vai SEO vispār darbojas vai arī tās ir tikai muļķības, kas palīdz dažiem "gudriniekiem" nopelnīt uz turīgu vientiešu rēķina
- antimērķis - uz savas "ādas" pārbaudīt, ka PageRank var ne tikai palielināties, bet arī samazināties
- sasniegt PR 5-6, kas ir diezgan nereāli priekš tik necilas interneta vientes kā WAP blogi
- līdz ar PR palielināšanos iegūt pēc iespējas lielāku apmeklētāju plūsmu no Gūgles, minimālais mērķis 10-15 apmeklētāji dienā
- pēc kāda laika salīdzināt pašreizējo situāciju ar izejas pozīciju un izdarīt pareizos secinājumus
Lai arī man vēl nav pietiekami lielas pieredzes SEO mahinācijās, tomēr pēc salīdzinoši augstā WAP blogu PR varu secināt, ka meklētājiem svarīgākais vērtēšanas parametrs ir mājaslapas saturs (informācijas unikalitāte), tālāk seko ārējie linki uz konkrēto lapu un visbeidzot mājaslapas trafiks, kas norāda uz to vai lapa "ir dzīva", un vai kādam vispār interesē šīs mājaslapas saturs.

Izmantotie avoti: (WEB) http://web.hc.lv/seo/pamaciba/ , (WEB) http://webmarketing.lv/neesi-lameris-izpeti-atslegvardus-kartigi , (WEB) http://sandisviksna.com/lv/raksti/seo-latvija/ un http://selfsagacity.com/2011/01/how-google-page-rank-works.html?m=1Labots: 21:36 19-08-11   Uzrakstīts: 21:35 19-08-11 » Raksts lasīts 12028 reizi(es)   Komentāri(7)   Lejuplādēt PDF(1162)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12