Autors: Labi [249]     Raksta ID=335    
Raksta garums: 5154 simboli
QR kods

Latviešu mobilās vides apskats 2013. gada nogalē


      Kaut gan pēdējā laikā sanāk maz laika veltīt mobilajam internetam un ar to saistītām lietām, tomēr pirms jaunā gada vēlējos izveidot mazu latviešu mobilās vides apskatu, lai tas būtu kā kontroles punkts mobilā interneta attīstībā.
      Sākšu ar ziņu portāliem, kuriem kopš 25-07-11 mobilās mājaslapu versijas ir palikušas līmenī vainu tikušas uzlabotas. Izskatās, ka uzzināt jaunumus latviešu valodā mobilajās ierīcēs nav problēmu, jo praktiski visiem portāliem ir pietiekami ērtas mobilās mājaslapas, kuras [jau labu laiku] var atvērt arī tvīterī. Kā arī eksistē pāris android aplikācijas, kurās var lasīt populārākos ziņu portālus, piemēram, Vēstnesis, Ziņoklis:
      http://m.apollo.lv , http://m.delfi.lv , http://m.tvnet.lv , http://m.diena.lv , http://m.nra.lv , http://mob.ir.lv , http://m.db.lv , http://sportacentrs.com
      Informācijas tehnoloģiju jaunumu portāliem/blogiem kopš 25-07-11 publicētā raksta ir notikušas vairākas izmaiņas. Piemēram, http://krizdabz.lv un http://boot.lv ir atteikušies no mobilās versijas [interesanti kāpēc tā?], vismaz man telefonā neparādījās mobilajam pārlūkam atbilstoša mājaslapas versija, bet http://parasts.lv pazudis pavisam. Arī pārējām mājaslapām ir izmaiņas:
      http://laacz.lv - ir jauna/vienkārša un "viegla" mobilā versija
      http://androids.lv - patīkama un vienkārša mobilā versija
      http://m.notepad.lv - laba mobilā versija, bet [nezināmu iemeslu dēļ] kopš 2013. gada sākuma tajā neparādās jaunie raksti
      Arī sakaru operatoru mobilajām mājaslapām kopš 14-08-10 publicētā raksta ir notikušas pāris izmaiņas:
      http://m.lmt.lv - mūdienīgākā un saturīgākā mobilā versija, salīdzinājumā ar pārējiem mobilo sakaru operatoriem
      http://m.tele2.lv - būtiskas izmaiņas kopš 14-08-10, nepamanīju, joprojām lielākā daļa no satura ir reklāma, nav slikti, bet pa šo laiku varēja padomāt par skārienjūtību mobilo versiju, tomēr liels pluss ir informatīva android aplikācija, kuru var brīvi lejuplādēd Google Play
      http://wap.biteplus.lv - kopš 14-08-10 nepamanīju nekādas izmaiņas, izskatās, ka šī mājaslapa ir aizmirsta. Lai nu kam, bet mobilo sakaru operatoram vajadzētu būt mūsdienīgai mobilai mājaslapai ar interesantu saturu. Izskatās, ka pagājuši tie laiki, kad Bifri mājaslapā jaunajā gadā varēja vinnēt kredītu - tas tiešām bija interesanti un patīkami:D. Tomēr liels pluss ir android Megaprieku kontroles rīks, kurā var ērti sekot līdzi izlietotajiem megabaitiem.
      http://m.ltc.tv - "Interneta televīzija datorā/planšetē/telefonā", planšetē tiešām darbojas, bet vismaz manā HTC Wildfire neizdevās iedarbināt TV.
      Kopš pēdējā apskata notikušas vairākas izmaiņas mobilajos izklaides portālos, piemēram, izskatās, ka http://izklaide.wapam.lv un http://wapoga.lv šobrīd vairs netiek apmeklētas, taču aizvien "dzīvi" ir šādi portāli:
      http://loud.lv [ex wapaa.lv] - pietiekoši daudz apmeklēts portāls ar WAP/WEB versiju
      http://wapoga.tk - patīkams pārsteigums, kuru uzgāju pēdējās 2013. gada dienās. Patīkami ir tas, ka šī WapOgas versija izmanto manis veidoto WAP-durvis (http://wapblogs.eu/durvis) skriptu, un lai arī tam jau ir 5 gadi, tomēr uzrodas cilvēki, kuri to māk atdzīvināt.
      http://wapnet.lv - vecais labais portāls, kuram kaut kur pazudusi mobilā versija, tagad tas vairāk paredzēts WEBam
      http://lecats.lv - Oto čata pēctecis, kuram neievēroju, nekādas izmaiņas, kopš tas parādījās un man nav nejausmas vai šis čats ir "dzīvs"
      http://flirts.lv - iepazīšanās portāls, kas ir viens no labākajiem skārien-WAP-a paraugiem
      Drošivien katrs, kas brauc Rīgas sabiedriskajā transportā, izmanto kādu no android aplikācijām (Rīgas Sabiedriskais Transports, Satiksme Rīgā - Saraksti, Transport in Riga PRO) nevis Rīgas Satiksmes mobilo mājaslapu - http://rigassatiksme.lv , jo lai arī tajā ir visa nepieciešamā informācija un pat kartes, mobila versija ir samērā "smaga" un lēna. Tomēr tur vienmēr būs pieejama "svaigākā" informācija un ļoti patīkami, ka pastāv mobilā mājaslapas versija, jo [bieži] nākas meklēt informāciju par tuvāko autobusu tieši mobilajā telefonā.
      Tātad kopumā redzams, ka viss plūst, viss mainās, bet kopumā viss paliek normās, vienīgi tehnoloģiju jaunumu portālu mobilo versiju skaits samazinās. Piereiz novēlu visiem laimīgu 2014. [zirga] gadu, lai arī nākamajā gadā mobilo ierīču lietotājiem būtu kāds patīkams pārsteigums, līdzīgi kā 2013. gads bija Lattelecom bezmaksas Wi-Fi soliņu gads.Labots: 17:44 01-01-14   Uzrakstīts: 21:45 31-12-13 » Raksts lasīts 12181 reizi(es)   Komentāri(8)   Lejuplādēt PDF(1162)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12