Autors: Labi [249]     Raksta ID=243    
Raksta garums: 3235 simboli
QR kods

Kā izveidot desktop aplikācijas, izmantojot PHP?


Kā izveidot desktop aplikācijas, izmantojot PHP?      Protams, daudzi uzreiz jautās, kam tas vajadzīgs? Jo kā mēs zinām PHP ir WEB nevis Desktop aplikāciju programmēšanas valoda. Es to darīju tikai eksperimenta dēļ, lai pārbaudītu vai tas tiešām ir iespējams un kā tas vispār darbojas. Tad nu tālāk īsi pastāstīšu kā tas darāms un kas man sanāca.
      Lai varētu izveidot grafisko interfeisu, PHP entuziasti ir izveidojuši (C valodā) PHP paplašinājumu, ko sauc WinBinder ((WEB) http://winbinder.org). Jau pēc nosaukuma var saprast, ka WinBinder ļauj viegli izveidot aplikāciju logus u.c. grafiskos elementus, izmantojot vienkāršo un populāro skriptu valodu PHP. WinBinder'am nav nepieciešama īpaša instalācija, lai sāktu to lietot vienkārši nepieciešams lejuplādēt jaunāko (pašreiz 2010.10.14) versijas ZIP arhīvu un izpakot to kur vien vēlies uz sava cietā diska. Arhīvā ietilpst gan WinBinder dokumentācija HTML un CHM formātā, gan arī pāris ļoti iespaidīgi piemēri, lai varētu novērtēt WinBinder iespējas. Godīgi sakot, nekā ļoti sarežģīta tur nebija, taču man patika tas ko ieraudzīju. Piemēros ir gan kalkulators (līdzīgs Windows standarta kalkulatoram), gan grafisks pulkstenis, gan kaut kas līdzīgs WEB pārlūkam (nopietni) u.c. Aizmirsu pateikt, ka WinBinder skriptu paplašinājums ir *.phpw, bet aplikāciju palaišana notiek ar arhīvā ietilpstošā faila php-win.exe palīdzību. T.i. lai palaistu aplikāciju uz skripta jānospiež labais peles taustiņš, jāizvēlas Atvērt ar... un tad jāatrod php-win.exe fails, manā gadījumā tas atrodas ~/Winbinder.2010.10.14/binaries/php533/php-win.exe
      Nolēmu pārbaudīt kā man ies ar vienkāršas aplikācijas (Mini Kalkulatora) izveidi. Izrādījās, ka grafiskās vides izveide ir līdzīga, kā Python valodā, tikai šeit nav jāimportē daudzās bibliotēkas, pietiek skripta sākumā ievietot:
include "./Winbinder.2010.10.14/phpcode/include/winbinder.php";
Tālāk jāizveido aplikācijas logs, tam jāpievieno grafiskie elementi un jāapraksta katra elementa darbība (līdzīgi kā citās desktop programmēšanas valodās). Pāris stundas pamokoties, izdevās izveidot, manuprāt, pietiekoši simpātisku un vienkāršu mini kalkulatoru, rezultāts ir redzams augšējā attēlā. Tas, protams, nav nekas īpašs, jo WinBinder iespējas ir samērā plašas, vienīgais, lai lietotu šādas aplikācijas datorā jābūt WinBinder. Interesanti, ka datorā nav nepieciešams instalēt PHP, jo minimālā PHP interpretatora versija ir iekļauta WinBinder arhīvā (vienā mapē ar php-win.exe).
      WinBinder nav jauns projekts, tas darbojas jau no 2005. gada (vai arī vēl senāk), taču izskatās, ka tas nav ieguvis pārāk lielu popularitāti, jo līdz šim nebiju neko daudz dzirdējis par PHP desktop aplikācijām. Lai arī kā, tomēr iesaku katram pamēģināt kaut ko izveidot ar WinBinder, ja ir interese. Pārsteidzoši, bet arī PHP aplikācijas ir iespējams iekļaut exe failā, bet tas nav pārāk viegli, kā to izdarīt var palasīt (WEB) - http://winbinder.org/forum/viewtopic.php/?t=188Labots: 16:29 25-06-11   Uzrakstīts: 16:22 25-06-11 » Raksts lasīts 10253 reizi(es)   Komentāri(2)   Lejuplādēt PDF(871)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12