Autors: Labi [249]     Raksta ID=342    
Raksta garums: 4407 simboli
QR kods

Mobilo datu kompresija ar Opera Off-road un Opera Max


Mobilo datu kompresija ar Opera Off-road un Opera Max      Ātra tīmekļa lapu pārlūkošana ir vēlama, pašsaprotama un daudziem nepieciešama lieta, taču ne vienmēr un ne visur tas ir iespējams. Ja tu izmanto datoru, tad mājaslapas ielādes problēmas var sagādāt vājš vai nestabils Wi-fi signāls, bet ja tu izmanto mobilo telefonu vai planšeti, tad papildus jādomā par to, lai nesanāktu mežonīgi liels rēķins par mobilo internetu.
      Tieši datu apjoma ekonomija ir viena no lielākajām pārlūku Opera, Opera Mini un Opera Mobile atšķirībām un priekšrocībām. Visvairāk izmantoju tieši Opera Mini versiju, kas ļoti noderēja pirms-viedtelefonu ērā, kad telefonos vēl nebija wi-fi atbalsta un 1MB mobilo datu maksāja aptuveni 80 sant. Sākot lietot android viedtelefonu, kādu laiku nesapratu kāpēc papildus Opera Mini eksistē arī Opera Mobile, jo spriežot pēc abu aplikāciju salīdzinājuma (http://webtrends.about.com/od/mobileweb20/a/operamobilemini.htm) lielākā atšķirība ir interfeisā un veidā kādā tiek attēlotas vietnes. Sākot, lietot Opera Mobile zibenīgi pamanīju atšķirību, jo šis pārlūks patērēja krietni vairāk mobilo datu nekā Opera Mini. Izrādās, ka Opera Mobile datu kompresiju var ieslēgt/izslēgt manuāli un šīs funkcijas nosaukums ir Opera Off-Road mode (skat. augšējā att. pa kreisi), attiecīgi Opera Mini šī funkcija pēc noklusējuma ir ieslēgta un to nav iespējams izslēgt - tā arī ir, manuprāt, nozīmīgākā atšķirība starp šiem pārlūkiem.
      Off-Road mode, kas iepriekš saucās Turbo-mode, ir pieejama arī "lielajai" Opera'i. Tā ir paredzēta, lai padarītu tīmekļa pārlūkošanu ātrāku un patīkamāku arī lēna un/vai nestabila interneta gadījumā. Oficiālajā mājaslapā rakstīts, ka Off-Road mode izmanto uz "mākoni" balstītu kompresijas metodi kā Opera Mini pārlūkā, līdz ar to tai ir vairākas priekšrocības un pāris trūkumi. Kā jau minēju iepriekš, pie priekšrocībām tiek minēta ātrāka mājaslapu ielāde un datu apjoma ekonomija, bet trūkums ir tas, ka mājaslapas, kurām dinamiski mainās dizains, var tikt attēlotas nepilnīgi. Šādu piemēru nav ilgi jāmeklē, ikdienā lietojot Opera Mobile ar ieslēgtu Off-Road mode, ievēroju, ka netiek parādīti http://m.delfi.lv rakstu attēli (reklāmu bildes parādās kā vajag), tā vietā ir redzami pelēki taisnstūri, tieši taspats ir arī Instagram bildēm, problēmas risinājums ir pavisam vienkāršs - jāizslēdz Off-Road mode un jāpārlādē lapa, tad attēli parādās kā vajag. "Lielajai" Opera'i šāda trūkuma nav.
      Viedtelefonos internetu izmanto ne tikai pārlūks, bet arī vairāks socilālo tīklu, navigācijas, e-pastu klientu, ziņapmaiņas un multimediju straumēšanas aplikācijas, no kurām liela daļa strādā fona režīmā t.i. patērē mobilo internetu, bet lietotājs to nepamana. Tāpēc būtu noderīgi arī šīm aplikācijām izveidot datu kompresijas tehnoloģiju, vaine? Tieši šim mērķim ir izveidota Opera Max aplikācija. Tās darbības princips ir pavisam vienkāršs - aplikācija izveido VPN savienojumu ar datu kompresijas mākoņserveri, kā arī pārķer visus mobilā interneta savienojumus (nevis wi-fi) un laiž cauri visu šo trafiku cauri šim "mākonim". Līdz ar to lietotājs saņem attēlus, video, audio u.c. datus "saspiestā" veidā. Papildus šī aplikācija veic visu aplikāciju mobilā interneta datu patēriņa uzskaiti, lai lietotājs varētu uzskatāmi salīdzināt, kuras aplikācijas visvairāk "ēd megabaitus". Kā arī Opera Max sniedz iespēju atsevišķām aplikācijām bloķēt pieeju mobilajam internetam (skat. augšējā att. pa labi), tādā veidā var efektīvāk kontrolēt mobilo datu patēriņu. Piemēram, ja tu nevēlies, lai Twitter vai Gmail aplikācijas izmantotu mobilo internetu, bet darbotos ar wi-fi, tad šīs aplikācijas var bloķēt, izmantojot Opera Max.
      Ar šo vēlējos papildināt jau nedaudz novecojušo rakstu par interneta taupīšanu Android ierīcēs.Labots: 13:15 24-07-14   Uzrakstīts: 21:30 23-07-14 » Raksts lasīts 7671 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(831)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12