Autors: Labi [249]     Raksta ID=320    
Raksta garums: 1981 simboli
QR kods

Programmējam lappušu numerāciju MS Wordā


Programmējam lappušu numerāciju MS Wordā      Pēdējā laikā bieži sanāk rakstīt dažādus reverātus, kursa darbus utt., reizām gadās problēmas ar darbu formatēšanu. Parasti visu var atrisināt vienkārši, vislielākās problēmas sagādāja lappušu numerācija, jo standarta funkcijās nav iespējas uzlikt, lai numerācija sāktos, piemēram, no 4. lapas, kaut gan tas bieži ir nepieciešams, jo nopietnos darbos titullapa, anotācija, saturs un pielikumi nav jānumurē.
      Vienkāršākais problēmas risinājums ir saglabāt nenumurētās lapas atsevišķā failā, taču tas nav ērti un nav smuki, ka darbs sastāv no vairākiem failiem. Nedaudz sarežģītāks veids, kā tikt galā ar lappušu numerāciju ir ievietojot lappušu numerācijas nosacījumu lapas kājgalī jeb footer'ā. Kods ir redzams augšējā attēlā un arī šeit:
      {IF{ PAGE } > 2 "{ PAGE }" ""}
Šis kods izvadīs numerāciju tikai sākot ar 3. lappusi, feini vaine? Lai viss darbotos kā nākas, jāievēro sekojoši nosacījumi:
      1) Visas figūriekavas {} iegūst nevis rakstot tās manuāli, bet gan nospiežot kombināciju Ctrl+F9
      2) Pirms un pēc salīdzinājuma zīmes > jābūt atstarpei!
Ja viss izdarīts kā nākas, tad atliek tikai "iedarbināt" kodu, to var izdarīt iezīmējot visu koda tekstu -> nospiežot uz koda datorpeles labo taustiņu -> nospiežot kreiso datorpeles taustiņu uz "Toggle Field Codes". Šo kodu var arī kombinēt, piemēram, ja darbā ir 4 lapas un nepieciešams, lai 1. un 4. lapa netiktu numurētas, tad tiek izmantots šāds kods:
       {IF{ PAGE } > 1 "{IF{ PAGE } < 4 "{ PAGE }"}" ""}
Cerams, ka humanitāriem prātiem šī informācija ietaupīs daudz laika, jo cik man zināms, lappušu numerāciju nevar kontrolēt ar standarta MS Word funkcijām.    Uzrakstīts: 15:11 20-12-12 » Raksts lasīts 12834 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(988)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12