Autors: Labi [249]     Raksta ID=383    
Raksta garums: 6810 simboli
QR kods

Mans jaunais telefons - Leagoo Elite 1


      Rakstā par mazpazīstamiem Ķīnas telefoniem prognozēju, ka jaunais telefons "ieradīsies" aptuveni pēc mēneša, bet kļūdījos. Pagāja gandrīz 2 mēneši līdz 1. aprīlī beidzot saņēmu ilgi gaidīto Leagoo Elite 1, un tas nav muļķu dienas joks. Varbūt pie vainas bija tas, ka pa vidu trāpījās ķīniešu jaunais gads, varbūt tā bija pārdevēja vaina, nav svarīgi, galvenais, ka prece ir saņemta lieliskā stāvoklī un esmu gatavs par to pastāstīt.
Mans jaunais telefons - Leagoo Elite 1
      Ierīces priekšrocības vienā teikumā - 3GB RAM (operatīvā atmiņa), 32GB ROM (glabātuves atmiņa), 64-bitu procesors (MT6753), Full HD/IPS/Gorilla glass 3 ekrāns ar OGS tehnoloģiju (attēlus uz ekrāna ir redzams skatoties no ļoti šaura leņķa), 2G/3G/4G tīkli (beidzot iespēja izmēģināt 4G tīkla priekšrocības), pirkstu nospiedumu skeneris, 13 Mpix priekšēja kamera ar zibspuldzi, 16 Mpix aizmugurējā kamera ar zibspuldzi, daudzvalodu atbalsts (arī latviešu), dažādas viedās funkcijas (viedie žesti (piemēram, galerijas vai mūzikas atskaņotāja "šķirstīšana" ar žestu bez nepieskaroties telefonam), viedā poga (telefonam ir papildus poga, kurai var "ieprogrammēt" kādu noteiktu funkciju), HotKnot datu pārraide (šī tehnoloģija ir līdzīga NFC, to pagaidām izmanto tikai telefonos ar MediTek procesoriem, vairāk info. http://blog.chinavasion.com/index.php/34848/what-is-hot-knot-and-how-to-use-it/ )), kā arī cena (~160 eiro par ierīci, kuras funkcionālie līdzinieki parasti maksā 2-4 reizes dārgāk).
      Kopumā varu teikt, ka telefona "dzelziskā daļa" ir patiešām laba, bet ir daži trūkumi programmatūras pusē, kā jau lielākajai daļai mazpazīstamo Ķīnas ražotāju telefoniem.
1) Leagoo Elite 1, kā jau visiem mūsdienu telefoniem, var norādīt noklusējumu krātuvi (telefona iekšējo atmiņu vai atmiņas karti), kur saglabāt lejupielādes failus un instalēt lietotnes. Taču ir viens milzīgs BET - ja Elite 1 ir ievietota atmiņas karte, tad neskatoties uz to, ka iestatījumos, kā noklusējuma krātuve norādīta telefona iekšējā atmiņa, Elite 1 kā noklusējuma krātuvi izmanto atmiņas karti. Šī nepilnība tika atklāta pavisam nejauši, ievietojot telefonā pilnu SD karti un mēģinot kaut ko lejupielādēt pārlūkā vai palaižot kādu spēli, kas mēģina lejupielādēt failus no interneta, telefons ziņo, ka trūkst atmiņas, kaut gan iekšējā atmiņā vēl ir brīvi ~20GB. Varbūt eksistē vēl kāds papildus iestatījums, kas atrisina šo problēmu? Manā gadījumā risinājumi ir divi - vainu nelietot atmiņas karti (jo telefonā tāpat ir 32GB iekšējā atmiņa) , vainu kad netiek izmantoti atmiņas kartē esošie faili, tad to var atvienot ar funkciju "Iestatījumi -> Krātuve -> Atvienot SD karti".
2) Vēl viena neparasta nepilnība atklājās veicot video ierakstu. Elite 1 telefonā pilnīgi visiem video sākumā (aptuveni 2 sekundes) ir dzirdams "baltais" troksnis (tāds kā analogās televīzijas laikā nāca no TV, kad nebija ievietota antena vai tika ieslēgts neeksistējošs kanāls). Interesanti, no kā rodas šāds troksnis video ierakstos? Negribas ticēt, ka manā telefonā ir iebūvēts miniatūrs ķīnietis, kas veic telefona iekšējās funkcijas, bet brīvajā laikā skatās analogo TV. Šī nepilnība nav tik traģiska, kā pirmā, tomēr tā tam nebūtu jābūt.
