Autors: Labi [249]     Raksta ID=298    
Raksta garums: 4238 simboli
QR kods

Par Oto WAP čata apstāšanos


Par Oto WAP čata apstāšanos      Kad izveidoju latviešu WAP čatu sarakstu nebiju domājis ka jau pēc gada tik daudzus čatus vajadzēs svītrot ārā no listes. Visvairāk biju ļoti izbrīnīts, kad pirms pāris dienām Snakes man pateica, ka ir "aizklapēts" arī Oto WAP čats, un tiešām ieejot http://wapchat.1188.lv man parādījās sekojošs uzraksts - "wapchat.1188.lv savu darbību pārtrauc uz nenoteiktu laiku. Paldies par sapratni, sīkāka info info@1188.lv"
      Intervējot daudzus WAP cilvēkus un interesējoties par latviešu WAPa vēsturi ļoti bieži kā pirmais latviešu WAP čats un vispār kā viena no pirmajām latviešu mikro-mājaslapām tika minēts Oto WAP čats, tāpēc ļoti žēl , ka tas ir pārtraucis savu darbību. Man pašam tā arī neizdevās iekļūt Oto čatā, jo Bites lietotāji tur nevarēja piereģistrēties, taču esmu dzirējis, ka šī tērzētava bija ļoti iecienīta un tur pārsvarā uzturējās nedaudz vecāki [25-40g.] cilvēki nekā pārējos latviešu WAP čatos. Pēc http://wapchat.1188.lv aizvēršanas, ļoti daudzi lietotāji sāka meklēt citu vietu kur patērzēt, laikam tāpēc Gūglē tik bieži sāka parādīties šādi atslēgvārdi - "oto čats" un "wap čati". Es arī gribēju uzzināt, kāds ir Oto WAP čata slēgšanas iemesls, tāpēc aizsūtīju vēstuli uz norādīto epastu info@1188.lv, taču konkrētu atbildi nesaņēmu:

Labdien!
wapchat.1188.lv savu darbību ir pārtraucis. Šobrīd Nav paredzēts uzturēt un attīstīt šo pakalpojumu.
Ar cieņu - Astrīda Vecele
SIA "Lattelecom BPO" PTAN Informatīvo pakalpojumu uzturēšanas grupa Vecākais datu bāzu administrators


Biju domājis, ka Oto čats tiek uzlabots vai sakārtots, bet laikam tomēr nē - "vienkārši tika izrauts no rozetes" un apstādināts. Lai uzzinātu kaut ko vairāk, pajautāju diviem samērā aktīviem otistiem [oto lietotājiem] ar ko viņiem saistās šis čats un kāpēc tas pārstāja darboties:

Sieviete: Nu es tur sāku čatot gadus 5atpakaļ,īsināju laiku dežūrās. Naw jaw tur wisi tādi perweļi wai sehsozauri kā runā,nenoliegšt,ka ir arī ar dīwainībām,bet kuram gan no mums wiņas naw. Ieguwu tur daudz draugus(wārda tiešajā nozīmē draugus). Sākumā tur bija daudz labi op,pārswarā tādi pāri 30 kuri bija ar dzīwes pieredzi un labu humora izjūtu. Pēdējā laikā gan tur bija bezpriģels daži op kam deguns gaisā par katru nieku bans. Čatotāji arī tāpat kā te dalījās bariņos,jauniņos nepieņēma. Wapaa.lv mani čatot atwilka wiens no oto op kuram te iepatikās labāk. Bet ieiet wiņā warēja tikai zz un tele2 klienti apmēram mēnesi jaw,pārējie iekšā netika. Kapēc pārstāja darboties! Nu to tā īsti manliekas zina tikai čata īpašnieki.
Vīrietis: vsp par oto?vai kpc slēdza?čats jaukādu laiku tika atstāts novārtā, sākās ar visādiem gļukiem, nevarēja daudzus nikus atrast meklētājā, niki ar + simboliem nevarēja ielogoties, ieskaitot visus opus. Lucky esot pateicis, ka neko nelabos, lai čats darbojas, kamēr nobrūk, tad nu pienāca tā diena, kad tika atslēgts pa visam uz nenoteiktu laiku, tā tur rakstīts.Vai būs kas jauns Vai labos veco?diezvai

Spiežot pēc vīrieša teiktā, liekas, ka Oto čats tika atstāts novārtā jau labu laiku un tā īpašnieks [Lattelecom?] par to īpaši neinteresējās. Dīvaini vaine? Kopumā izskatās, ka pirmā latviešu WAP čata slēgšana ir saistīta ar tehniskām problēmām, bet tas ir saprotams, jo šis čats [laikam] netika uzlabots kopš pirmsākumiem, tāpēc tas ir jūtami novecojis un tam prasās XHTML versija. Tomēr neizskatās, ka kaut kas tiks darīts lietas labā, tāpēc otistiem drošivien nāksies meklēt citu "mājvietu".
      Skatīsimies kas būs nākotnē, varbūt tiešām čatu ēra jau ir beigusies un http://wapchat.1188.lv vairs neatgriezīsies, bet varbūt būs kaut kas jauns? Ja kāds zina pastāstīt kaut ko vairāk, tad to var droši darīt komentāros.Labots: 13:24 04-10-11   Uzrakstīts: 13:22 04-10-11 » Raksts lasīts 18273 reizi(es)   Komentāri(22)   Lejuplādēt PDF(1355)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12