Autors: Labi [249]     Raksta ID=233    
Raksta garums: 1602 simboli
QR kods

Kas ir Pings?


Kas ir Pings?      Laikam nav noslēpums, ka jaunajiem datortārpiem patīk lielīties ar dažādiem dzelžu un interneta parametriem, bet nav teikts, ka viņi pilnībā saprot par ko runā. Es sevi neuzskatu par datortārpu, laikam tāpēc arī nezināju, kas īsti ir Pings, tāpēc nolēmu palasīt vikipēdiju un pastāstīt arī citiem.
      Pings ir datortīklu administrēšanas rīks ar kuru testē hosta (datora) spēju savienoties ar tīklu un saņemt atbildi no tā, izmantojot Interneta Protokolu (IP) [mērvienība ms - milisekundes]. Pingošanas laikā uz kādu attālinātu serveri tiek sūtīti Internet Control Message Protocol (ICMP) pieprasījumi un tiek gaidīta tieši tāda pati atbilde. Kad tas ir paveikts, tad tiek noskaidrots cik liels ir saņemto datu zudums un cik ilgu laiku šie dati ir bijuši "ceļā", šo laiku sauc arī par - round-trip time, kā rezultāts tiek izvadīts minimālais, maksimālais un vidējais round-trip time un datu zudumi procentos.
      Praktiski var pingot jebkuru serveri, lai to izdarītu, komandrindā jāieraksta: ping domēns.lv Attēlā redzams, wapblogs.eu un delfi.lv pingošanas salīdzinājums milisekundēs. No tā var secināt, jo mazāks pings, jo ir labāka(ātrāka) saikne starp savu datoru un attālināto serveri, kā redzams, WAP blogi atbild diezgan lēni uz pieprasījumiem, salīdzinājumā ar Delfiem:D Protams, lai kārtīgi nomērītu Interneta Lejupielādes, Augšupielādes ātrumu un Pingu labāk izmantot populāro testeri - (WEB) http://speedtest.net Labots: 17:36 19-03-11   Uzrakstīts: 16:53 19-03-11 » Raksts lasīts 9241 reizi(es)   Komentāri(9)   Lejuplādēt PDF(991)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12