Autors: Labi [249]     Raksta ID=365    
Raksta garums: 4664 simboli
QR kods

Par 2015. gada pavasara populārāko Latvijas blogu


      Pirms 1.5 nedēļām Gemius Latvia publicētajā Latvijas blogu topā http://ej.uz/bloguTops2015Pavasaris pirmo reizi par lasītāko tika atzīts tehnoloģiju portāls Kursors.lv. Tas ir lielisks sasniegums, bet vienmēr var vēl labāk, tāpēc mēģināšu aprakstīt savus novērojumus un ietiekumus, kas nākotnē varētu piesaistīt vēl vairāk lasītāju.
      Portāla saturs (ziņas, aplikācijas, apskati, auto, pasākumi...) tādām datorgalvām kā es, protams, liekas interesants. Personīgi, man visvairāk patīk lasīt par to, kas tiek veidots un kas notiek Latvijā, jo nevienā citā vietā tas nav apkopots vienuviet vai arī vispār netiek pieminēts. Pārējās ziņas ir nepieciešamas, kopējam ieskatam tehnoloģijās, lai arī liela daļa informācijas ir pieejama arī citos latviešu tehnoloģiju vai ziņu portālos. Kursorā ir ļoti daudz ierīču apskatu, kas nav slikti, bet vismaz priekš manis tas vairs neliekas interesanti. Varbūt, tāpēc, ka man nav pacietības lasīt garos aprakstus, varbūt tāpēc, ka vienkāršāk ir salīdzināt konkrētu ierīču parametrus noliekot tos blakus, piemēram, kā interneta veikalā 1A.lv ( http://ej.uz/space2vsBlaster ), varbūt tāpēc, ka priekš manis pētīt ierīces ir aktuāli tikai tad, kad nepieciešams pirkt jaunu telefonu, varbūt tāpēc, ka šobrīd man liekas, ka mūsdienās jebkurš telefons, kas maksā >100 eiro ir pietiekami labs, jo tik un tā lielākā daļa no iespējām tiek izmantota reti vai netiek izmantota nemaz. Par 2015. gada pavasara populārāko Latvijas blogu       [Manuprāt] kursorā trūkst 2 tematisku sadaļu, kas ļautu ne tikai skatīties no malas uz tehnoloģijām, bet dotu iespēju iemācīties kaut ko jaunu un darboties pašiem. Pirmkārt, trūkst instrukciju sadaļas, piemēram, kā http://www.pamaciba.lv/category/tehnologijas/ vai http://www.uztaisit.lv/kategorija/tehnologijas , šādi raksti piesaista jaunus apmeklētējus no meklētājiem, kā arī tie šķiet interesanti arī pieredzējušiem datortārpiem. Otrkārt, trūkst sadaļas programmētājiem. Tas laikam saistīts ar to, ka portāla veidotāji paši nav programmētāji, bet ja izdotots piesaistīt programmētājus, kam patīk dalīties ar savām zināšanām, tad tas būtu kaut kas jauns latviešu interneta vidē. Jo pašlaik izskatās, ka eksistē tikai PHP programmētāji ( http://php.lv ), bet tā tas nav, Latvijā ir arī citi spēcīgi programmētāji. Angļu valodā ir ļoti daudz šādu portālu, piemēram, man patīk http://code.tutsplus.com/ , jo tur ir daudz informācijas priekš mobilo ierīču izstrādātājiem.
      Kursoru var lasīt WEB'ā, kā arī ierīcēs, kurās ir pieejams RSS vai specizalizētās ziņu aplikācijas (piemēram, izmantojot aplikāciju Ziņoklis (priekš Android) vai neoficiālo aplikāciju Kursors.lv jaunumi (priekš WinPhone) http://ej.uz/kursorsPrieksWinPhone ). Ļoti pozitīvi, ka kursors ir viens no nedaudzajiem portāliem latviešu valodā, kuram ir responsīvs jeb adaptīvs dizains, kas pielāgo mājaslapas saturu jebkura izmēra ekrānam. Lai arī protāla WEB versijai ir samērā "viegls" dizains, tomēr no mobilās ierīces Kursors liekas smagnējs, kā jau lielākā daļa WordPress mobilo mājaslapu. Ja mobilo versiju lasa ar pārlūku Chrome (priekš Android), tad praktiski visas protāla sadaļas veras vaļā bez problēmām, bet ja tiek izmantota Opera Mini, tad lasītājam ir pieejams tikai tas, kas ir redzams galvenajā lapā, jo protāla izvēlni atvērt nav iespējams (skat. attēlu zemāk). Par 2015. gada pavasara populārāko Latvijas blogu Visticamāk, tas ir saistīts ar to, ka Opera Mini (arī Opera Mobile) tikai daļēji atbalsta JavaScript iespējas, tāpēc, ja kaut kas ir izveidots neievērojot Opera's rekomendācijas ( http://dev.opera.com/articles/view/opera-mini-and-javascript/ ), tad nav garantijas, ka pārlūks to attēlots korekti. Tāpēc Opera Mini cienītājiem, kursora lasīšana no mobilās ierīces var sagādāt nelielas neērtības, tomēr neviens neliedz piekļūt portāla sadaļām pa tiešo ievadot nepieciešamo URL, piemēram, piekļūt forumam var http://kursors.lv/forums/ , IT darba sludinājumiem http://kursors.lv/sludinajumi/ utt.
      Ja ņemt vērā to, ka kursors pastāv nedaudz vairāk nekā gadu, tā darbība šķiet ļoti veiksmīga, jo tas ir krietni priekšā citiem tehnoloģiju blogiem (ja skatās Gemius parādītos rezultātus), konkurenci sastāda vien citi tematiskie blogi. Tāpēc atliek tikai novēlēt veiksmi nākotnē.Labots: 21:30 18-06-15   Uzrakstīts: 15:15 13-06-15 » Raksts lasīts 12949 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(829)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12