Autors: Labi [249]     Raksta ID=251    
Raksta garums: 4645 simboli
QR kods

Intervija ar wapoga.lv administratoru Andri


       Šoreiz publicēju kārtējo mini interviju ar kādu no latviešu apmeklētāko WAP privātlapu īpašniekiem. Godīgi sakot, ar WapOgu neesmu labi pazīstams, jo piereģistrējos tur tikai vakar, tāpēc arī man pašam bija interesanti lasīt atbildes uz jautājumiem. Šī saruna iznāca īpaši īsa, jo Andris atbildēja ļoti īsi un konkrēti, taču visus interesentus viņš aicina uzdot jautājumus raksta komentāros (labākos jautājumus vēlāk varēs iekļaut intervijā). Izlasot šo interviju tu gūsi atbildes uz šādiem jautājumiem: Ar ko http://wapoga.lv atšķiras no līdzīgām WAP lapām? Vai lai izveidotu labu WAP lapu nepieciešamas labas programmēšanas zināšanas? Kā palielināt savas WAP privātlapas popularitāti? Tālāk seko intervija.

1. Kā tevi sauc, Vecums, nodarbošanās? Cik ilgi tu dzīvojies pa WAPu?
- Mani sauc Andris, esmu 26 gadus vecs, nodarbošanās īsumā - arhitektūra. WAPā esmu nūū jau apaļus 2 gadus.
2. Kad tika izveidota wapoga.lv? Kā radās nosaukums "Wapoga" un kādā veidā tika piesaistīti daudzie apmeklētāji?
- Wapoga.lv tika atvērta 2009. gada 3. martā. Portāla nosaukums radās pēc lietotāju idejām, izvēlējos labākos un uztaisīju balsojumu, un kā redzat palikām pie wapoga.lv! Portāla lietotājus ieguvām caur mūsu lietotājiem, jeb ķēdes posmā. ;) kā arī moderātori reklamēja citur.
3. Cik cilvēku darbojas wapogas komandā? Ar ko viņi nodarbojas?
- Wapogā darbojas 4 moderātori(SLAWS, Līga, Odze, Iewu) un viens administrātos (es). Līga atbild vairāk par forumu un lietotāju profiliem, Slaws veido ādiņas ar css stiliem, akceptē lietotājus, moderē čatā un šur tur forumā. Odze veido dažādus čata konkursus un vairāk darbojas gar čatu naktīs. Iewu atbild par visām pārējām sastrādātajām blēņām. vienkārši sakot mēs wapogā daram visu kas nepieciešams lai viss būtu kārtībā. Es vairāk dzīvojos par portāla sistemātisko pusi, veidoju/laboju visu nepieciešamo.
4. Cik es zinu Wapoga ir veidota uz bezmaksas WAP konstruktora (uz kura tieši?), kāpēc tā? Parasti visus nopietnākos projektus veido uz hostingiem. Vaitad WAP konstruktors neliedz izveidot kaut ko oriģinālu, kas nav citiem?
- Wapoga.Lv ir izveidota uz mobilo saitu konstruktora Wapka.mobi. kāpēc? atbilde ir ļoti vienkārša - nepietika zināšanas programmēšanā, šis nav nemaz tik nopietns projekts, bet gan parasts saziņas wap portāls kuru ir neskaitāmi daudz.
5. Jums ir kaut kādas programmēšanas iemaņas? Jo kā mēs visi zinām, tad WAP konstruktori ļauj veidot pilnvērtīgas WAP lapas bez programmēšanas zināšanām.
- Šis konstruktors atļauj lietot css,html,js tā kā man nācās šo apgūt. No programmēšanas valodām pārzinu css,js,html,pascal tad nedaudz vēl php.
6. Ko jaunu jūs plānojat nākotnē izveidot Wapoga's projektam?
- Nākotnē plānoju izveidot jaunu wapogu uz hostinga, kura jau lēnām top uz mana datora.
7. wapaa.lv un wapnet.lv jūs uzskatāt par nopietniem konkurentiem? Pieminētajiem projektiem ir daudz lielākas iespējas attīstīties, salīdzinājumā ar Wapogu, jo tie atrodas uz hostingiem, tāpēc šo projektu īpašnieki jebkurā laikā var uzlabot savus skriptus.
- Es nevienu neuzskatu par konkurentu, attīstība ir tikai laba lieta, krāniņmērīšana mani neinteresē. :D
8. Ko jūs ieteiktu WAP-blogu lasītājiem, kas vēlas izveidot savu WAP lapu? Jo cik zināms, parasti uz WAP konstruktoriem veidotās mājaslapas nav pārāk populāras, un tās visas ir ļoti līdzīgas viena otrai. Apmeklējuma ziņā Wapoga varētu būt izņēmums.
- Iesaku pamācīties kādu no programmēšanas valodām un tad būvēt! smērēties gar konstruktoriem nav īpaši labi jo kad traffiks pieaugs, Tu nespēsi izveidot to ko lietotāji iekāros. :)
9. Pēdējā laikā gan WAP, gan WEB ir parādījušies ļoti daudz sociālie tīkli (WAPā par tādiem var uzskatīt WapOgu, Wapaa un Wapnet), tāpēc sociālo tīklu popularitāte mazinās. Vai jūs neesat domājis pievērsties kaut kādiem citiem projektiem?
- Patiesībā jau kādu laiku plānoju uztaisīt latviešu portālu lejupielādēm, bez reģistrācijas un jebkādiem citiem kavēkļiem, jo cik esmu redzējis, latviešiem no lejupielādēm nekā nav. :) /Ja kādam būs vēl kādi jautājumi, noteikti atbildēšu komentāros kā "HeadAche"/ :)
Padies par interviju!   Uzrakstīts: 09:49 15-07-11 » Raksts lasīts 6750 reizi(es)   Komentāri(12)   Lejuplādēt PDF(959)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12