Autors: Labi [249]     Raksta ID=366    
Raksta garums: 6392 simboli
QR kods

Kā izveidot mobilo interneta vietni (pirms 8 gadiem un mūsdienās)?


      Pirms kādiem 8 gadiem privātās WAP lapas lielā daudzumā tika veidotas no mobilā telefona, izmantojot tā saucamos "WAP konstruktorus". Līdz mūsu dienām ir saglabājušies tikai nedaudzi "konstruktori", piemēram, http://wen.ru un [WML] http://wml.su , bet tie paši izskatās pāris gadus ir pamesti. Nedaudz vēlāk parādījas progresīvāki "konstruktori", kuri būtībā piedāvā gatavus servisus (forumu, čatu, viesu grāmatu utt.) izklaides portāla izveidei. Ar tiem ir vieglāk strādāt lietotājiem, kuriem nav programmēšanas zināšanu, laikam, tāpēc tie veiksmīgi darbojas arī šodien. Progresīvo konstruktoru piemēri ir - http://wapego.lv un http://wapka.mobi . Iepriekš minētos rīkus parasti izmantoja iesācēji (arī es savā laikā) un skolēni, kuriem ļoti bieži mainās intereses un trūkst ideju kaut kam patiešām interesantam, tāpēc šāda tipa mobilo vietņu ir maz vai arī tās ir pazudušas kopā ar "konstruktoru" slēgšanu. Nopietnākie WAP projekti gan pirms 8 gadiem, gan tagad tiek izvietoti uz hostingiem un tiem tiek speciāli veidoti nelieli skripti, kas darbina mobilās vietnes. Slinkākie liek virsū jau gatavus skriptus no http://visavi.net u.c. līdzīgām mājaslapām.
      Tātad vēl pāris gadus atpakaļ mobilās vietnes veidošanai tika piedāvāti tirviāli servisi ar domu, lai civlēki "paspēlējas" vidē, kura vēl nav tik ienesīga no biznesa viedokļa. Šobrīd viss strauji mainās un gandrīz 5. daļu no interneta trafika rada mobilās ierīces, līdz ar to pieaug reklāmu nozīme mobilajās vietnēs. Piemēram, 2014. gadā Google ir nopelnījusi $2.5 miljardus no mobilajām reklāmām (ieskaitot reklāmas aplikācijās). Tas noved pie tā, ka uzņēmumu informācijai/pakalpojumiem jābūt vienlīdz sasniedzamiem gan WEB, gan mobilajās ierīcēs. Tāpēc pašlaik globālajā tīmeklī ir parādījušies servisi, kurus varētu saukt par "nākamās paaudzes WAP konstruktoriem".

ActiveMobi.com
      Viens no tādiem ir http://activemobi.com/ . Tāpat kā pārējie "nākamās paaudzes WAP konstruktoriem" arī šis nodrošina mobilo vietņu izveidi/rediģēšanu no datora pārlūka. ActiveMobi piedāvā jaudīgu grafisko redaktoru ar drag & drop iespēju, tūlītēju izmaiņu priekškatījumu, dizaina šablonu izvēli utt. Papildus ir iespēja mobilajā vietnē ievietot sociālos medijus, kartes, kontaktu formu un video.

Kā izveidot mobilo interneta vietni (pirms 8 gadiem un mūsdienās)?
Tas ir izdarāms bez dizainera/programmētāja iemaņām, ja kaut kas nav skaidrs, tad var ielūkoties projekta YouTube kanālā http://www.youtube.com/user/ActiveMobiAcademy/ , kurā ir atrodamas vairākas pamācības. Tās ir bezmaksas iespējas, bet par maksu var iegūt papildus fīčas - mājaslapa bez reklāmām, domēna pievienošana, kā arī projekta veidotāji 5 dienu laikā piedāvā "uzbūvēt" mobilo mājaslapu tavā vietā. Apgūt mājaslapas redaktora funkcijas var samērā ātri, jo visu var intuitīvi "pabakstīt" un apskatīties, kas izmainās. Apmēram 30 min laikā man izdevās izveidot - http://tukshums.activemobi.com/ . Ja lietotājam/uzņēmumam nepieciešams izveidots vienkāršu statisku mobilo mājaslapu, kas būs "draudzīga" dažādām mobilajām ierīcēm, tad AciveMobi būs ļoti laba izvēle, bet ja nepieciešama dinamiska mājaslapa, kurā var izvietot savus servisus (skriptus), tad būs jāmeklē cits variants, jo AciveMobi [vismaz bezmaksas] versijā nepiedāvā PHP u.c. hostinga pakalpojumus.

