Autors: Labi [249]     Raksta ID=384    
Raksta garums: 3550 simboli
QR kods

Uzmanību, android trojan vīruss izmanto maksas numuru 1897 !


      Lai arī kopumā mans jaunais ķiniešu draugs Leagoo Elite 1 darbojas labi un bez problēmām, tomēr ik pa laikam tas saķer kādu vīrusu. Pirms pus gada parādījās problēma, atverot jebkuru pārlūku tajā bez vaicāšanas atvērās jauna cilne ar kādu konkrētu mājaslapu (tā nebija iestatīta kā sākuma lapa), kurā, protams, bija pilns ar ārzemju reklāmām. No tā izdevās atbrīvoties, izdzēšot launchera (palaidēja) datus (android iestatījumi -> lietotnes -> Leagoo launcher -> notīrīt datus). Lai šādi joki neatkārtotos, uzinstalēju draudzīgāku launcheri Smart Launcher Pro, kurš man likās daudz patīkamāks nekā standartā piedāvātais palaidējs.
      Kādu laiku bija miers no reklāmām un dīvainībām telefona darbībā, tomēr pirms 3 nedēļām parādījās vēl kaitinošāka problēma - kad ir ieslēgts internetas ik pa laikam jebkurai aplikācijai pa virsu parādās, kaut kas līdzīgs reklāmai (skat. attēlā pa kreisi), bet pēc tam atvēras SMS ievades logs, kurā ir aizpildīta nepieciešamā informācija, lai ar maksas ziņojuma palīdzību it kā atbrīvotos no android vīrusa. Neuzmanības vai nejaušības rezultātā nosūtīta SMS pieskaitītu rēķinam 3.66 eiro kā rakstīts reklāmā vai pat vēl vairāk. Par laimi nekļuvu par krāpnieku finansētāju. Uzmanību, android trojan vīruss izmanto maksas numuru 1897 !
      Šajā gadījumā vaina nebija android palaidējā, tāpēc lietotnes datu dzēšana nepalīdzēja. Risinājums, protams, ir vienkāršs - atinstalēt vainīgo lietotni, bet problēma ir tāda, ka labu laiku nekas jauns telefonā netika instalēts, tāpēc man nebija ne jausmas, kur slēpjas vīruss. Vairāki antivīrusi neredzēja nekādas problēmas manā Leagoo Elite 1. Zemana ( http://play.google.com/store/apps/details?id=com.zemana.msecurity&hl=lv ) antivīruss ir viens no nedaudzajiem, kas pārbauda arī sistēmas lietotnes, vienā no tām arī tika atrasts trojan's - Leagoo Share lietotnē. Sistēmas lietotnes tā vienkārši bez root tiesībām "atinstalēt" nevar, par laimi tās var "atspējot", kas neļauj izdzēst vīrusu, bet vismaz tagad tas ir ierobežots un vairs "nemētājas" ar reklāmām.
      Pagūglējot atklājās, ka maksas numurs 1897 arī iepriekš tika izmantots dažādās krāpniecības shēmās. Piemēram, ap 2008. gadu tika izsūtīti SMS ziņojumi ar viltus laimestiem, uz kuriem atbildot rēķinam tika pieskaitīti vairāki lati http://www.sudzibas.lv/1897-ta-ir-krapsana-c6287/page/3 . 2009. gadā no 1897 numura tika nosūtīts viltus darba piedāvājums, kas tika atspoguļots arī raidījumā "Tautas balss" http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/322788-krapsana_ar_iszinu_starpniecibu_plaukst_un_zel . Šādu gadījumu ir diezgan daudz:
- http://krapnieki.blogspot.com/2011/12/mobila-krapnieciba.html
- http://pirkumi.jautajums.lv/1349102
- http://blog.modo.lv/post/67
Spriežot pēc LMT mājaslapā esošās informācijas http://www.lmt.lv/lv/satura-piegadataji numurs 1897 ir reģistrēts Igaunijas uzņēmumam MobiGW OŪ, kas sniedz maksas mobilo pakalojumu izveidi ikvienam arī krāpniekiem. Vai tiešām nav iespējams kaut kādā veidā sodīt krāpniekus un uzņēmumu, kas to pieļauj? Būsim uzmanīgi, jo krāpnieki māk "paslēpt" vīrusu pat tur kur tam nevajadzētu būt (telefona ražotāja sistēmas lietotnē).Labots: 21:10 14-08-17   Uzrakstīts: 21:08 14-08-17 » Raksts lasīts 12894 reizi(es)   Komentāri(0)   Lejuplādēt PDF(860)
» Raksta adrese:

Ieslēdz attēlus!Autors par sevi: Esmu cilvēks, kas daudz laika pavada WAPā, to var manīt manos rakstos. Patīk cilvēki, kuri māk loģiski domāt. Interesē IT, programmēšana, sports un meitenes. Brīvajā laikā nodarbojos ar ping-pongošanu:D ...Ja vēlies, lai pastāstu savos rakstos par tevi interesējošu tēmu, tad ziņo man uz tukshums@gmail.com
Rakstu skaits: 249
Komentāru skaits: 228
Reģistrējies: 07.07.2010. 17:06
Pēdējā aktivitāte: 03.04.2020. 13:12