Autors: Labi [249]     Raksta ID=39    
Raksta garums: 5905 simboli
QR kods

Intervija ar notepad.lv veidotājiem [2008.g.]


Šī intervija jau ir samērā veca, taču es to izlasīju pavisam nesen un man tā likās interesanta, domāju arī citiem patiks.=) Nezinu kā ir pašlaik, bet izrādās, ka pirms diviem gadiem notepad.lv "turējās" uz studentu pleciem. Šo un citu informāciju lasiet intervijas tekstā un salīdzīniet ar mūsdienām vai notepad.lv nākotnes plāni ir piepildījušies?
Intervijas avots: http://web.hc.lv
15.02.2008. 14:38:03 sagatavoja deni2s
- Kā jūs sauc, ar ko nodarbojaties?
- Samurajs, melnās metalurģijas speciālists.
- Foxsk8, RTU-LF students
- Shady, LU-FMF students
- Cik cilvēku veido notepad.lv?
- Diezgan daudzi. Bez administrācijas ir arī e-žurnālisti. Nodarbošanās un vecums - visdažādākie. Ir darba devēji, darba ņēmēji, skolnieki, studenti. Portāla galvenais programmētājs un dizainers ir Foxsk8, kurš rūpējas par pašu portālu. Pārējie rūpējas par rakstiem, reklāmām, sadarības iespējām ar citiem portāliem.
- Kā tiek sadalīti pienākumi?
- Pienākumi ir stingri sadalīti. Foxsk8 atbild par grafisko un tehnisko pusi, Samurajs - par rakstiem un IT jaunumiem, Shady - par Forumu un reklāmu, utt.
- Kāds ir jūsu mērķis veidojot notepad.lv?
- Izveidot kaut ko savādāku, lietotājiem draudzīgu komunicēšanās vidi ar perspektīvu - multiportāls, kurā cilvēki varētu lasīt ne tikai IT ziņas, rakstus, bet arī labi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku.
- Kā radās ideja par notepad.lv?
- Portālā datuve.lv samilzušo konfliktu dēļ daļa lietotāju un adminu vairs negribēja dzīvot pa vecam. Nejauši atradām Foxsk8 izveidoto IT lapas skeletu, un uz tā bāzes sākās... Bija daudzas reizes, kad pašiem nepatika citu portālu attieksme, tāpēc nodomājām - kāpēc mums pašiem neizveidot savu portālu, kur rīkosimies citādāk?
- Cik daudz laika prasa notepad.lv veidošana?
- Ir dienas, kad lielu tās daļu šeit pavadām. Portāls nemitīgi tiek pilnveidots ar jaunām iespējām, idejām. Mūsu prioritāte ir lietotāju vēlmes, ieteikumi vienmēr tiek uzklausīti un izvērtēti.
- Kāds ir notepad apmeklējums?
Pagaidām, ņemot vērā specifiku un konkurenci - 300-400 unikālo apmeklējumu dienā, ceram gada laikā sasniegt 1000.
- No kurienes pārsvarā nāk apmeklētāji?
- Visai daudzi no Datuves, mazāk no boot.lv un citiem IT portāliem. Daļa vispār līdz šim nav bijuši nekur iesaistīti. Lielāko daļu apmeklētības sastāda cilvēki, kuri nākuši no dažādiem meklētājiem, Google un citiem.
- Kas ir jūsu apmeklētāji?
- Lielākā daļa - cilvēki, kas vēlas apspriest IT aktualitātes. Salīdzinājumā ar citiem portāliem palīdzības meklētāji ir mazākā daļa. Ir daudzi, kuri tikai read-only režīmā meklē informāciju, jo mūsu portāls ir brīvi lasāms, bez lieliem ierobežojumiem.
- Kādi ir plāni/ieceres nākotnē? Uz ko tiecaties?
- Izveidot plaša profila IT/tehnikas/izklaides multiportālu, lai lietotājiem pietiktu tikai ar Notepad.lv un nebūtu jāiet citur.
- Notepad.lv 2.0 – kas ir mainījies? Vai tikai dizains?
- Nē, ir ieviestas papildus sadaļas lietotāju ērtībām "Auto Lietas", "Cilvēks un Sabiedrība" u.c. Ja būs vajadzība - varam operatīvi veikt izmaiņas. Forums ir kļuvis pārskatāmāks un tematiski sakārtotāks. Uzlabots pats dzinējs, jo sākumā Google nespēja pareizi noindeksēt mūsu portālu. Visu portāla pamatu veido phpBB foruma dzinējs, kurš ir papildināts ar dažādām modifikācijām, iespējām.
- Kad būs notepad.lv 3.0?
- Notepad.lv v3 tiks izlaista 2009. gadā, februāri. Portāls ik pa gadu, maina savu seju. V3 tiks iekļautas visas papildiespējas, kas netika izdarītas iekš v2. Tiks uzlabota lietotāju ērtība. Kā jau minēju portāls tiecās uz multiportāla statusu, kur pat daiļā dzimuma pārstāves varēs jauki pavadīt laiku. Par visu jau tiek domāts un arī reāli tiek pamazām kodēts.
- Vai portālam ir kādi ienākumi?
- Ienākumi ir svārstīgi un nav daudz, kuri ienāk vai nu no reklāmrakstiem vai citiem reklāmas piedāvājumiem. Daudz pelnīt - nav portāla prioritāte, uzskatām, ka internetā visam iespēju robežās jābūt bezmaksas. Nākotnē ceram ienākumus palielināt, lai varētu naudu ieguldīt notepad.lv attīstībā un popularizēšanā.
- Kādi ir sadarbības partneri?
- Sadarbības partneri ir dažādi – ir, kuri atrod mūs, ir, kurus uzmeklējam paši. Parasti tā ir baneru vai RSS apmaiņa, bet mēs tiecamies vairāk uz ko plašāku. Tā kā mūsu portāls sliecas uz multiportāla virzienu, tad citu interneta vietņu īpašnieki, kuri vēlas ko interesantu publicēt mūsu lapā ar mērķi rosināt diskusiju, - ir laipni gaidīti. Protams, ar atsauci uz savu avotu. Tas palīdzētu viņam popularizēt savu resursu – tā, ka ieguvēji ir visi.
- Kādas ir lielākās problēmas portāla uzturēšanā un attīstībā?
- Lielākās problēmas ir kā jau visiem jauniem portāliem - cilvēku piesaiste un to aktīvo dalībnieku pavairošana. Raksti mums ir regulāri - katru dienu, bet būtu jauki, ja vairāk rakstu autoru piedalītos radošajā procesā.
- Kā cīnāties ar nevēlamajiem komentāriem?
- Mēs nemīlam banot, bet to, protams, darām, kad lietotājs ir pārkāpis galējās robežas un apzināti kaitē portālam. Parasti izsakām brīdinājumus vai nokauninām. Mums ir arī efektīvs speclīdzeklis ākstiem - "Klauna statuss".
- Paldies!   Uzrakstīts: 13:31 12-08-10 » Raksts lasīts 8319 reizi(es)   Komentāri(10)   Lejuplādēt PDF(1066)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12