Autors: Labi [249]     Raksta ID=242    
Raksta garums: 3018 simboli
QR kods

Kas jauns HTML5


      Daudz dzirdēts par to cik daudz labumu ir jaunajā HTML5 valodā, bija pat baumas, ka Microsoft un Google veicina ātrāku HTML5 ieviešanu, lai mazinātu Adobe Flash produktu ietekmi WEBā. Nesen sāku pētīt šo programmēšanas valodu sīkāk, lai noskaidrotu, kas tur (HTML5) tik labs.
      Pirmkārt, HTML5 nav XML valoda, tas nozīmē, ka HTML5 ir kaut kas vairāk nekā tikai marķēšanas (markup) valoda, tas atspoguļojas jaunās valodas funkcionalitātē. Lai ieviestu programmētājiem ērtāku WEB lapas marķēšanas veidu, speciālisti izpētīja kādus nosaukumus programmētāji visbiežāk liek formatējot Div elementus ar Id un Class. Un piešķīra šos nosaukums jaunajiem marķēšanas tagiem, tā tika ieviesti četri galvenie WEB lapas tagi HTML5 valodā: <header> , <article>, <footer> un <nav> (navigation). Būtība tiem ir tāda pati funkcija kā <div>, vienīgā atšķirība, ka <div> nenes nekādu informāciju par sevī ietverto saturu.
      Otrkārt, HTML5 ir ieviesti jauni ievades logu <input> tipi, tagad ir pieejami šādi tipi (type): text, password, url, email, color, date, file, range u.c. Pietam HTML5 bez JavaScripta palīdzības veic ievadīto datu validāciju pēc ievades lauka tipa t.i. tiek pārbaudīts vai ir pareizi ievadīts epasts vai url, kā arī ievades logiem ir jauns parametrs pattern, kurā var uzlikt regulāro izteicienu (RegEx) pēc kura notiek ievadīto datu validācija, piemēram, pattern=”[0-9][A-Z]{3}”. Kas ļoti atvieglo dzīvi programmētājiem, jo nevajadzēs veikt ievadīto datu pārbaudi izmantojot Javascript vai PHP, tomēr nevajadzētu pārāk uzticēties šai validācijai, jo kā mēs zinām visu var "apiet".
      Treškārt, HTML5 ir iestrādāts viegli izmantojams video un audio atskaņotājs, kuram nav nepieciešams ne JavaScript ne Adobe Flash. Video un audio ievietošana notiek izmantojot <video> un <audio> tagus, tagad ievietot video atskaņotāju ir tikpat viegli kā ievietot bildi savā mājaslapā. Piemērs:
<video src=video.ogv width=400 hight=300 controls preload><p>Tavs pārlūks neatbalsta HTML5</p></video>
(Līdzīgi var ievietot arī audio failus) Protams, ir arī dažas nepilnības - pašlaik cik es zinu var ievietot tikai OGV video failus un OGG audio failus, bet gan jau var arī citus formātus.
      HTML5 ir iestrādāts arī Canvas zīmēšanas rīks un Drag and Drop iespēja. Šos rīku izmantošana ir nedaudz sarežģītāka, jo visas manipulācijas notiek ar JavaScript, kuru es pārāk labi nepārzinu, tapēc šos jauninājumus neesmu pētījis sīkāk. Tas laikam arī viss, ko gribēju pastāstīt par HTML5, kas pamazām pārņem WEBu, un drīz pienāks laiks, kad visiem WEB programmētājiem nāksies saskarties ar šo valodu.Labots: 17:52 23-06-11   Uzrakstīts: 17:49 23-06-11 » Raksts lasīts 5991 reizi(es)   Komentāri(10)   Lejuplādēt PDF(851)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12