Autors: Labi [249]     Raksta ID=380    
Raksta garums: 4728 simboli
QR kods

Izvēlos mazpazītamu Ķīnas telefonu


      Latvijas interneta plašumos ir vairāki blogi, kuros ir atrodami jaunāko, jaudīgāko un bieži vien dārgāko mobilo ierīču apskati. Ļoti labi, bet ko darīt, ja nevar atļauties vai neinteresē plaši reklamētie telefoni? Tādā gadījumā nāk talkā ķīniešu brīnumierīces, kas bieži vien ir pietiekami jaudīgas un vienlaicīgi ne pārāk dārgas, lai ieinteresētu cilvēkus, kas ir gatavi sadzīvot ar pāris trūkumiem, bet nevēlas maksāt par brendu. Tā kā Latvijā neviens nenodarbojas ar šādu ierīču apskatu veidošanu (jo (WEB) http://kinasparluks.wordpress.com neliekas nopietni), tad nolēmu šajā rakstā pieminēt pāris ražotājus un konkrētus ražojumus, kuriem ir vērts pievērst uzmanību.
      XiaoMi, Meizu, JiaYu un OnePlus jau ir pazīstami arī vienkāršajiem lietotājiem un pāris modeļus ir apskatījuši arī Latvijas blogeri, tāpēc šos ražotājus neņēmu vērā, jo tie ir pārāk zināmi, lai kādu varētu pārsteigt. Tā kā ir pagājuši 2 gadi, kopš pasūtīju eBay savu Lenovo A760, tad nolēmu, ka ir laiks līdzīgā veidā izvēlēties sev jaunu telefonu, šoreiz no http://aliexpress.com nevis no http://ebay.com , jo šeit ir lielāks piedāvājums uz zemākas cenas. Mani kritēriji bija:
- ekrāns ne lielāks par 5 collām, jo uzskatu, ka telefonam jābūt tik lielam, lai to būtu ērti nēsāt bikšu kabatā. Vienlaicīgi ievēroju arī to, ka ķīnieši jaudīgākos parametrus un jaunākās funkcijas "liek" telefonos, kuriem ir vismaz 5 collas liels ekrāns, nezināma iemesla dēļ uz mazāka izmēra ierīcēm viņi nekoncentrējas. Tas ir dīvaini, jo pat Apple joprojām uztur 4.7 collu lieluma ierīces, jo maz ekrāns joprojām ir topā ( http://kursors.lv/2016/02/08/tresa-dala-aktivo-iphone-ir-ar-4-0-ekranu/ ).
- cenai jābūt zem 200 eiro, citādi nav vērts pasūtīt no ārzemēm, jo virs 200 eiro var nopirkt manām prasībām atbilstošu telefonu arī Latvijā .
- jābūt 4G atbalstam, jo beidzot arī man gribas izmēģināt ātru mobilo internetu.
- jābūt pietiekami lielai atmiņai (16 un vairāk GB), lai vismaz kādu laiku nevajadzētu "ņemties" ar atmiņas kartēm.
- jābūt normālai kamerai (to nevar noteikt tikai pēc MP un zibspludzes) un beidzot gribu telefonu ar priekšējo kameru, citādi telefonā nevar normāli izmantot videozvanu, kā arī var parādīties vajadzība pēc pašiņa.
- jābūt pietiekami lielai operatīvajai atmiņai (vismaz 2GB), lai jo ar laiku telefons ar 1G RAM sāk likties lēns.
- jābūt "ietilpīgai" baterijai baterijai, bet vienlaicīgi visam jābūt samērīgi, jo pēc redzētajiem apskatiem, ne vienmēr "ietilpīgākā" (mAh ziņā) baterija spēj darboties ilgāk. Telefoni ar mazāku ekrānu, kvalitatīvu energoefektivitātes softu un tādi, kas tik ļoti nepārkarst pie aktīvas lietošanas, parasti spēj darboties ilgāku laiku nekā tādi, kuriem ir liels mAh lielums, bet vāja energoefektivitāte.
- Android versijai jābūt 5.0 vai jaunākai, jo 4.2 un 4.4 jau sen ir apnicis.
- visbeidzot telefonā jābūt vismaz kādai papilfunkcijai - Fingerprint ID (telefona atbloķēšana ar pirksta nospiedumu), USB OTG (iespēja pievienot ārēju datu nesēju, piemēram, flash atmiņu) (http://en.wikipedia.org/wiki/USB_On-The-Go) , kustību sensori utt. kā arī nebūtu slikti, ja telefonā jau būtu Google Play Store, ne tā kā iepriekšējā reizē.

      Ņemot vērā šos "pieticīgos" kritērijus izdevās atrast 4 interesantus, mazpazīstamus Ķīnas ražojumus, kuru salīdzinājumu var apskatīties zemāk redzamajā attēlā. Cenas ir ņemtas no Aliexpress (vairumam tā ir "akcijas" cena). Telefonu izskatu var sameklēt Googlē vai pa tiešo kādā no Ķīnas interneta veikaliem, piemēram, http://aliexpress.com.

Izvēlos mazpazītamu Ķīnas telefonu
      Vai kāds no šiem telefoniem liekas interesants? Man jā, tāpēc vienu no tiem esmu pasūtījis un mēneša laikā, cerams, saņemšu pa pastu un tad, pastāstīšu blogā cik laba vai cik slikta būs mana jaunā Ķīnas brīnumierīce. Detalizētāku informāciju par Ķīnas ražotājiem var uzzināt internetveikalos vai kādā no ārzemju YouTube apskatu kanāliem, piemēram, man patīk kanāls krievu valodā http://www.youtube.com/channel/UCL0tSwuCfEQi6EFSUJd83VQ , kas apskata praktiski tikai Ķīnas ražojumus, vai arī šis krievu kanāls http://www.youtube.com/user/PesfannnTV , kurā ķīniešu ražojumi tiek zāģēti, vārīti, cepti, grillēti u.c. veidā testēti.Labots: 21:27 10-02-16   Uzrakstīts: 21:26 10-02-16 » Raksts lasīts 14408 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(1259)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12