Autors: Labi [249]     Raksta ID=281    
Raksta garums: 2827 simboli
QR kods

Iztulkosim Twitteri latviešu valodā!


      Twitter tāpat kā Google un Facebook ir viena no pasaulē apmeklētākajām mājaslapām, taču atšķirībā no pārējiem diviem, Twitter līdz šim vēl nav kļuvis par daudzvalodīgu produktu. Šobrīd tvītrīks ir pieejams "tikai" 16 valodās - holandiešu, filipīniešu, franču, vācu, indiešu, indonēziešu, itāļu, japāņu, korejiešu, malaiziešu, portugāļu, krievu, vienkāršotā ķīniešu, tradicionālā ķīniešu, spāņu un turku. Tikmēr Google meklētājs atbalsta 148 valodas, bet Facebook 68 valodas tai skaitā arī latviešu valodu. Lai arī lielākā daļa Twitter lietotāju, zina kaut vienu no piedāvātajām 16 valodām, tomēr būtu patīkami, ja katram lietotājam būtu iespējams izmanot savas dzimtās valodas interfeisu. Atzīšos, ka man svešvalodas nav tā stiprākā puse, bet tas man netraucē lasīt angļu, krievu un vajadzības gadījumā arī vācu mājaslapas, tomēr vislabāk es jūtos latviskajās lapās. Jau kādu laiku Twitter dod iespēju mums pašiem iztulkot tvītlapu savā valodā, tāpēc būtu stulbi to neizmantot.

Kā sākt Twitter tulkošanu?
1) Ienāc http://twitter.com/translate un ielogojies ar savu lietotājvārdu un paroli
2) Apstiprini Translation Center noteikumus un izvēlies valodu, kurā vēlies tulkot Twitteri
(Izvēlies valodu, kuru pārzini vislabāk (šajā gadījumā latviešu valodu), jo katrs lietotājs var tulkot tikai vienā valodā!)
3) Izvēlies kuru Twitter sadaļu vēlies tulkot, piemēram, twiiter.com, mobile.twitter.com, Twitter Help, Twitter for Android utt.
4) Līdz ar to tev būs pieejami tulkošanas rīks, kā arī varēsi apskatīt Top tulkotājus u.c. informāciju

      Diemžēl pagaidām nav pieejama Twitter tulkošana latviešu valodā, bet to var mainīt. Lai administratoriem liktu aizdomāties par latviešu valodas nepieciešamību tvīterī, mums jāiesniedz pietiekami daudz pieprasījumi Tulkošanas Centrā. To var izdarīt, ieejot http://twitter.com/translate un nospiežot uz "Don't see your language? Request it here.", un izvēloties latviešu valodu. Kā arī var parunāt ar tulkotāja tehnisko atbalstu - http://twitter.com/translator Vairāk par Twitter tulkošanu var palasīt - http://support.twitter.com/articles/434816-about-twitter-translate Tatad ar šo rakstu es gribēju aicināt Jūs, Twitter lietotāji, nosūtīt Tulkošanas Centram pietiekami daudz latviešu valodas pieprasījumus, lai pēc kāda laika entuziasti varētu uzsākt Twitter tulkošanu. Šajā procesā varēs piedalīties jebkurš, jo nav nozīmes vai Tu iztulkosi vienu frāzi vai veselu lappusi, Tavs ieguldījums Tvitera latviskošanā tiks pienācīgi novērtēts.   Uzrakstīts: 10:58 25-08-11 » Raksts lasīts 9688 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(746)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12