Autors: Labi [249]     Raksta ID=289    
Raksta garums: 4815 simboli
QR kods

Kā uztaisīt Android telefona ekrānšāviņu?


Kā uztaisīt Android telefona ekrānšāviņu?      Šoreiz gribēju parunāt par tādu lietu kā Android telefona ekrānšāviņu veidošanu. Dažiem tā var likties pavisam nevajadzīga, bet dažiem (piemēram, tiem kas veido dažādu Android aplikāciju aprakstus) pat ļoti noderīga lieta. Vispār uztaisīt ekrānšāviņu telefonā ir tikpat vienkārši kā nobildēt kaut ko ar kameru, jo eksistē tam speciāli paredzētas aplikācijas, taču ir daži BET. Pirmais BET ir tāds, ka gandrīz visas šīs aplikācijas (Screenshoot it, Screen Capture Shortcut, Screenshot ER 2) ir par maksu, bet mēs taču negribam maksāt vaine? Otrais BET ir tāds, ka ir aplikācijas, kas der tikai dažiem telefonu modeļiem, piemēram, Screen Capture Shortcut Fr strādā tikai uz Galaxy S, Galaxy Tab un Galaxy S 2, bet ko darīt, ja man ir HTC Wildfire? Un trešais BET ir tāds, ka lielākā daļa aplikāciju, izņemot No Root Screenshoot it darbojas tikai tad, ja tām ir pieejama paplašināta operētājsistēmas datu pieeja t.i. telefonam jābūt root'ētam, bet telefona root'ēšana nav īpaši droša lieta, tāpēc bez vajadzības labāk to nedarīt. Tomēr ir viens nedaudz sarežģītāks, bet daudz drošāks veids kā bezmakasas iegūt ekrānšāviņu no sava Android telefona. Būtībā viss ir aprakstīts (WEB) http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-take-screenshots-of-android-device/ , taču lai būtu labāk saprotams, es pa soļiem īsi pastāstīšu ko darīju, lai uztaisītu augšā redzmo ekrānšāviņu.
      1] Jāielādē un jāuzinstalē Java SE Development Kit 7 (WEB) - http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/java-se-jdk-7-download-432154.html (ja ir uzinstalēts, tad nevajag)
      2] Jāielādē un jāuzinstalē Android SDK (WEB) http://developer.android.com/sdk/index.html
      3] Jāielādē un jāuzinstalē Android SDK Platform-tools, lai to izdarītu noklikšķini uz SDK manager ikonas ar peles labo taustiņu un izvēlies "Palaist kā administratoram", tālāk labajā pusē izvēlies Available packages -> Android Repository -> Android SDK Platform-tools un nospied Install selected
      4] Jāielādē USB draiverus, lai to izdarītu tajā pašā SDK manager labajā pusē izvēlies Available packages -> Third party Add-ons -> Google Inc. add-ons -> Google Usb Driver package un nospied Install selected
      5] Tagad jāuzinstalē USB draiveri - sava Android telefona sākumekrānā nospied Menu -> Settings -> Applications -> Development un ieķeksē lodziņu pretī USB debugging, tālāk ar USB vadu pievieno telefonu datoram un gaidi kamēr uzinstalēsies visi draiveri. Galvenais jābūt uzinstalētam ADB (Android Debug Bridge) draiverim, manā gadījumā tas neuzinstalējās automātiski, tāpēc man nācās šo raiveri instalēt manuāli. (Pārbaudīt ADB draivera esamību var ieejot Sākums -> Vadības panelis -> Sistēma un drošība -> Ierīču pārvaldnieks pašā augšā jābūt ADB interface uz kura nospiežot parādās šai ierīcei uzinstalētie draiveri, ja tur kaut kas ir tad viss ir kārtībā, ja ne tad nāksies instalēt draiverus manuāli)
      5.1] USB draiveru manuāla instalēšana - pieslēdz telefonu ar USB vadu datoram, tālāk ej uz Sākums -> Ierīces un printeri, nospied labo peles taustiņu uz Android phone ierīces un izvēlies Rekvizīti -> Aparatūra -> ADB -> Rekvizīti -> Mainīt iestatījumus -> Atjaunināt draiveri -> Meklēt datorā draivera programmatūru -> Ļaut izvēlēties no datora ierīču draiveru saraksta -> ADB interface tālāk jāizvēlās [laikam jebkurš] draiveris no saraksta [es ņēmu HTC Bootloader] un jāieinstalē tas datorā.
      6] Līdz ar to viss nepieciešmais ir sagatavots darbam un var ķerties pie ekrānšāviņu veidošanas. Lai to izdarītu jāpalaiž Davlik Debug Monitor programma - aizejam uz Android SDK instalācijas mapi, manā gadījumā C:/Program Files/Android/android-sdk/tools un vienkārši uzklikšķinam uz ddms.bat faila. Līdz ar to atvērsies DDMS programmas interfeiss, lai uztaisītu ekrānšāviņu vienkārši jānospiež CTRL+S (šajā brīdī telefonam, protams, jābūt savienotam ar datoru ar USB vadu).
      Tādā veidā vienreiz pačakarējoties turpmāk bez problēmām varēsi bezmaksas un bez root'ēšanas veidot spēļu, aplikāciju, vīdžetu u.c. ekrānšāviņus.Labots: 17:20 14-09-11   Uzrakstīts: 17:03 14-09-11 » Raksts lasīts 17421 reizi(es)   Komentāri(1)   Lejuplādēt PDF(1047)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12