Autors: Labi [249]     Raksta ID=120    
Raksta garums: 2673 simboli
QR kods

Kur pazuda Siemens?


Virsraksta "Kur pazuda Siemens?" doma bija pastāstīt kāpēc Siemens vairs neražo mobilos telefonus, jo manuprāt daudzi nezina atbildi uz šo jautājumu. Kaut gan pirms kādiem 3-4 gadiem "Dienas biznesā" bija raksts par šo tēmu, bet ne visiem bija laime to izlasīt. Līdzīgu rakstu, kas publicēts 2006.06.21, atradu oficiālajā Siemens mājaslapā - (WEB) http://siemens.lv :
------------
Telekomunikāciju kompānijas "Siemens" un "Nokia" ir izveidojušas kopuzņēmumu, apvienojot savas telekomunikāciju tīkla aprīkojuma struktūrvienības, teikts pirmdien izplatītajā abu kompāniju paziņojumā. Izveidotais kopuzņēmums "Nokia Siemens Networks" līdzvērtīgās daļās pieder abām kompānijām. "Mēs uzskatām, ka partnerattiecības ar "Siemens" ir visefektīvākais veids, kā paplašināt piedāvājamo produktu klāstu un veiksmīgi iesaistītos globālajā konkurences cīņā," paziņoja kompānijas "Nokia" vadītājs Olli Peka Kallasvuo. Savukārt kompānijas "Siemens" vadītājs Klauss Kleinfelds norādīja: "[kopuzņēmuma izveidošana] ir radījusi vienu no vadošajiem nozares pārstāvjiem, kuram jau tagad ir spēcīgas pozīcijas, kā arī ievērojams izaugsmes potenciāls". Kompānijas "Nokia Siemens Networks" apgrozījums gadā veidos apmēram 16 miljardus eiro (11,2 miljardus latu) un jaunā kompānija kopumā nodarbina apmēram 60 000 cilvēku. Tādējādi "Nokia Siemens Networks" ir kļuvusi par trešo lielāko telekomunikāciju aprīkojuma kompāniju pasaulē aiz uzņēmumiem "Ericsson" un "Alcatel/Lucent".
------------
Ar to bija jāsaprot, ka Siemens nevis pazuda no "Zemes virsmas", bet gan to, ka tika apvienotas abu ražotāju zināšanas un līdzekļi jaunu telekomunikāciju tehnoloģiju radīšanai un attīstīšanai (Pamatā bezvadu tehnoloģiju radīšanai). Kas no tā iznācis var apskatīties kopuzņēmuma mājaslapā - (WEB) http://www.nokiasiemensnetworks.com Līdz ar to Siemens beidza ražot mobilos telefonus un nopietnāk pievērsās sadzīves tehnoloģiju ražošanai. Pašreiz Siemens ražo un pārdod ledusskapjus un saldētavas, plīts virsmas, cepeškrāsnis un tvaiku nosūcējus, veļas mašīnas, žāvētājus un trauku mazgājamās mašīnas, kā arī mazās mājsaimniecības ierīces, piemēram, putekļusūcējus un mazo virtuves tehniku. Kā arī vācu-japāņu kopuzņēmums Fujitsu-Siemens ražo datortehniku (pamatā laptopus).   Uzrakstīts: 20:04 09-09-10 » Raksts lasīts 5780 reizi(es)   Komentāri(1)   Lejuplādēt PDF(790)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12