Autors: Labi [249]     Raksta ID=340    
Raksta garums: 5757 simboli
QR kods

Kāpēc pirkt vai nepirkt telefonu ebay.com


Kāpēc pirkt vai nepirkt telefonu ebay.com      Preču iegāde internetā no ārzemēm nav nekas jauns, to izmanto tie kas vēlas iegūt kaut ko, kas Latvijā nav pieejams vai arī vienkārši ietaupīt naudu, jo bieži vien ārzemēs [īpaši Āzijā] daudzas preces ir lētāks nekā pie mums. Liekas, ka azarts kaut ko nopirkt mums ir tikpat liels, kā ķīniešu azarts kaut ko pārdot, tāpēc tas ir abpusēji izdevīgi. Parasti no ārzemēm tiek pasūtīti dažādi sīkumi, pa lielam ne tāpēc, ka tie ir visizdevīgākie, bet tāpēc, ka gadījumā, ja pārdevējs neko neatsūta vai atsūta skaisti noformētu ķieģeli, nebūtu iemesla pārdzīvot vai čakarēties, lai atgūtu naudu. Šoreiz gribu pastāstīt ar ko jārēķinās, ja no Ebay.com tiek pasūtīts telefons, manā gadījumā tika pasūtīts lēts budžeta klases viedtelefons Lenovo A760.
1. Izvēle/Cena
      Mūsdienu tendence ir tāda, ka tehnoloģiju "dzelži" maksā tikpat vai krietni mazāk nekā programmatūra, kura uz tā tiek darbināta. Elektronikas ražošanas un komplektēšanas mekā Ķīnā, "dzelžu" cena ir viszemākā un programmatūra, kuru tiek likta virsū ir vainu "nosperta" no rietmumu izstrādātājiem vai arī tiek izmantots vietējais softs, kurš ir krietni lētāks. Līdz ar to ķīniešu ražojumi ir līdzvērtīgi pazīstamo zīmolu ražojumiem, piemēram, Sony, LG vai Samsung. Lielākā atšķirība ir cenā un līdz ar to arī kvalitātē, par ko tiks runāts vēlāk. Šo iemeslu dēļ es nolēmu izvēlēties lētu (~129$), bet funkcionālu Ķīnas ražojumu, kā vienīgais kvalitātes garants bija pazīstamais zīmols Lenovo.
2. Pasūtīšana/Saņemšana
      Pasūtot no ārzemēm kaut ko vērtīgu, piemēram, telefonu, jāņem vērā, ka, iespējams, būs jāmaksā muitas nodoklis un/vai pievienotās vērtības nodoklis, tās ir papildus izmaksas, kuras var sadārdzināt telefona iegādi. Noteikumus par pasta sūtījumiem var sameklēt http://bit.ly/1nrb6YG, bet iespējamo PVN+muitas nodokļus var aprēķināt http://www.muitaspaligs.lv/ . Tomēr, ja prece tiek pasūtīta no Eiropas savienības valstīm, tad, spriežot pēc "Muitas palīga" apreķinātajām papildus izmaksām, nodokļi nav jāmaksā. Līdz ar to ļoti pievilcīga liekas Ebay Lielbritānijas filiāle http://ebay.co.uk/ . Taču tajā bieži vien gadās, ka pārdevējs nonodrošina starptautiskus sūtījumus, bet arī šai problēmai ir risinājums - http://ebaypiegade.lv/ , kas piegādā preci no Ebay un citiem interneta veikaliem uz Latviju.
2. Lietojamība
      Viena no lietām, kurai vajadzētu pievērst uzmanību ķīniešu telefonos ir operētājsistēma. Izvēloties telefonu, biju palaidis garām, ka Lenovo A760 ir paredzēts Ķīnas tirgum, līdz ar to sākot lietot telefonu bija pāris nozīmīgas problēmas. Pirmkārt, telefonam ir "apgraizīta" Android 4.1.2. versija, kas saucas LenovoMagic 4.5, tas nozīmē, ka lielākā daļa aplikāciju ir ķīniešu valodā un nav iespējas to nomainīt. Pietam, pārslēdzot OS valodu uz angļu, situācija neuzlabojās, jo tāpat daudzās vietās paliek ķīniešu uzraksti. Otrkārt, šim telefonam nav pieejami Google servisi, tas nozīmē, ka nevar uzinstalēt un izmantot Google Play. Tā vietā ir LenovoStore aplikācija, kura [protams] ir ķīniešu valodā. Secinājums ir tāds, ka ķīniešu valodas nepratējam no šāda telefona liela labuma nav, tāpēc man nācās nomainīt ROM, kas paredzēts izmantošanai ārpus Ķīnas (http://www.needrom.com/phone-roms/lenovo/serial-a/a760/). Pēc tā telefons kļuva lietojams (ir pieejamas vairākas interfeisa valodas un Google servisi), neskaitot pāris sīkumus, piemēram, standarta epastu klients neļauj izlasīt ziņojumus un nav iespējas uzinstalēt Draugiem.lv aplikāciju, jo Google veikals, saka, ka telefons nav saderīgs ar šo aplikāciju.
3. Kvalitāte
      Pērkot telefonu Ebay, jārēķinās ar to, ka, ja uzreiz pamani, ka ar telefonu kaut kas nav kārtībā, tad labākajā gadījumā ir iespēja to nosūtīt atpakaļ un atgriest naudu, bet nav iespējas to ātri samainīt pret citu vai salabot uz pārdevēja rēķina, tas ir apkalpošanas kvalitātes trūkums. Lenovo A760 lietoju jau gandrīz 4 mēnešu un pagaidām vienīgā sūdzība ir par to, ka dažreiz sarunas laikā telefonam restartējas tīkla pārklājuma meklēšana, tāpēc pārtrūkst saruna, iespējams, tas ir saistīts ar to, ka telefonam ir 2 SIM kartes no kurām viena darbojas 2G, bet otra 3G tīklā. Kā jau minēju iepriekš "dzelži" paliek "dzelži" - vainu tie darbojas normāli vainu vispār nedarbojas. Varbūt tas ir tāpēc, ka pasūtot telefonu es apzinājos, kādi tam ir trūkumi un priekšrocības un viss atbilst aprakstam, tāpēc nav pie kā piekasīties.
      Lai arī lielākoties, Ebay telefoni ir lētāki nekā pie mums Latvijā, tomēr, manupārt, populāru telefonu modeļu cena Ebay + nodokļi veido tikpat lielas izmaksas kā pērkot telefonu Latvijā. Protams, eksistē veidi kā "apiet" nodokļus, bet tas ir pavisam cits stāsts. Tāpēc uzskatu, ka Ebay ir izdevīgi pirkt tikai ķīniešu ražojumus, tos var iegādāties arī daudzos citos interneta veikalos, piemēram, viens no tādiem ir http://www.1949deal.com/, kurā cenas ir apmēram tādas pašas kā virtuālajā lielveikalā (Ebay). Vai arī var izmantot kādu no latviešu interneta veikaliem, piemēram, http://icoo.lv , tikai jārēķinās, ka cena noteikti būs lielāka nekā pērkot pa tiešo no ārzemēm.   Uzrakstīts: 16:59 21-06-14 » Raksts lasīts 15935 reizi(es)   Komentāri(1)   Lejuplādēt PDF(1129)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12