3) Tālāk seko pāris trūkumi, kurus varētu iekļaut "piekasīšanās" sadaļā. Pirmais no tiem ir telefona sasilšana spēlējot spēles. Sasilšana parādās paspēlējot jebkuru spēli 5min un vairāk. Interesanti, ka telefons uzsilst vienādi neatkarībā no tā kāda spēle tiek spēlēta (statiska ar vienkāršu grafiku, kurai teorētiski nevajadzētu gandrīz necik noslogot procesoru vai arī jaudīga spēle ar piesātinātu, strauji mainīgu grafiku un vairākiem procesiem, kuri, acīmredzami, noslogo procesoru). Nezinu vai lielo ražotāju telefoniem (Samsung, Apple, LG, HTC utt.) arī ir šāda problēma, bet noprotu, ka mazpazīstamajiem ķīniešu ražojumiem tā ir parasta parādība. Iespējams, problēma ir procesora jaudas sabalansētībā. Atšķirībā no iepriekšējām divām, šī problēma nav kritiska.
4) Gribēju pievērst uzmanību telefonā pieejamajām valodām un tulkojumu kvalitātei. Pirmkārt, prieks, ka salīdzinājumā ar manu iepriekšējo no Ķīnas pasūtīto telefonu (Lenovo A760), kurā bija tikai ķīniešu un angļu valodas, Leagoo Elite 1 jau standartā ir daudzvalodu atbalsts, tai skaitā ir arī latviešu valoda (P.S. Lenovo telefonam komplektā esošais lādētājs bija paredzēts ķīniešu rozetēm, bet Leagoo lādētājs ir paredzēts eiropiešu rozetēm, tas priecē). Taču šeit arī ir viens BET - telefonā tiek izmantota Android 5.1. OS + nāk klāt Leagoo ieviestās papildus funkcijas. Tā daļa, kas nāk standartā Android 5.1 (šķiet) pilnībā ir latviskota, bet tā programmatūras daļa, kas nāk no ražotāja ir angļu valodā. Šī problēma arī nav kritiska, vienkārši informēju, ja gadījumā kāds nesaprot angļu valodu, tad lai uzmanās.
5) Noslēdzošais trūkums ir saistīts ar mūzikas klausīšanos austiņās. Viss darbojas perfekti un skaņas kvalitāte ir ļoti laba, taču Elite 1 telefonam nav iespējas regulēt skaņu un pārslēgt dziesmas uz priekšu/atpakaļ (ar skaņas pogām), ja telefonam ir bloķēts ekrāns. Tas rada nelielas neērtības, jo, lai veiktu iepriekš minētās darbības, katru reizi jāatbloķē ekrāns, kaut gan zinu, ka citos telefonos to var izdarīt arī bez ekrāna atbloķēšanas. Arī šī nepilnība nav traģiska, tomēr pieraduma spēks liek man šo iekļaut nepilnību sarakstā.
      Tātad pērkot mazpazīstamu Ķīnas telefonu jārēķinās, ka tam var būt rakstā nosauktie trūkumi, kādam varbūt vairāk, kādam mazāk, bet tie noteikti būs, jo šie ražotāji neaizraujas ar programmatūras "noslīpēšanu" pirms dot to lietotājiem. Lai arī telefona "dzelziskā" daļa ir ļoti labā līmenī (vismaz Leagoo Elite 1 telefonam). Leagoo Elite 1 telefonu lietoju jau gandrīz 2 mēnešus, šajā laikā no ražotāja saņēmu 2 programmatūras atjauninājumus, tas liek cerēt, ka, iespējams, kādā no nākamajiem atjauninājumiem tiks salabotas nepilnības un šī ierīce kļūs lietojamāka nekā šobrīd. Secinājums - esmu ļoti apmierināts ar pirkumu, konkrēto telefonu (un ražotāju) varu ieteikt arī citiem, tikai ņemiet vērā, ka neviens mazpazīstamais ķīniešu telefons nav nostrādāts līdz galam, tāpēc trūkumi būs. Labots: 21:18 28-05-16   Uzrakstīts: 21:18 28-05-16 » Raksts lasīts 13096 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(1134)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12