Autors: Labi [249]     Raksta ID=259    
Raksta garums: 2596 simboli
QR kods

Krievu WAPa kaislības


      Krievu WAPā notiek interesantas lietas. Pagājušajā gadā tika "nosperts" pazīstamā WAP lapu konstruktora wab.ru domēns, kurš kādu laiku nebija pieejams, tā vietā tika piereģistrēts pagaidu domēns http://setka.mobi Taču šogad ejot gan uz setka.mobi, gan uz wab.ru mūs "pārmet" uz citu domēnu - http://getwap.ru Jaunajā mājaslapā nav ne ziņas no līdz šim populārā WAP lapu konstruktora, bet ir redzams akcents uz mobilajām ielādēm un WAP online spēlēm. Ko no tā var secināt? Bezmaksas WAP konstruktora servera uzturēšana un administrēšana ir ļoti dārga, reklāmas linki WAP lapās nedod pietiekamus ienākumus, lai apmaksātu visus izdevumus. Wab.ru ir viens no vecākajiem un ne pārāk attīstītajiem šāda veida konstruktoriem, konkurenti http://kmx.ru un http://wen.ru šajā ziņā ir galvas tiesu pārāki. Tāpēc es domāju, ka WAB.RU īpašnieks šādā veidā nolēma tikt vaļā no WAP konstuktora uzturēšanas. To var saprast, tomēr žēl, ka lietotāji par to netika brīdināti, kas būtu savākuši to kas viņiem pienākas, jo pa šiem gadiem uz WAB.RU tika izveidots apjoma ziņā milzīgs saturs gan krievu, gan angļu, gan latviešu u.c. valodās. Kur palika visi šie faili nav zināms.
      Šoreiz gribēju pastāstīt par kaut ko citu. DCMS ir viena no krievu top3 WAP lapas satura pārvaldības sistēmām. Ieejot projekta mājaslapā, http://dcms.su nekas nevēsta par to, ka kopš šī gada Jūnija DCMS ir nonācis citās rokās. Es to uzzināju, izlasot krievu WAP blogeru rakstus, http://dionisii.ru/126.html un http://xpcode.org/88.html DCMS projekts tika pārdots par apmēram 80000 rubļu, kas ir nieka 1600 Ls par vairāku gadu kvalitatīvu darbu. Abu rakstu autori DCMS atzina par stabilu, drošu un profesionālā stilā izpildītu skriptu, tāpēc pauda neizpratni, ka potenciālais projekta pircējs neizskatās pēc kaut cik nopietna programmētāja. Līdz ar to rodas jautājums, kas notiks ar DCMS turpmāk? Protams, ka projekts paliks bezmaksas arī turpmāk, tomēr jaunajam saimniekam būs vēlme pēc iespējas ātrāk atpelnīt ieguldītos līdzekļus, tāpēc autori izvirza vairākus peļņas gūšanas variantus, tomēr neuzskata ka tie dos pietiekami lielus ienākumus. No lasītā var spriest, ka visdrīzāk jaunais DCMS projekta īpašnieks nespēs turpināt attīstīt šo satura pārvaldības sistēmu, līdz ar to tā zaudēs popularitāti un pazudīs no WAPa. Kā būs īstenībā redzēsim tuvākajā nākotnē.:)   Uzrakstīts: 15:42 26-07-11 » Raksts lasīts 9317 reizi(es)   Komentāri(8)   Lejuplādēt PDF(761)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12