Autors: Labi [249]     Raksta ID=285    
Raksta garums: 4526 simboli
QR kods

Mana prognoze par EuroBasket 2011 (Lietuvā)


      Ja kāds vēl nezina, tad šodien Lietuvā (Šauļos) sākas Eiropas čempināts basketbolā vīriešiem 2011. Ļoti patīkami, ka šajā turnīrā [jau kuro reizi pēc kārtas] piedalās arī Latvijas izlase. Lielākie basketbola fani zina, ka šoreiz mēs iekļuvām čempionātā pateicoties jaunajai grupu sistēmai nevis veiksmīgai spēlei kvalifikācijā. Pateicoties lietuviešiem pirmo reizi Eiropas čempionātā [tāpat kā olimpiskajās spēlēs] piedalās 24 komandas (nevis 16 kā iepriekš), katrā grupā ir pa 6 valstvienībām. Mani ļoti iepriecina čempianāta jaunā izspēles kārtība, jo iepriekšējos gadus vienmēr kaitināja tas, ka Lavijas izlase nevar izkļūt no grupas, tāpēc pēc 3 spēlēm vairs nebija par ko īsti fanot, janu vienīgi par Lietuvu. Tagad viss ir savādāk - katrai komandai ir jāaizvada vismaz 5 spēles, kas, manuprāt, līdzjutējiem liks ilgāku laiku sekot līdzi čempionāta gaitai, jo ir arī daudz tādu fanu, kuri neinteresējas par čempionātu pēc savas komandas neveiksmēm grupu turnīra 1. kārtā.
      Pirms vēl nekas nav sācies es gribu izteikt savas prognozes par to kā ies Latvijas izlasei šajā čempionātā, lai vēlāk varētu pārbaudīt vai esmu kaut ko uzminējis. Tātad sākumā jaapskatās, kas ir vienā grupā ar Latviju - Izraēla, Itālija, Vācija, Francija un Serbija. Es sarindoju šīs valstvienības sākot ar to, kura pēc manām domām ir vājākā. Nu jā, Latvija 2 reizes pamatīgi zaudēja Izraēlai kvalifikācijā, tomēr tas bija ne tikai Izraēlas lieliskās spēles dēļ, bet arī Latvijas izlases nesagatavotības sekas, jo tika iesaistīti ļoti daudzi jauni spēlētāji, kas nespēja parādīt savu raksturu un meistarību. Spriežot pēc iepriekšējiem 3 Eiropas čempinātiem, es domāju, ka Latvijai nav nozīmes vai komandā ir visi teorētiski labākie spēlētāji kā Valteri, Šķēle, K.Bērziņš, Kambala, Biedriņš u.c. vai arī daudz jauno spēlētāju kā pašreiz. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka jaunajiem ir kārtīgi jāsaspēlējas savā starpā un jāizmēģina spēki pret spēcīgām komandām, lai apjaustu savus spēkus, kas gatavošanas procesā tika veiksmīgi izdarīts. Savukārt "teorētiski labākie" vienmēr mācēja "izgāzties", jo atbrauca uz čempi kā varoņi, kuriem nekas nav jāpierāda, kaut gan neko īpašu līdz šim nebija sasnieguši, salīdzinot ar citu komandu spēlētājiem, kas svīda ne pa jokam gan NBA, gan ACB, gan Eiropas čempionātā. Tās ir manas subjektīvās domas. Tagad apskatīsim Latvijas izlases spēļu kalendāru:

Latvijas izlases spēles:

      Pret Franciju 31.08. [teorētiksi var uzvarēt]
      Pret Serbiju 01.09. [manuprāt noteikti zaudēsim]
      Pret Itāliju 02.09. [50:50 , bet uzvarēsim]
      Pret Izraēlu 04.09. [50:50 , bet drīzāk zaudēsim]
      Pret Vāciju 05.09. [laikam nav cerību uzvarēt]

Redzams, ka pirmās divas spēles ir pret stipriem pretiniekiem (Franciju un Serbiju), no kuriem teorētiski mēs nevienu nevaram, taču veiksmes gadījumā es domāju, ka varam "sabāzt bagetes" Francijas grozā. Tālāk seko divas spēles pret teorētiski vājākajām komandām grupā, taču uzvarēt būs ļoti grūti, tomēr es paredzu, ka drīzāk varētu kapitulēt Itālija nekā Izraēla, kurai parasti veicas grupu turnīra 1. kārtā. Pēdējā spēle būs pret spēcīgo Vāciju ar D.Novicki "pie stūres", hmm... ja nemaldos iepriešējā čempionātā mēs pieveicām vāciešus, bet tad nebija Novicka. Šoreiz uzvarēt ir gandrīz nereāli, ja vien Dirkam 5. septembris nebūs "melnā" diena.
      Tātad laikam pamanījāt, ka es Latvijai paredzu 1-2 uzvaras cerēt uz kaut ko vairāk man liekas bērnišķīgi, bet viss var gadīties. Neesmu pētījis pārējās grupas, taču kopumā mūsu B grupa izskatās ļoti spēcīga. "Uz papīra" Latvija ir visvājākā komanda grupā, tāpēc ir cerības, ka pretinieki mūs kā nākas nenovērtēs, un Latvijai tiešām izdosies [beidzot] nepalikt pēdējai grupā. Lai arī tālāk tiek tikai pirmās 4 komandas, tomēr arī 5. vieta grupā šoreiz nebūtu tas sliktākais variants, ņemot vērā mūsu izslases spēlētāju sastāvu. Turam īkšķus, pirmā spēle šodien 17:45 TV6!   Uzrakstīts: 12:49 31-08-11 » Raksts lasīts 9408 reizi(es)   Komentāri(5)   Lejuplādēt PDF(849)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12