Autors: Labi [249]     Raksta ID=368    
Raksta garums: 5513 simboli
QR kods

Kā darbojas AdBlock un kā to apiet?


      Iepriekšējā rakstā jau minēju, ka vietējiem reklāmdevējiem ir iespēja "apiet" AdBlock, ja neizmanto starptautiskos reklāmu servisus kā Adsense un ja ievēro pāris vienkāršas prasības. Nejauši vai apzināti, liela daļa reklāmu, piemēram, portālā delfi.lv izsprūk cauri bloķētāja filtram. Lai saprastu kāpēc tā notiek, jāzina kā darbojas AdBlock.

Kā darbojas AdBlock reklāmu bloķēšana?
      Viss kas būs zemāk aprakstīts ir noskaidrots eksperimentālā veidā, tāpēc kaut kāda daļa no informācijas var būt kļūdaina. Tātad bloķēšana idejiski notiek ļoti vienkārši, bet efektīvi - AdBlock pēc atslēgvārdiem mājaslapā meklē HTML konteinerus un JavaScript koda gabalus, kas atgādina reklāmu, un bloķē to. HTML konteineri tiek atpazīti pēc ID un CLASS atribūtu nosaukumiem t.i. piemēram CLASS="reklama" vai ID="ads-google" liecina par to, ka konteineris satur reklāmu. Tādos gadījumos AdBlock pārraksta CSS stilu, pievienojot, konteinerim display:none; visibility: hidden; u.c. atribūtus, lai reklāma netiktu izvadīta lietotājam pārlūkā. Bez tam, AdBlock bloķē arī vairākus atribūtu nosaukumus, kas nesatur atslēgas vārdus, bet kuri tiek bieži lietoti reklāmai, piemēram, ļoti bieži WordPress lietotāji izvieto reklāmu vidžetos, tāpēc AdBlock, atslēgas vārdu sarakstā ir arī WP vidžetu atribūts "widget_adrotate_widgets". Pat ja WP vidžetā būs ievietots kaut kas cits lietotājs to neredzēs. Lai izvairītos no CSS bloķēšanas, nepieciešams izvēlēties ID un CLASS atribūtu nosaukumus, kas nesatur atslēgas vārdus, kas atrodas bloķētāja melnajā sarakstā. Google Chrome var viegli apskatīties kādā veidā AdBlock pārraksta CSS, lai to izdarītu jāatver mājaslapa ar bloķētu reklāmu un jāatver izstrādātāja rīki (jānospiež F12). Tālāk kreisajā pusē, sadaļā "elements" jānostājas uz HTML konteinera, kurš ir nobloķēts (Adsense gadījumā, tas ir tags <INS>) un labajā pusē sadaļā "styles" būs redzama atribūtu virkne, kura ir paslēpta ar display:none;, skat. piemēru: Kā darbojas AdBlock un kā to apiet? Tādā veidā eksperimentējot (mainot HTML konteineru atribūtu nosaukumus) var izvairīties no bloķēšanas ar CSS.
      JavaScript reklāmu filtrs strādā līdzīgi, šajā gadījumā atslēgas vārdi tiek meklēti atribūta SRC vērtībā t.i. ievietotā skripta adresē. CSS un JavaScript reklāmu filtrēšana darbojas arī JavaScript ievietotajā kodā. Par to, ka ievietotais skripts ir bloķēts var pārliecināties, atverot mājaslapu ar bloķētu reklāmu un apskatoties Google Chrome JavaScript konsolē (nospiežot CTRL+SHIPT+J). Bloķēšanas paziņojums izskatās šādi - Failed to load resource: net::ERR_BLOCKED_BY_CLIENT http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js. Lai atbrīvotos no skriptu bloķēšanas reklāmdevējiem jāizvairās skriptu adresēs un ievietotajā kodā izmantot atslēgas vārdus, pēc kuriem var atpazīt reklāmu, piemēram, banner, affiliate, reklama, ads, advertisment utt. Ja bloķētāja melnajā sarakstā ir reklāmu tīkla domēns, kā ir Adsense gadījumā, tad izvairīties no bloķēšanas ir praktiski neiespējami, jo katru reizi mainīt domēnu nav prātīgi, tas sagādātu neērtības mājaslapu īpašniekiem.

AdBlock "apiešanas" piemērs
      Kā piemēru izmantošu tehnoloģiju portālā kursors.lv izvietoto SIA Dateks reklāmu. Teorētiski tā atbilst AdBlock pieņemamas reklāmas prasībām, tomēr tā tiek bloķēta gan ar CSS, gan ar JavaScript - jo reklāma ir ievietota iepriekš minētajā WordPress vidžetā, kuram ir atribūts class="widget_adrotate_widgets", kā arī tāpēc, ka ievietotā skripta adrese satur 2 atslēgas vārdus no melnā saraksta - affiliate un banner, skat. attēlu.
Kā darbojas AdBlock un kā to apiet?
Šajā gadījumā bloķēšanu var viegli "apiet" ar primitīvu skriptu, kuram ir dots neitrāls nosaukums nothing.php (skat. attēlu).
Kā darbojas AdBlock un kā to apiet?
Tādā veidā visi atslēgas vārdi, kas ir melnajā sarakstā (affiliate un banner) tiek aizvietoti ar neitrālo nothing.php, līdz ar to AdBlock šādai reklāmai neko nevar padarīt, jo tehniski, tas nespēj atpazīt reklāmu. Tālāk atliek aizvietot tradicionālo reklāmas ievietošanas kodu

<script type="text/javascript" src="http://affiliate.dateks.lv/scripts/banner.php?a_aid=kzddateks&a_bid=254a07c8 "></script>

ar no reklāmām "tīru" kodu (un jāizņem no WP vidžeta)

<script type="text/javascript" src="./nothing.php"></script>

Šis veids ir pārbaudīts un tas tiešām darbojas.
      Tātad izvairīties no reklāmu bloķēšanas nav grūti, vienīgais, kas jāaceras reklāmdevējiem - nedrīkst izmantot atslēgtas vārdus, pēc kuriem var atpazīt reklāmas klātbūtni, ne banneru kodā, ne skriptu adresēs.Labots: 14:04 24-07-15   Uzrakstīts: 17:11 22-07-15 » Raksts lasīts 14083 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(982)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12