Autors: Labi [249]     Raksta ID=370    
Raksta garums: 7861 simboli
QR kods

Manas domas par Windows 10


      Jau ir pagājušas 2 nedēļas kopš lietotāji sāka saņemt Windows 10 atjauninājumu, taču īsti neesmu lasījis atsauksmes no latviešu blogeriem par šo tēmu. Tieši tāpēc nolēmu padalīties ar savām domām, lai vismaz kaut kas paliktu vēsturei. Šoreiz neiedziļināšos tehniskos sīkumos, pastāstīšu tikai to, ko esmu ievērojis lietojot jauno operētājsistēmu (OS) kā parasts lietotājs.
       Tā kā nevēlējos gaidīt, kamēr Microsoft man oficiāli piedāvās sistēmas atjauninājumu, tad nolēmu "paņemt" jaunās OS, izmantojot šo te rīku http://bit.ly/1Sf99Cx , tas piedāvā izvēlēties OS versiju un valodu, kā arī ir iespēja izvēlēties, kur saglabāt instalāciju - USB, DVD vai ISO failā. Es "paņēmu" Windows 10 Home latviešu valodā, kas ir diezgan ekstrēmi, ja nākotnē meklēšu problēmu risinājumus angļu valodā, tad var gadīties, ka nāksies pacensties, lai atrastu pareizos iestatījumus latviešu tulkojumā. Bet tā jau ir mana problēma. Pirms pārejas manā datorā bija Windows 7 versija, bet darbā bija saskarsme arī ar Windows 8.1. Par instalācijas posmu nav daudz ko stāstīt, vienīgais, kas pārsteidza, ka tika piedāvātas 3 opcijas - saglabāt instalētās programmas un failus (tas ir iespējams, ja Win10 valoda, sakrīt ar vecās OS valodu), saglabāt tikai failus un neko nesaglabāt. Neesmu mēģinājis instalēt Win8, bet šķiet, ka Win7 šādu opciju nebija. Windows 10 instalēšana ir izveidota tā, ka to var paveikt pat mazs bērns, viss ir maksimāli vienkāršots, nekas nav jāievada un nav jāizvēlas nekādas citas opcijas, jo šī informācija tiek paņemta no iepriekšējās sistēmas. Lieliski.
Manas domas par Windows 10
      Un tad man sāka parādīties problēmas, kuru dēļ parasti neiesaka steigties ar jaunu sistēmu instalēšanu. Pirmā problēma bija tāda, ka pēc 5 min lietošanas Windows 10 parādīja "zilo ekrānu", restartējās, tad atkal parādīja "debesis" un tādā veidā ieciklējās. Man nācās piespiedu kārtā izslēgt datoru ar pogas palīdzību, pēc tam no jauna ieslēdzot tika piedāvātas vairākas kļūdas labošanas opcijas. Izmēģināju gandrīz visas, kamēr atkal izdevās atdzīvināt "nabaga" Windows 10. Pēc tam šāda problēma vairs neatkārtojās, bet kas interesanti, ka viena no sistēmas labošanas iespējām bija atgriezties pie vecās OS t.i. ja Win10 galīgi nokaitinās, tad vienmēr būs iespēja to noņemt nost pilnīgi legāli un bez papildus instalācijām. Tas priecē. Nākamā problēma bija paredzama - Windows 10 bija sameklējis visus draiverus izņemot bezvadu tīkla kartes draiveri. Izmēģinot kādus 10 draiverus, beidzot atradu īsto un ar to pāreja uz Windows 10 bija sekmīgi pabeigta.
      Neesmu lietojis Windows Phone OS, bet spriežot pēc visa Windows 10 ir dažāda veida ierīcēm pielāgota Windows Phone OS versija. Tai pat ir "Lidmašīnas režīms", kas paredzēts, lai atslēgtu visus bezvadu savienojumus, kā arī planšetdatora režīms, kas paredzēts, lai izmantotu sistēmu ar skārienekrānu. Kā arī iestatījumu izkārtojums ir līdzīgs mobilo ierīču iestatījumiem un starta pogas logs ar savām flīzēm ļoti atgādina Windows Phone telefonu sākuma ekrānu. Tāpat kā Win8 arī šeit ir pieejams Windows veikals, kurā var "iepirkties", ja pierakstās Microsoft kontā, kas vienlaicīgi der, lai pierakstītos Windows 10 un personalizētu iestatījumus. Interesanti vai tādā veidā tiek nodrošināta Microsoft konta iestatījumu izmantošana ne tikai savā mājas datorā, bet arī jebkurā citā datorā, kurā var ielogoties ar Microsoft kontu? Tas ir jānoskaidro.
