Autors: Labi [249]     Raksta ID=244    
Raksta garums: 2646 simboli
QR kods

Noderīgi atradumi WAPā


      Vakar pēc ilga pārtraukuma atkal klejoju pa WAPu, lai atrastu kaut ko jaunu un interesantu, šoreiz mani klejojumi bija veiksmīgi.
      Pirmais ko atradu bija līdz šim neredzēts WAP lapu konstruktors - http://mobtron.com/lv Varbūt tas nav jauns, bet līdz šim nebiju tādu redzējis, tā kā šis konstruktors ir pieejams arī latviešu valodā, tad var secināt, ka tas tāpat kā wapego.lv pieder lietuviešiem, kaut gan neesmu 100% pārliecināts. Nearko īpašu Mobtrons neizceļas pārējo WAP veidotāju vidū, tāpēc nesāku to pētīt sīkāk.
      Nākamais atradums ir online Java Grāmatzīmes veidotājs, kas tika pamanīts iepriekš minētajā mājaslapā. Izskatās, ka Java spēļu un aplikāciju ēra (ar paplašinājumu *.JAR) pamazām sāk pāriet, tomēr neviens neliedz savā WAP lapā izvietot lejuplādējamu Java grāmatzīmi, kuru jebkurš interesents var izveidot šajā mājaslapā - http://makejar.info
      Pēdējais un visinteresantākais atradums tika pamanīts Mobtrona partneru sarakstā - http://mywapblog.comTas ir pavisam jauns (2011. gada) WAP blogu serviss, ka ļauj izveidot personīgo WAP blogu no savs mobilās ierīces. Ja salīdzina šo servisu ar wapblogs.eu, tad acīmredzami, ka mywapblogs.com ir daudzfunkcionālāks un kvalitatīvāks, taču ir viena būtiska atšķirība - WAP blogos visi lietotāji raksta vienu kopēju blogu, kuram ir kopēja lasītāju auditorija un ir iespēja arī izdalīt savus personīgos blogus, kas atrodas adresē wapblogs.eu/lietotāja_ID , bet mywapblogs.com katrs lietotājs raksta savu blogu, un tā popularitāte ir atkarīga no katra blogera aktivitātēm. Tomēr iesaku izmēģināt daudzās mywapblogs.com funkcijas - katrs lietotājs saņem subdomēnu (lietotājs.mywapblog.com , lietotājs.heck.in , lietotājs.pun.bz un lietotājs.faa.im), ir iespēja augšuplādēt savus failus, ērta attēlu ievietošana blogā, navigācijas un CSS stilu rediģēšanas iespēja kā arī var izvietot reklāmas linkus savā blogā tādā veidā var nopelnīt, protams, lai sapelnītu kaut cik ievērojamu naudu tavam WAP blogam jābūt pietiekoši apmeklētam.
      Eksperimenta pēc piereģistrēju sev vienu - http://labi.faa.im Izskatās ļoti labi, salīdzinot ar WordPress mobilajām versijām, vaine? Domāju, ka ar šo rakstu neaizbiedēšu nedaudzos wapblogs.eu lasītājus, bet, iespējams, rakstītājus gan. Bet tas nekas, jo būtu feini, ja pēc kāda laika parādītos vēl pāris latviešu WAP blogi, kurus varētu palasīt brīvajā laikā.   Uzrakstīts: 13:25 26-06-11 » Raksts lasīts 9562 reizi(es)   Komentāri(3)   Lejuplādēt PDF(743)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12