Autors: Labi [249]     Raksta ID=352    
Raksta garums: 3548 simboli
QR kods

Nevar nosūtīt e-pastu no Outlook - klienta IP adrese bloķēta (risinājums)


Nevar nosūtīt e-pastu no Outlook - klienta IP adrese bloķēta (risinājums)      Šoreiz gribu pastāstīt par e-pastu problēmu, kas var gadīties tiem, kuri datorā izmanto e-pasta klientus (Outlook, Thunderbird, Windows live mail utt.). Es izmantoju Outlook, kurā man ir pievienoti gan Inbox.lv, gan Gmail e-pasti. Iepriekš nekad nav bijušas problēmas nedz ar e-pastu saņemšanu, nedz ar sūtīšanu, tāču šonedēļ ievēroju, ka izejošie e-pasti vairs nestrādā. Uz e-pastu atnāk vienīgi kļūdas paziņojums:

The following recipient(s) cannot be reached: 'tukshums@gmail.com' on 2015. gada .22.04 20:22
554 5.7.1 Service unavailable; Client host [xx.xx.xx.xx] blocked using zen.spamhaus.org; http://www.spamhaus.org/query/bl?ip=xx.xx.xx.xx


Problēmas iemesls ir skaidrs - mana IP adrese nokuļuvis spamlistē. Kā? Kad? Kāpēc? Atbildes uz šiem jautājumiem es nezinu.
      Viens variants ir izņemt IP no spamlistes (šajā gadījumā to var izdarīt http://www.spamhaus.org/pbl/removal/), bet nav garantijas, ka pēc kāda laika IP atkal nenokļūs turpat vai kādā citā melnajā sarakstā. Sīkāk par mēstuļošanu var palasīt šeit - http://blw.cert.lv/ . Teorētiski manam interneta pieslēgumam vajadzētu būt dinamiskai IP adresei, bet izskatās, ka mans rūteris konkrēto IP ir piesavinājies un nemaz netaisās mainīt pret citu, tāpēc meklēju citu risinājumu, kā salabot izejošo e-pastu sūtīšanu.
      Tā es nonācu pie otrā un, manuprāt, pareizākā risinājuma - sakārtot e-pasta konta konfigurācijas parametrus. Jo izrādījās, ka tie nebija īsti korekti un es tāds neesmu vienīgais, piemēram, nesenā pagātnē cilvēkiem bija līdzīga problēma - http://forums.lattelecom.lv/ltc-smtp-serveri-melnaja-saraksta-t3855.html . Problēmas būtība ir tāda, ka manos iestatījumos bija izmantots nevis e-pasta pakalpojuma sniedzēju izejošais (SMTP) serveris, bet gan interneta pakapojumu sniedzēja (IPS) izejošais serveris. Pietam, šajā gadījumā man bija norādīti iepriekšējā IPS izejošais serveris (mailserver.telia.lv), kaut gan tagad man ir Lattelecom internets. Interesanti, ka 9 mēnešus izejošie e-pasti darbojās normāli.

Risinājums

      Gmail gadījumā viss ir vienkārši - Outlook jāizdzēš vecais konts un jāizveido jauns Tools->Account settings...->New..., tālāk jāseko instrukcijām un jāļauj, lai e-pasta klients pats saliek ienākošā/izejošā servera parametrus. Inbox gadījumā ir nedaudz sarežģītāk, jo šīm e-pasta pakalpojumu sniedzējam SMTP parametri jākonfigurē manuāli. Lai to izdarītu, jāizpilda 3 punkti:
1) Inbox mājaslapā jāatļauj POP3/SMTP pieeja e-pasta klientiem, kā to izdarīt lasiet šeit - http://help.inbox.lv/help/question/190/37
2) E-pasta klientā jānokonfigurē SMTP autorizācijas režīms, kā to izdarīt lasiet šeit - http://help.inbox.lv/index.php?qid=157&catid=37
3) Pārējos Inbox.lv e-pasta konta parametrus atradīsiet šeit - http://help.inbox.lv/help/question/521/37?language=lv
      Visi Inbox konta parametri priekš outlook ir redzami augšējā attēlā (lai palielinātu attēlu uzklišķini virsū). Rezultātā es atguvu iespēju sūtīt vēstules no outlook, bez spamlistes rediģēšanas. Iesaku arī citiem pirms zvanīt uz IPS tehniskās palīdzības dienestu, vispirms pārbaudīt savus e-pasta konta parametrus, jo operatori šādā gadījumā diez vai mācēs jums palīdzēt.   Uzrakstīts: 22:01 24-04-15 » Raksts lasīts 15028 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(871)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12