Autors: Labi [249]     Raksta ID=309    
Raksta garums: 3038 simboli
QR kods

Oto WAP čata klons - lecats.lv


Oto WAP čata klons - lecats.lv      Lai arī šobrīd latviešu WAPā ir vismaz 2-3 pietiekami labi apmeklēti čati, tomēr kādam ar to izrādījās par maz, tāpēc pimrs pāris dienām parādījās jauns WAP čats - http://lecats.lv Oktobra sākumā jau rakstīju par Oto WAP čata apstāšanos. Kā galvenos čata aizklapēšanas iemeslus minēju tehniskās problēmas un īpašnieku vienaldzību, izskatās, ka LeCatā šīs lietas ir sakārtotas, jo vizuāli viss izskatās patiešām smuki (Skat. augšējo attēlu)
      Pagaidām nav skaidrs, kas ir čata īpašnieks un ar kādiem mērķiem tas izveidots, bet apmeklētāju piesaistīšanas plāns ir tiešām oriģināls - tiek teikts, ka tas ir Oto WAP čata klons, tādā veidā "tiek saukti mājās" pa citiem čatiem izkaisītie Oto čatotāji.
      "LeCats.lv ir veidots pēc viena no Latvijas populārākā telefončata slēgšanas, kā tā klons. Tagad bijušais Oto čats ir pārtapis par jaunu un uzlabotu LeCats.lv, kas pulcēs visa vecuma mērķauditoriju, kam ir interese uzturēties virtuālā vidē, kad kaut kas jāgaida, kad ilgs un garlaicīgs laiks jāpavada sabiedriskajā transportā, kad ir vēlēšanās atrast līdzīgi domājošos un kad ir vēlēšanās radīt jaunu paziņu loku."
      Ceru, ka šis čats nav kaut kāds biznesa plāns, jo šādā veidā latviešu WAPā naudu nevar nopelnīt. Tāpēc naivi cerēt, ka reģistrācijas maksa 0.35Ls + operātora īsziņas maksa (kas parasti ir 0.05Ls), dos milzīgus ienākumus, ja nu vienīgi segs hostinga un domēna izmaksas. Pietam, cik esmu dzirdējis, reģistrācijas maksa atbaida pat aktīvākos Oto čatotājus, tāpēc labākajā gadījumā apmeklētāju skaits pieaugs pakāpeniski.
      Kā LeCats izskatās no iekšpuses? Diemžēl, uz šo jautājumu es nevaru atbildēt, netieku iekšā. Registrāciju veicu kā nākas, lai nekļūdītos, nokopēju reģistrācijas kodu un aizsūtīju SMS, taču man atnāca šāda īsziņa - "Iszinas kods netika atpazits! Ar Cienu, LeCats.lv E-pastsL info@lecats.lv" , bet 40 sant. tik un tā tika atskaitīti. Mēģināšu aizsūtīt vēstuli uz norādīto e-pastu, tad, redzēs, ko atbildēs.
      Tehniski viss ir ļoti labi nostrādāts. Izskatās, ka čata skripts ir veidots pēc pasūtījuma, pie profesionāla programmētāja Riharda Siliņa. Tas priecē, jo liela daļa pārējo latviešu čatu ir veidoti uz internetā brīvi pieejamu skriptu bāzes, kas tiek pašrocīgi "lāpīti" un pārveidoti. Patīk arī LeCats dizains, jo čatiem jāpieturas pie minimālisma, lai lietotājiem ietaupītu trafiku, kā arī nodrošinātu ātrāku lapas ielādi pārlūkā, kas čatiem ir īpaši svarīgi.
      Novēlu LeCats veiksmi, un ceru, ka nepiepildīsies dažu lietotāju prognoze: "Mēs viņiem maksājam 40 sant., bet viņi mūs banos..." Arī pašiem jābūt pieklājīgiem un jāmāk uzvesties virtuālajā vidē!   Uzrakstīts: 15:32 25-01-12 » Raksts lasīts 14176 reizi(es)   Komentāri(11)   Lejuplādēt PDF(1010)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12