DudaMobile.com un GoMobi.info
      Abi servisi ( http://www.dudamobile.com/mobile-website un http://gomobi.info/ ) ir līdzīgi, lielākā atšķirība ir tāda, ka GoMobi nav bezmaksas (ir tikai 7 dienu izmēģināšanas laiks), tāpēc par piemēru ņemšu DudaMobile. Atšķirībā no AciveMobi, šie servisi piedāvā veidot mobilo vietni, pārveidojot eksistējošas WEB vietnes izkārtojumu, nevis veidot to no jauna. Tieši tas kas nepieciešams, vaine? DudaMobile arī paredzēts lietotājiem bez dizainera/programmēšanas, jo kurš gan labāk zina, kā jāizskatās mājaslapai, ja ne tās īpašnieks? Šis serviss īsā laikā pats "uzbūvē" gatavu mobilo vietni, atliek vien pamainīt izkārtojumu un stilu, ja nepieciešams. DudaMobile sniedz iespēju koriģēt ne tikai atsevišķus lapas elementus, bet arī globāli īsā laikā nomainīt visu mājaslapas izkārtojumu/stilu.
Kā izveidot mobilo interneta vietni (pirms 8 gadiem un mūsdienās)?
Šis redaktors šķiet vēl vienkāršāks un saprotamāks nekā tas bija AciveMobi, bet ja rodas grūtības ir iespēja noskatīties video pamācības projekta YouTube kanālā http://www.youtube.com/user/dudamobile . Ja WEB mājaslapas dizains nav sarežģīts un tas sastāv ne vairāk kā no 10 lapām, tad ar bezmaksas kontu mobilo vietni var izveidot 3min laikā. Piemēram, WAP blogu mobilā versija izskatās šādi http://bit.ly/1CiRnqI . Ņemot vērā, ka tas ir automātiski uzģenerēts dizains, rezultāts ir ļoti labs, atliek tikai nedaudz pielabot. Arī DudaMobile nodrošina sociālo mediju un video ievietošanu, bet tā ir iespēja ievietot arī dažādus grafiskus elementus, kā foto galerija un foto "slaideris" utt., kā arī par maksu var ievietot PayPal maksājumu sistēmu, kartes, Google Adsense reklāmas utt. T.i. šis "nākamās paaudzes WAP konstruktors" sniedz plašas iespējas, ne tikai stastiskas mājaslapas, bet arī dinamisku mobilo vietņu izveidē (Vietnes "dinamiku" nodrošina no WEB versijas aizgūtās funkcijas).
      8 gadu laikā, kopš es sāku "sērfot" mobilajā internetā, mobilo vietņu "konstruktori" no vienkāršiem priekš mobilajiem telefoniem paredzētiem servisiem pārauguši par jaudīgiem WEB pārlūka rīkiem. Taču nemainās tas, ka "konstruktoru" izmantošana joprojām ir baltsīta uz lietotājiem bez programmēšanas zināšanām, tas nozīmē, ka lai arī cik plašas būtu sniegtās iespējas, tās tomēr ir ierobežotas. Tāpēc ar šādu servisu palīdzību grūti izveidot kaut ko patiešām unikālu un interesantu.Labots: 21:40 11-07-15   Uzrakstīts: 18:27 05-07-15 » Raksts lasīts 13048 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(798)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12