Autors: Labi [249]     Raksta ID=275    
Raksta garums: 4150 simboli
QR kods

Par Londonas nemieriem


      Nenoturējos un nolēmu nedaudz pakomentēt to ārprātu, kas notiek Londonā un nu jau citās Anglijas pilsētās. Lai nezinātājs varētu saprast par ko iet runa, es iekopēju nelielu gabaliņu no diena.lv, 2011. gada 9. augusta raksta, kas atspoguļo nemieru pirmo divu dienu notikumus.

      "Nemieri Londonā sākās sestdienas, 6. augusta vakarā pēc tam, kad vairāki desmiti cilvēku ieradās pie Londonas Totehemas rajona policijas iecirkņa ēkas, prasot sniegt viņiem visu informāciju par 29 gadus vecā melnādainā vietējā iedzīvotāja Marka Dagana bojāejas apstākļiem. M. Dagans gāja bojā ceturtdien, 4. augustā, apšaudes ar policiju, kura centās viņu aizturēt, laikā. Drīz pēc tam rajonā sākās grautiņi. Tāpat tika ziņots par veikalu izlaupīšanas gadījumiem.
      Svētdien, 7. augustā, grautiņi pārsviedās uz citiem Lielbritānijas galvaspilsētas rajoniem – galvenokārt Enfīldu un Brikstonu. Kopumā nemieros piedalījās vairāk nekā 500 cilvēku. Divās pirmajās nemieru dienās policija bija aizturējusi aptuveni 160 grautiņu dalībniekus. Sadursmju ar demonstrantiem laikā ievainojumus šajā laikā guvuši 35 policijas darbinieki."


      Konservatīvie angļi man asociējas ar mierīgiem, nosvērtiem cilvēkiem, kas māk pieņemt pareizus (ne vienmēr patīkamus) lēmumus gan politikā, gan arī citās dzīves jomās. Ar vārdu konservatīvs es saprotu cilvēkus, kuri nevēlas mainīt laika gaitā labi pārbaudītās vērtības, neskatoties uz to, ka "reformas" viennozīmīgi sola uzlabot esošo situāciju. Rodas jautājums, kas tad pamudināja nosvērtos angļus doties ielās demolēt un izzagt veikalus? Neticās, ka to izraisīja viena cilvēka [M.Dagana] mīklainā bojāeja. Nav skaidrs, ko vēlas panākt nemiera cēlāji, jo viņu darbības ir tendētas uz bezatbildīgu postīšanu nevis mērķtiecīgu savu uzskatu paušanu protesta veidā. Dažos avotos bija teikts, ka grautiņu dalībnieki ir nabadzīgie Londonas iedzīvotāji, kuriem nav ko zaudēt. No tā izriet, ka konservatīvisms un nosvērtums ir pārticības iezīme? Nu nē, tad jau mums Latvijā būtu jābūt mežoņiem, kas skraida apkārt, meklējot ko demolēt un izzagt. Lielākie postītāji ir 17-20 gadus veci jaunieši, kuriem drīzāk ir mantkārīgas tieksmes kaut ko nočiept un tik sveikā cauri, nekā mērķis pievērst sabiedrības uzmanību kaut kādām problēmām. Šajā vecumā jaunieši parasti nedomā par sabiedrības interesēm, bet drīzāk par savām interesēm, to es skaidri zinu, jo pats esmu apmēram šajā vecumā.:) Domāju, ka lielākā daļa no postītājiem tomēr netiks sveikā cauri, pat ja viņi vēl nav noķerti, jo šobrīd Facebook'ā, Twitter'ī un citur tiek izplatītas viņu bildes, un drīz vien ļaundari tiks atpazīti. Smieklīgākais ir tas, ka nesen Facebook, kā zinājuši ieviesa sejas atpazīšanas iespēju ((WEB) http://tvnet.lv/tehnologijas/internets/358460-facebook_ieviesis_seju_atpazisanu_fotografijam), kas manuprāt palīdzēs ātrāk atrast nemiera cēlājus.
      Interesanti, ka 2005. gadā līdzīgi nemieri notika arī Parīzes priekšpilsētās ((WEB) http://tvnet.lv/zinas/arvalstis/256714-parize_priekspilsetas_turpinas_nemieri) , tomēr šeit grautiņu dalībniekiem bija konkrēta missija - cīnīties par Āfrikas imigrantu tiesībām Francijā, kā arī vienots protesta veids - automašīnu dedzināšana. Tādas masveida veikalu izzagšanas un ēku postīšanas kā Londonā es neatceros no tā ko tolaik rādīja televīzijā, tāpēc Parīzē notikušajiem radikālajiem protestiem vismaz saskatu kaut kādu jēgu.
      Jāazīst, ka lielākie Londonas nemieru cietēji būs mierīgie iedzīvotāji un uzņēmēji, kuru īpašumi ir izpostīti. No redzētā paredzu, ka Lielbritānijas galvaspilsētai būs milzīgi materiālie zaudēju, kas ir ļoti bēdīgi, kad aiz stūra jau gaida nākamā ekonomiskā krīze. Cerams, ka Londonas ārprāts neietekmēs 2012. gada Olimpisko spēļu norisi.   Uzrakstīts: 17:57 11-08-11 » Raksts lasīts 6969 reizi(es)   Komentāri(5)   Lejuplādēt PDF(843)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12