Lietas, kuras man patīk
1) Ir iespēja izmantot vairākas darbavirsmas, tas ir noderīgi, piemēram, ja ir atvērti vairāki logi (programmas), bet nepieciešams iedot kādam ieiet kādā sociālajā tīklā vai izdarīt vēl kaut ko ļoti noderīgu, bet nav vēlams, lai tas kāds nejauši izlēgtu tavus iesāktos darbus.
2) Patīk, ka starta ekrāna flīzes ir interaktīvas. Piemēram, pēc noklusējuma tur atrodas kaut kas līdzīgs laika ziņu vidžetam, tas ļauj sekot līdzi laikapstākļiem. Ja pie flīzēm pievienot Twitteri, tad flīzē būs redzamas notifikācijas, ja pievieno "Pastu", tad flīzē parādās nelasīto ziņojumu daudzums un jaunākā ziņojuma fragments.
3) Patīk, ka ar jauno OS, mans dators strādā krietni ātrāk. Nav jāgaida 5 min, lai tas izslēgtos un vairs nav iespējas sagatvot tēju, kamēr dators ieslēdzas t.i. viss notiek ievērojami ātrāk nekā Windows 7 laikā.
4) Patīk Windows 10 "attieksme pret lietotāju" t.i. šī sistēma informē lietotāju par to kas notiek. Piemēram, instalējot OS vai atjauninājumus tika ziņots vai tas aizņems "daudz" vai "nedaudz" laika, katrai opcijai ir iestatījumos ir paskaidrojums un pat "zilais ekrāns", kļūdas gadījumā ir daudz lakoniskāks un saprotamāks - tas informē par kļūdu, par to, ka notiks sistēmas restarts un tiek iedots kļūdas kods, pēc kura internetā varot atrast kļūdas aprakstu.
5) Patīk, ka var ir iespēja sinhronizēt datus ar savu telefonu, neatkarīgi no tā kāda tam ir operētājsistēma (Win Phone, Android vai iOS). Kaut gan tā vēl līdz galam nav izveidota, bet ideja ir laba.
6) Patīk, ka paralēli standarta Windows programmām (IE, Windows media player u.c.) ir pieejamas arī vienkāršotās programmas (šķiet, ka tās aizgūtas no Win Phone), piemēram, ir e-pasta klients "Pasts", "Kalendārs", galerija, kas saucs "Fotoattēli", multivides atskaņotājs ar nosaukumu "Filmas un TV", kā arī web kameras aplikācija ar foto un video funckijām, kas saucas "Kamera".
Lietas, kuras man nepatīk
1) Nepatīk, ka Windows 10 ik pa laikam tomēr izmet kādu kļūdu "zilā ekrāna" izskatā, lai arī tas nav ļoti bieži, ar laiku tas var nokaitināt (gaidu atjauninājumus). Microsoft ļoti labi apzinās, ka šādas kļūdas ir un būs, tāpēc ir izveidojuši kļūdu sarakstu http://bit.ly/1JSYacg, kas vienkāršiem lietotājiem neko neizsaka.
2) Klīst baumas par to, ka Windows 10 cītīgi vāc informāciju par lietotājiem, lai vēlāk to izmantotu reklāmas nolūkos. Manuprāt, reklāma ir redzama jau šobrīd sākuma loga flīžu formā, jo tur pēc noklusējuma atrodas flīzes, kas reklamē Microsoft produktus, kā "Iegūt Office", "Xbox" un Windows veikala flīze, kurā parādās jaunāko spēļu un programmu reklāma. Mani vairāk uztrauc vai Microsoft neievāc informāciju par pirātiskajiem failiem, piemēram, saglabājot informāciju par instalētajām aplikācijām uz vecās operētājsistēmas.
3) Nepatīk, ka vienkāršotajās programmās ir "apgrieztas" dažas noderīgas pamatfunkcijas. Piemēram, filmu askaņotājā, lai izvērstu logu pa visu ekrānu nepieciešams izmantot speciālu pogu, to nevar izdarīt ar dubultklikšķi uz loga, kā arī e-pastā nav mēstuļu filtra.
4) Nepatīk, ka Windows 10 bez atļaujas sinhronizē kontaktus ar "Pasta" e-pastu kontiem. T.i. pievienoju e-pasta kontu, kuru izmantoju arī Android telefonā, Windows bez atļaujas sinhronizēja visus kontaktus (telefonu numurus un bildes) ar savu aplikāciju, kas saucas "Personas". Tas varētu būt noderīgi tiem, kas zvana no skype uz mobilajiem telefonu numuriem, bet manā gadījumā tas tā nav.
      Tās īsumā ir manas domas par Win10, varbūt tas palīdzēs jums izlemt vai nepieciešams pāriet uz jauno Windows šedevru.Labots: 08:30 12-08-15   Uzrakstīts: 23:06 11-08-15 » Raksts lasīts 16553 reizi(es)   Komentāri(7)   Lejuplādēt PDF(1191)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12