Autors: Labi [249]     Raksta ID=248    
Raksta garums: 2400 simboli
QR kods

PHP un Android


      Nesen rakstīju par to kā izveidot desktop aplikāciju izmatojot PHP Tālāk sāku pētīt vai, izmantojot PHP, var izveidot arī kaut ko priekš sava Androīda, un izrādījās, ka var! Protams, ka uz PHP veidotās aplikācijas nevar konkurēt funkcionalitātē ar citās valodās rakstītām Android aplikācijām, taču intereses pēc var paniekoties ar šo lietu.
      Jau kādu laiku atpakaļ Google ir izveidojusi SL4A (Scripting Layer for Android) platformu, kas ļauj uz skriptu programmēšanas valodu bāzes (pamatā python) veidot pilnvērtīgas aplikācijas priekš Androīda. <- Šī lieta ir visa pamatā, bez tās Android ierīcē ir nepieciešams arī PHP atbalsts, ko nodrošina PhpForAndroid.apk aplikācija.
      Tātad, lai sāktu veidot aplikācijas mobilajā ierīcē jāieinstalē SL4A (lejuplādēt - http://android-scripting.googlecode.com/files/sl4a_r3.apk ) un PhpForAndroid.apk (lejuplādēt - http://php-for-android.googlecode.com/files/phpforandroid_r1.apk ) Pēc tam var atvērt SL4A un apskatīties tajā esošos PHP skriptu piemērus, nekā īpaša tur nav, taču ar to pietiek, lai iepazītos ar PHP aplikāciju iespējām. SL4A ir arī skriptu rakstīšanas un rediģēšanas funkcijas, taču diez vai kāds nopietni taisās rakstīt aplikācijas telefona. Vai tomēr?:D Lai varētu veidot savas programmiņas uz datora nepieciešams Android SDK kuru var atrast (WEB) http://android.com , kurā ietilpst arī mobilās ierīces emulators (vairāk info (WEB) http://developer.android.com/guide/developing/tools/emulator.html ), tāpēc testēšanas procesā nebūs nepieciešama fiziska Android ierīce. Kad aplikācija ir veiksmīgi izveidota, to var sapakot APK arhīvā un nodot publiskai lietošanai (vairāk info (WEB) - http://code.google.com/p/android-scripting/wiki/SharingScripts ) Cik var noprast no lasītā pašlaik nav iespējams sapakot uz PHP skriptiem veidotās Android aplikācijas, tas nozīmē, ka saražotā programmiņa darbosies tikai tajās ierīcēs, kurās ir ieinstalēts SL4A+PhpForAndroid.apk Bet tas neliedz radīt kaut ko jaunu savām vajadzībām. Sīkāka informācija par PHP+Android ir atrodama (WEB) http://phpforandroid.net
       Atzīšos, ka pats vēl neesmu mēģinājis neko izveidot, bet gan jau pienāks laiks.:)   Uzrakstīts: 18:22 11-07-11 » Raksts lasīts 5843 reizi(es)   Komentāri(1)   Lejuplādēt PDF(811)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12