Autors: Labi [249]     Raksta ID=91    
Raksta garums: 2616 simboli
QR kods

Kā atvērt WAP lapas no datora?


Tie kas jau sen lieto WAP no sava datora drošivien smiesies par šādu blogu, taču esmu pārliecināts, ka ir daudzi cilvēki, kas nezina kā to izdarīt. Tātad šis blogs veltīts tiem, kuriem sagādā grūtības kaut ko atrast Googlē. Kā mēs zinām WAPs jau eksistē vairākus gadus, tapēc pa šo laiku ir izveidotas vairākas iespējas, kā atvērt WML - wireless markup language (vairāk par WML lasi http://wapedia.mobi/en/Wireless_Markup_Language) vienkāršā valodā - nekrāsainās WAP lapas, kurās ir balts fons, melns teksts un zili linki. Domāju, ka ir skaidrs ka pārējās WAP lapu versijas (html un xhtml - krāsainās versijas) var atvērt ar jebkuru WEB pārlūku gandrīz bez problēmām. Es zinu un esmu izmantojis trīs veidus:
1. Manuprāt, pats labākais veids - izmantojot speciāli paredzētu WAP pārlūku. Līderis šajā jomā noteikti ir (WEB) http://opera.com pārlūks, kurš jau sākotnēji paredzēts WAP lapu atvēršanai, pietam Opera var izmantot arī kā WEB pārlūku. Es personīgi visbiežāk lietoju tieši Operu, jo tā "saspiež" WEB lapas, tāpēc tās ielādējas ātrāk nekā citos pārlūkos. Protams ir arī citi šāda tipa pārlūki, tomēr es iesaku Operu.
2. Vēl viens veids - WAP plugins priekš mozilla firefox Nezinu kā tulkojas vārds plugin, bet domāju ka doma skaidra - uzinstalējam papildprogrammu savam mozilla firefox un varam lietot WAPu no caur šo pārlūku. Jāpiebilst, ka firefox plugins nedaudz izkropļo dažās WAP lapas, īpaši WML lapas, taču tas netraucē izmantot visas WML sniegtās iespējas. Pluginu var lejuplādēt (WEB) - http://wmlbrowser.mozdev.org/ Speciāli neesmu meklējis, bet cik zinu tādiem WEB pārlūkiem kā Internet explorer un Google Chrome šādu pluginu nav. (Ai ai ai, kā tad tā:D)
3. Pēdējais veids - Online WAP emulatori Šis veids manuprāt nav pārāk ērts, taču ja Tev negribas neko instalēt savā datorā, lai lietotu WAPu, tad tas ir tieši tas kas nepieciešams. Pats lietotju WAP online emulatorus uz svešiem datoriem, tāpēc zinu kā tas ir.=) Divi labākie emulatori, ko es zinu ir - (WEB) http://tagtag.com/site/info/emulator , kurš strādā pilnīgi uz visiem datoriem un (WEB) http://demo.opera-mini.net/ ,kuram nepieciešams, lai pārlūkam būtu Java appletu atbalsts. Online emulatoriem ir arī savi plusi, jo salīdzinājumā ar WAP pārlūkiem, emulatoru user_agent uzrāda kā telefonu nevis Opera vai Mozilla, piemēram, TagTag emulators ir Nokia N70. =)
Ceru, ka kādam noderēs šī informācija=)   Uzrakstīts: 13:48 30-08-10 » Raksts lasīts 8173 reizi(es)   Komentāri(2)   Lejuplādēt PDF(737)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12