Autors: Labi [249]     Raksta ID=134    
Raksta garums: 4113 simboli
QR kods

Par telefona atbloķēšanu


Šodien kāda meitene (pati zina, kura) man prasīja vai es māku atbloķēt telefonu? Es protams, teicu, ka māku un mēģināju palīdzēt, bet nekas neizdevās, jo šim modelim parastā "kodu atbloķēšna" neder, tāpēc gribu pastāstīt nedaudz sīkāk par šo lietu. Visi grib atbloķēt savu telefonu, bet cik daudzi zina, ka tikai divās pasaules valstīs šī darbība ir aizliegta ar likumu - Latvijā un Lielbritānijā. Tātad mūsu valstī atbloķēšana nav likumīga, bet cik zinu neviens pie rokas nav pieķerts un sodīts, tapēc mēs par to nezaidomājamies.
Nesaprotu, kāpēc telefonu atbloķēšana daudziem sagādā problēmas, jo Internetā ir ļoti daudz informācijas par šo lietu, pat vikipēdijā ir raksts angļu valodā - (WEB) http://en.wikipedia.org/wiki/Phone_unlocking Ja vēlies atrast vairāk informācijas vienkārši ieraksti Googlē - "Unlocking".
Ir vairāki telefonu atbloķēšanas veidi no kuriem vienkāršākais ir "kodu atbloķēšana", bet tam ir daži mīnusi - tas darbojas tikai uz vecā tipa 2G (otrās paaudzes) un uz dažiem 3G (trešās paaudzes) telefoniem, bet neesmu dzirdējis, ka ar šo paņēmienu varētu atbloķēt Sony Ericsson telefonus. Kā tas darbojas? Ielādē kodu kalkulatoru uz savu telefonu vai datoru (piemēram, datoram ir World Unlocking Calculator) lodziņā IMEI ieraksti telefona IMEI kodu (informācija - (WEB) http://en.wikipedia.org/wiki/IMEI ), kuru var iegūt uzspiežot savā telefonā šādu kombināciju "*#06#" , bez pēdiņām. Tālāk izvēlies vajadzīgo telefona modeli un uzliec kodu ģeneratora tipu (Piemēram, Nokia DCT2, DCT3 vai DCT4) <- par to sīkāk nestāstīšu, tad izvēlies valsti un operatoru, beigās nospied "Calculate" un programma sarēķinās tava telefona atbloķēšnas kodus. Tālāk jāievada savā telefonā kāds no iegūtajiem 7 kodiem un veiksmes gadījumā uz ekrāna parādīsies uzraksts - "Your phone is unlocked". Atceries, ka kodu atbloķēšanu var mēģināt tikai 5 reizes, tālāk nekas nesanāks, tāpēc sākumā jāmēģina pirmais kods, tad pēdējais un tikai vēlāk pārējie.
Nākamais veids ir atbloķēšana ar USB vadu un speciālu programmu. Šo paņēmienu neesmu mēģinājis, bet ar tā palīdzību var atbloķēt jau daudz vairāk telefonu, laikam arī Sony Ericsson. Problēmas var sagādāt tas, ka ne visas programmas darbojas ar parasto USB vadu, kas ir iekļauts komplektā, tapēc būs jāpērk speciāls vads. Kā jau teicu neesmu šo veidu mēģinājis, tāpēc neko sīkāk nestāstīšu.
Trešais veids jau ir nopietnāks un neieteiktu to mēģināt tiem, kam ir tendence kaut ko salaist grīstē, tātad trešais veids ir telefona flešošana jeb "pāršūšana". Flešošana nozīmē mobilās ierīces ja tā var teikt operētājsistēmas atjaunošana, mainīšana vai uzlabošana. Visbiežāk ar šo paņēmienu atbloķē Sony Ericsson telefonus, tapēc ja kādam ir interese un krievu valodas zināšanas var palasīt sīkāk par šo lietu - (WEB) http://topse.ru Kapēc es teicu, ka te var kaut ko "slaist dēlī"? Jo katra telefonu operētājsistēma ir paredzēta konkrētiem telefonu tipiem, tapēc uzliekot savā mobilājā ierīcē nesaderīgu aplikāciju viss var noiet pa burbuli. Arī šo metodi neesmu mēģinājis, bet kaut kad noteikti pamēģināšu.
Pēdējais man zināmais atbloķēšanas veids ir vienīgais legālais - aiznest telefonu uz sava sakaru operatora servisu un palūgt par maksu atbloķēt. Viņi to var arī neizdarīt, ja līgumā paredzētais telefona lietošanas termiņš konkrētajā tīklā nav pagājis, bet ja piekrīt, tad ir gandrīz 100% garantija, ka telefons tiks atbloķēts. Tas verētu maksāt kādus 10-20Ls. Tas, laikam, arī viss ko varu pastāstīt, vienīgi atgādināšu tradicionālo frāzi - "Telefona atbloķēšanu veic uz savu risku un atbildību!" Iesaku izlasīt kā es mēģināju "flešot" telefonu...Labots: 21:38 19-08-11   Uzrakstīts: 23:29 22-09-10 » Raksts lasīts 19597 reizi(es)   Komentāri(6)   Lejuplādēt PDF(1489)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12