Autors: Labi [249]     Raksta ID=245    
Raksta garums: 4946 simboli
QR kods

Kā WAP-durvīs izveidot savu lapu?


       Augustā WAP-durvis projektam jau būs 2 gadi, lielu popularitāti tas nav guvis, taču pēdējā laikā aizvien vairāk latviešu wapdaru mēģina veidot savas WAP mājaslapas izmantojot tieši šo CMS (mājaslapu sarakstu var atrast - http://wap.durvis.cn/?kas=kasirkas). Tas priecē, it īpaši tāpēc, ka katrs WAP-durvju lietotājs ir izveidojis savai lapai unikālu dizainu, tādā veidā šīs lapas vismaz ar kaut ko atšķiras savā starpā. Taču dažiem wapdariem ar to ir par maz, lai realizētu savas idejas, tāpēc izveidoju WAP-durvju lapas šablonu, kuru var lejuplādēt šeit - http://wap.durvis.cn/?kas=fails&kur=wap-durvis&nos=WAP_durvju_lapas_shablons.zip Tas palīdzēs standarta WAP-durvīs pievienot savas lapas, kā arī, nedaudz papūloties, ar šablona palīdzību var mēģināt integrēt citus skriptus.
      Sākumā pastāstīšu, ko satur fails shablons.php, būtība šis fails satur minimālu (X)HTML koda augšējo un apakšējo daļu, bet pa vidu ir tukšums, kurā jebkurš lietotājs var ievietot savus (X)HTML un/vai PHP kodus, tādā veidā var izveidot jebko sākot no vienkāršas informatīvās lapas un beidzot ar nopietniem skriptiem, tas atkarīgs no katra paša fantāzijas un zināšanām. Domāju, ka tas ir skaidrs, tāpēc ķeršos pie interesantākās daļas - pastāstīšu par shablons.php augšā esošajiem mainīgajiem:
$title - šis mainīgais satur tavas lapas virsrakstu, to var mainīt pēc saviem ieskatiem
$sakt - satur lapas ģenerēšanas sākuma laiku, šo mainīgo labāk neaiztikt
$id - ja lietotājs ir ielogojies, tad mainīgais satur viņa ID, ja lietotājs nav ielogojies, tad mainīgais ir tukšs
$info1 - ja lietotājs nav ielogojies, tad mainīgais ir tukšs, ja lietotājs ir ielogojies, tad $info1 ir masīvs, kas satur visu informāciju par šo lietotāju. Visu masīva saturu var apskatīties ierakstot shablons.php šādu PHP kodu print_r($info1); Masīva atslēgas ir datubāzes tabulas lietotaji kolonnu nosaukumi t.i., piekļūt lietotāja datiem var šādi $info1['niks'], $info1['ip'], $info1['browseris'], $info1['punkti'] utt. Izmantošanas piemērs, kurā tiek izvadīts lietotāja niks un pārlūks (browseris):

echo 'Sveiks '.$info1['niks'].'! <br/> Tavs pārlūks ir '.$info1['browseris'];

      Laikam par savu lapu veidošanu pastāstīju visu, ko vēlējos. Tad kad lapa ir izveidota, tālāk to nepieciešams izvietot WAP-durvīs, lai tā strādātu caur index.php failu tāpat kā visas pārējās WAP-durvju lapas. Pirmkārt, jāatceras, ka visas izveidotās lapas obligāti jāievieto /include/ mapē, vai arī var izveidot šajā mapē citu mapi un ievietot savu izveidoto lapu tur, piemēram, /include/manaslapas/shablons.php Tad teksta redaktorā jāatver index.php fails un jāpievieno sava lapa līdzīgi kā pārējās, mūsu gadījumā šis PHP kods izskatīsies šādi:

case 'shablons':
$kur = 'Skatās šablonu';
$sid = kaskur($kur, $ses);
require_once('include/manaslapas/shablons.php');
break;


Domāju skaidrs, ka mainīgais $kur satur tekstu, kas parādīsies Online sarakstā, kad lietotājs skatīsies tavu izveidoto lapu, mainīgo $sid nevajag aiztikt, un funkcijā require_once(); jānorāda adrese, kur atrodas tava lapa. Rindiņa case 'shablons': nosaka pēc kāda identifikatora (šajā gadījumā 'shablons') tava lapa tiks atrasta starp pērējām lapām, 'shablons' vietā jāraksta savs identifikators, bet iegaumē, ka šie identifikatori nedrīkst atkārtoties, citādi skripts nestrādās korekti!!! Identifikatoru vietā var rakstīt arī skaitļus, tas izskatās šādi: case 666:
      Kad viss ir izdarīts, beigās pareizi jāieliek links uz jaunizveidoto lapu. Linku var likt jebkurā WAP-durvju lapā, kas atrodas /include mapē, piemēram, galvena.php . Tas nav sarežģīti, jo kods vienmēr izskatīsies apmēram šādi:

echo '<a href="./?kas=shablons&amp;sid='.$sid.'">Mana lapa</a> ';

Šeit uzmanība jāpievērš šim fragmentam kas=shablons , shablons vietā jāraksta savs lapas identifikators, kuru tu jau ierakstīji index.php failā.
      Tas arī ir viss, kas jāzina, lai izveidotu savu lapu WAP-durvīs. Varbūt sākumā tas liekas sarežģīti, taču vienreiz izejot visam cauri turpmāk nebūs grūtību veidot savas personīgās lapas WAP-durvju skriptā. Veiksmi!    Uzrakstīts: 15:15 28-06-11 » Raksts lasīts 11561 reizi(es)   Komentāri(9)   Lejuplādēt PDF(987)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12