Autors: Labi [249]     Raksta ID=276    
Raksta garums: 6143 simboli
QR kods

Kā es realizēju interneta taupīšanu savā Androidā


      Lai arī pašlaik mobilais internets ir samērā lēts (apmēram 0.6-2 sant./MB), tomēr aktīvākajiem lietotājiem mēneša beigās nākas maksāt dziegan lielas naudas summas par iztērēto datu apjomu. Šeit ar vārdiem mobilais internets es domāju internetu telefonā nevis to, kuru izmanto ar USB modemiem datoros. Vispār nesaprotu, kāpēc gandrīz visos rakstos par mobilo internetu uzskata bezvadu internetu datorā (arī wi-fi)? Kā tad pareizi saukt telefona internetu? Nav tie laiki, kad telefona internetu varēja saukt par GPRS, jo tagad klāt nāk arī EDGE un 3G, kas automātiski pārslēdzas atkarībā no tā kur tu atrodies. Tātad, turpinot par tēmu, kur tiek iztērēti vērtīgie megabaiti?
      - WAP/WEB lapu aplūkošanai
      - e-pasta aplūkošanai
      - failu lejupielādei
      - video straumēšanai
      - aplikāciju, kas izmanto internetu, lietošanai
      - aplikāciju atjaunošanai (update)
Kā redzam mobilā interneta izmantošanai ir plašas iespējas, tomēr vai mums ir plašas "maciņa virināšanas" iespējas? Es domāju, ka nē, jo parasti mobilo internetu lieto cilvēki, kas nevar atļauties internetu datorā, galvenokārt studenti [protams ir izņēmumi, piemēram, interneta izmantošana ārpus mājas]. Pats arī esmu students, tāpēc nolēmu pastāstīt kā es mēģinu samazināt savu patērēto datu apjomu. Jāatzīst, ka lietojot Bite kartes internetu telefonā ietaupīt naudu ir iespējams tikai nelietojot internetu, jo šeit uzreiz jāpasūta noteikts datu apjoms par noteiktu samaksu uz noteiktu laiku, piemēram, 100MB par Ls 1.01 uz 1 nedēļu, - jā, intenrets ir lēts, bet neatkarīgi no tā vai tu nedēļa izlieto 10MB vai 99MB tev tiek atskaitīta konstanta naudas summa - Ls 1.01. Tomēr var iemācīties lietderīgi izmantot pieejamos megabaitus, lai lielākais datu apjoms tiktu iztērēts tieši tām lietām kuras tev ir vairāk nepieciešamas. Citām priekšapmaksas kartēm ietaupīt naudu ir daudz reālāk, jo rēķins ir atkarīgs no patērētā datu apjoma - mazāk patērē, mazāk jāmaksā.
      Tagad ķersimies vērsim pie ragiem. Lai lietderīgi izmantotu internetu savā Androidā es daru tā:

# Izmantoju atlernatīvu mobilo pārlūku, šajā gadījumā, manuprāt, labākais variants ir Opera Mini vai Opera Mobile (http://mini.opera.com) Pietam, Menu->Settings->Advanced->Protocol jāuzliek HTTP protokols, jo tas izmanto internetu tikai lappušu ielādei, atšķirībā no Socket, kas izmanto niecīgu datu apjomu, lai uzturētu patstāvīgu savienojumu ar serveri
# Izslēdzu attēlus savā mobilā pārlūka iestatījumos (Mini Operai - Menu->Setings->Load images->Off), jo bieži vien attēli "apēd" lielāko daļu no ielādētās mājaslapas datu apjoma. Ja būs nepieciešamība apskatīt kaut kādu bildi, tad jebkurā brīdī var ieslēgt attēlus un refresh'ot lapu. (vēlāk atkal jāizslēdz attēlu ielāde)
# Android marketā aplikācijām izslēdzu automātisko atjaunošanas (Update) iespēju, jo šī procesa laikā tiek ielādēts samērā liels datu apjoms, kas var ātri "noēst" vairākus megabaitus, piemēram, Opera Mini Update ir apmēram 6 MB liels. Lai to izdarītu ieej Android marketā Menu->My apps tālāk jāuzspiež uz katras ielādētās aplikācijas un jānoņem keksītis no Allow automatic updating, tagad aplikāciju atjaunošana notiks manuāli, t.i. varēsi pats izvēlēties, kad un ko atjaunot. Vislabāk ielādēt un atjaunot aplikācijas ir izmantojot bezmaksas Wi-fi točkas, piemēram, bibliotēkas tuvumā.
# Tagad jāķeras pie e-pasta klienta konfigurēšanas. Es izmantoju abus e-pasta kientus, kas jau bija manā telefonā - Gmail un Mail. Gmail viss notiek manuāli, tāpēc tur neko mainīt nevajag, bet Mail aplikācija, ieslēdzot internetu, veic fona (background) operācijas t.i. jaunu vēstuļu pārbaudi. Te jāizvēlās vai tas ir nepieciešams, ja ne tad var samazināt vai izslēgt e-pasta automātiskās pārbaudes biežumu ieejot aplikācijā Mail->Menu->More->Settings->Send&Receive->Set download frequency->Off-peak times Turpat var norādīt arī ielādējamās vēstules maksimālo datu apjomu (Mail size limit), ja e-pasts telefonā tev nav īpaši svarīgs, tad šo parametru var uzlikt ļoti mazu, piemēram, 5KB (text only) vai arī uzlikt, lai ielādē tikai virsrakstus (Headers only).
# Katram gadījumam, lai nebūtu nekādu pārsteigumu, es izmantoju Androidā esošo Mobile Network widget'u, lai ieslēgtu/izslēgtu mobilo internetu tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Šo widget'u var uzlikt uz sākuma ekrāna nospiežot "+"->Widget->Settings->Mobile Network , iesaku arī jums izmantot šo mobilā interneta slēdzi!
# Bez liekas vajadzības neiesaku aizrauties ar video skatīšanos, izmantojot mobilo internetu. Vai tu zini cik maksā noskatīties vienu minūti garu YouTube video tavā telefonā? Lai to noskaidrotu, es veicu mazu eksperimentu, izmantojot Bite kartes iespēju pārbaudīt notērēto datu apjomu, nosūtot WAP? uz 1600. Rezultātā noskatījos Prāta vētras 4:06 minūtes garo uzstāšanos Eirovīzijā (http://m.youtube.com/watch?v=zLq5zmRiMwI), kas man prasīja 2.42 MB, veicot vienkāršus aprēķinus, secinu, ka viena minūte video skatīšanās prasa 0.59 MB, kas ir apmēram 0.6 sant. Tas it kā nav daudz, bet ja sākšu skatīties 10min garus video vienu aiz otra, tad apmēram 2 stundu laikā beigies mani dārgie 100 MB.

      Tas ko es šeit stāstu nav nekāds noslēpums, vienkārši gribējās pastāstīt par manām interneta taupīšanas metodēm. Ja tev ir zināma vēl kāda metode, tad vari droši padalīties ar pārējiem komentāros.Labots: 15:34 13-08-11   Uzrakstīts: 12:36 13-08-11 » Raksts lasīts 13154 reizi(es)   Komentāri(8)   Lejuplādēt PDF(1117)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12